ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" липня 2012 р. справа № 2а-0870/10943/11
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Семененка Я.В.
суддів: Бишевської Н.А. Добродняк І.Ю
за участю секретаря -Шкуропадської В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області
на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 08 грудня 2011 року у справі №2а-0870/10943/11 за позовом Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Запоріжжя про скасування податкового повідомлення-рішення -,
в с т а н о в и В:
Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області звернулося до суду з позовом в якому, просило скасувати податкове повідомлення-рішення від 18.11.2011 року № 0001070806, яким позивачу визначені податкові зобов'язання з екологічного податку, що справляється за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях за основним платежем -0 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями -170 грн. Штрафні санкції застосовано за несвоєчасне подання розрахунку екологічного податку за 1 квартал 2011 року. Граничний термін подання розрахунку -10 травня 2011 року, фактично такий розрахунок подано 04 серпня 2011 року. В обгрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідачем не вірно застосовані штрафні санкції, згідно п.7 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, оскільки штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 01 січня 2011 року по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі на більше1 гривні за кожне порушення.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 08 грудня 2011 року у задоволені позовних вимог відмовлено. Постанова суду мотивована правомірністю та обґрунтованістю рішення про застосування штрафних санкцій. При цьому датою порушення податкового законодавства судом визначено фактичну дату подання розрахунку екологічного податку (04.08.2011р.), що стало підставою для висновку про необґрунтованість посилань позивача на п.7 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, яким визначено розмір штрафних санкцій, що застосовується за порушення вимог податкового законодавства, які мали місце лише з 01 січня 2011 року по 30 червня 2011 року.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області подало апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального права, неповне з'ясування обставин справи, просило скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги. Апеляційна скарга фактично обґрунтована невірним визначенням судом дати скоєння позивачем вимог податкового законодавства. Позивач вказує на те, що граничним терміном подання розрахунку екологічного податку, згідно з вимогами податкового зобов'язання, є 10.05.2011р., а тому наступним за цією датою день, є днем порушення платником податку вказаного обов'язку, у зв'язку з чим позивачем допущено порушення вимог податкового законодавства у період, який визначено на п.7 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, що свідчить про неможливість застосування штрафних санкцій розмірі більш ніж одна гривня.
Перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення, в межах доводів апеляційної скарги, оцінивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню виходячи із наступного.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 07.11.2011 повноважними особами СДПІ проведено документальну позапланову невиїзну перевірку УДСО при ГУМВС у Запорізькій області з питання несвоєчасного подання податкового розрахунку екологічного податку за 1 квартал 2011 року, за результатами якої складено акт від 07.11.2011 № 0051/08/24/06/08596891.
В акті перевірки вказано, що позивачем порушено пп.49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, а саме подання до ДПІ податкового розрахунку екологічного податку за 1 квартал 2011 з порушенням терміну подання.
На підставі акту перевірки СДПІ прийнято податкове повідомлення -рішення №0001070806 від 18.11.2011, яким до позивача, відповідно до п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України, за несвоєчасне подання податкової звітності застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170 грн.
Встановлені обставини справи свідчать про те, що позивачем, в порушення 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, подано розрахунок екологічного податку 04.08.2011р. по граничному строку подання - 10.05.2011р.
Факт порушення вказаних вимог Податкового кодексу України позивач не заперечувався.
Відповідно до п.120.1 ст.120 ПК України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) -тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Штрафна санкція (штраф), згідно пп.14.1.265 п.14.1 ст.14 ПК України, - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства.
Згідно із п.7 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Отже, у визначений п.7 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України період часу, були встановлені інші розміри штрафних санкцій ніж ті, які, зокрема, визначено п.120.1 ст.120 ПК України.
Суд апеляційної інстанції вважає необґрунтованим висновок суду першої інстанції про те, що порушення вимог податкового законодавства позивачем допущено 04.08.2011р., тобто поза межами періоду часу, який визначено п.7 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.
Як зазначено вище, граничний термін подання розрахунку екологічного податку є 10.05.2011р., а тому наступним за цією датою день, є днем порушення позивачем вказаного обов'язку.
Таким чином, порушення позивачем вимог пп.49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України мало місце 11.05.2011р., тобто в межах періоду часу, який визначено п.7 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.
Посилання суду першої інстанції на фактичну дату подання розрахунку екологічного податку як на дату порушення вимог податкового законодавства, на думку суду апеляційної інстанції, є неправомірним, оскільки штрафні санкції за таке порушення застосовуються не залежно від кількості днів прострочення подання розрахунку, таке порушення є фактовим, тобто має місце за наступним днем граничного строку подання податкової звітності.
Отже, з огляду на допущене позивачем порушення відповідач був позбавлений можливості застосувати штрафні санкції у розмірі більшому ніж 1 гривня.
За таких обставин, суд апеляційної інстанції вважає, що спірне податкове повідомлення-рішення, в частині застосування штрафних санкцій у розмірі 169грн. (170грн. -1грн. = 169грн.) є протиправним, у зв'язку з чим підлягає скасуванню
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, що судом першої інстанції ухвалено рішення з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи і є підставою для скасування постанови суду з прийняттям нової постанови про часткове задоволення позову.
На підставі викладеного, керуючись п.3 ч.1 ст. 198, ст. 202, 207 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області -задовольнити частково.
Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 08 грудня 2011 року у справі №2а-0870/10943/11 -скасувати та прийняти нову постанову про часткове задоволення позову.
Податкове повідомлення-рішення від 18.11.2011 року № 0001070806, в частині застосування штрафних санкцій у розмірі 169грн. -визнати протиправним та скасувати.
В іншій частині позову відмовити.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку, передбаченому ст..212 КАС України.
(Повний текст постанови виготовлено 06.07.2012р.)
Головуючий: Я.В. Семененко
Суддя: Н.А. Бишевська
Суддя: І.Ю. Добродняк