ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" липня 2012 р. Справа № 5023/2089/12
вх. № 2089/12
Суддя господарського суду Добреля Н.С.
при секретарі судового засідання Шевченко А.О.
за участю представників сторін:
позивача - не з`явився;
відповідача - не з`явився;
3-ї особи не з`явився;
розглянувши справу за позовом Харківської міської ради, м. Харків
третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Управління земельних відносин Харківської міської ради, м. Харків
до Товариства з обмеженою відповідальністю компанія "Актив - Оіл", м. Харків
про внесення змін до договору оренди землі
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю компанія "Актив - Оіл" звернулось до господарcького суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить прийняти рішення, яким внести зміни до договору оренди землі, який зареєстровано у Харківській регіональній філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах" в Державному реєстрі земель від 19 липня 2004р. за № 7576/04 шляхом визнання договору про зміну до вказаного договору оренди землі укладеним у редакції викладеній у позовній заяві. Судові витрати просить покласти на відповідача. Позовні вимоги обґрунтовує необхідністю приведення договору оренди у відповідності до вимог чинного законодавства.
Ухвалою суду від 10.05.12р. за позовною заявою було порушено провадження по справі та призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.
03.07.12р. представником відповідача направлено на адресу суду телеграму, в якій просить суд перенести розгляд справи на іншу дату у зв`язку з відрядженням представника відповідача.
Представник позивача в судове засідання 03.07.12р. не з'явився, про час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, про, що свідчить відмітка в ухвалі суду від 18.06.12р.
Представник відповідача в судове засідання 03.07.12р. не з'явився, документів, витребуваних судом та відзиву на позовну заяву, не надав.
Представник третьої особи в судове засідання 03.07.12р. не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про, що свідчить поштове повідомлення, яке повернулось на адресу суд з відміткою про отримання, документів, витребуваних судом не надав.
Вирішуючи клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи суд виходить з наступного.
Згідно ст. 77 ГПК України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. При цьому зі змісту норми цієї статті вбачається, що питання про те, що певні обставини перешкоджають розгляду справи, вирішується судом залежно від конкретних обставин справи. Так, якщо представники сторін чи інших учасників судового процесу не з'явилися в судове засідання, а суд вважає, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду справи та ухвалення законного і обґрунтованого рішення, він може, не відкладаючи розгляду справи, вирішити спір по суті.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 69 ГПК України спір має бути вирішено господарським судом у строк не більше двох місяців від дня одержання позовної заяви. У виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів.
Як вбачається з матеріалів справи позивач звернувся до суду з позовною завою 08.05.2012 року, що підтверджується вхідним штампом канцелярії на позовної заяві. Також як вбачається з матеріалів справи відповідач неодноразово звертався до суду з клопотаннями про відкладання розгляду справи ухвалами суду від 21.05.12р., 05.06.12р., 18.06.12р. булі задоволені клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи, також ухвалами суду від 21.05.12р., 05.06.12р., 18.06.12р. було зобов`язано представника відповідача надати суду докази того, що представник перебував у відрядженні, однак відповідачем вказані вимоги суду виконані не були та не надано суду відповідних доказів.
Як вбачається зі змісту наданого клопотання відповідача про відкладання розгляду справи він посилається на неможливість бути присутнім у призначеному судовому засіданні у зв'язку з відрядженням, але доказів в підтвердження клопотання не надає.
Відповідно до вимог статті 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність або відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Суд також зазначає, що згідно ч.3 ст. 22 ГПК України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи. Подача клопотань спрямованих на штучне затягування судового процесу, суперечить, зокрема, вимогам статті 6 Конвенції про захист праві людини і основоположних свобод 1950 року, учасником якої є Україна, стосовно права кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку.
Враховуючи вищевикладене а, також те, що строк розгляду спору закінчується 08.07.2012 року та суд не має можливості належним чином повідомити сторін про час та місце проведення розгляду справи, а сторонами у відповідності до положень ч. 1 ст. 69 ГПК України не було подано клопотання про продовження строку розгляду спору, також приймаючи до уваги те, що відповідачем не надано доказів в обґрунтування клопотання про відкладання розгляду справи, суд приходить до висновку щодо відмови відповідачу в задоволенні клопотання про відкладення розгляду справи.
Враховуючи те, що норми ст. 65 Господарського процесуального кодексу України, щодо обов`язку господарського суду витребувати у сторін документи і матеріали, що необхідні для вирішення спору, кореспондуються з диспозитивним правом сторін подавати докази, а п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України визначає одним з принципів судочинства свободу в наданні сторонами суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих ним повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів та здійснені всі необхідні дії щодо витребування додаткових доказів, та вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній та додатково поданими на вимогу суду матеріалами та документами.
Беручи до уваги, що відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України обов'язок доказування і подання доказів покладено на сторони, а також те, що ухвалою суду від 18.06.12 року сторони було повідомлено, що у разі неявки їх представників у судове засідання та ненадання витребуваних судом документів, суд має право розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що сторони були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи й відсутність представника відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті. У зв`язку з чим, суд, згідно зі статтею 75 Господарського процесуального кодексу України розглядає справу за наявними матеріалами без участі представника відповідача.
Розглянувши матеріали справи, проаналізувавши доводи позовної заяви, повно та всебічно дослідивши обставини справи та докази на їх підтвердження, суд встановив наступне.
Рішенням Харківської міської ради від 28.04.2004р. № 66/04 Товариству з обмеженою відповідальністю Компанії «АКТИВ-ОІЛ» надано в оренду земельну ділянку по вул. Гвардійців Широнінців для будівництва стаціонарного АГЗГП до 01.02.2006р. (але не пізніше прийняття об'єкту до експлуатації) та для подальшої експлуатації цього об'єкту до 01.04.2029р.
На підставі вказаного рішення між Харківською міською радою та ТОВ Компанією «АКТИВ-ОІЛ» укладено договір оренди землі від 19.07.2004р. № 7576/04 строком до 01.04.2029р.
Відповідно до п. 9 договору оренди землі сторони погодили, що орендна плата за земельну ділянку вноситься орендарем щомісячно у грошовій формі на рахунок відділу державного казначейства у м. Харкові. Розмір орендної плати в місяць за земельну ділянку становить: - на період будівництва: 2004 рік: 309,62 грн.; 2005 рік: 412,83 грн.; 2006 рік: 607,77 грн.; на період експлуатації: 3785,82 грн.
Відповідно до п. 13 договору оренди розмір орендної плати переглядається у разі: а) зміни умов господарювання, передбачених договором; б) зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів; в) внаслідок інфляції щорічно; г) погіршення стану орендованої земельної ділянки; д) в інших випадках передбачених законом.
Для приведення розміру орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства щодо нормативно - грошової оцінки земель та укладання договору про зміну договору оренди землі від 19.07.2004р. № 8227/04 управління земельних відносин Харківської міської ради листом від 17.05.08 № 5197 повідомило відповідача, що з 01.03.2008 року змінюється базова вартість 1 кв. м. земель м. Харкова та запроваджується новий порядок визначення орендної плати за користування земельними ділянками, в зв'язку з чим відповідачу необхідно замовити витяг із технічної документації про визначення такої оцінки і надати його управлінню земельних відносин для приведення зазначеного розміру у відповідність до чинного законодавства та оформлення договору про зміни договору оренди земельної ділянки.
Листом - попередженням № 9842/0/84-09 від 19.11.2009 року управління земельних відносин Харківської міської ради повідомило відповідача про обов'язковість укладення договору про зміну договору оренди землі в зв'язку з запровадженням нового порядку визначення розміру орендної плати за користування земельних ділянок, зазначило, що відповідачу необхідно замовити витяг із технічної документації про визначення грошової оцінки земельної ділянки і надати його управлінню земельних відносин для приведення зазначеного розміру у відповідність до чинного законодавства, а також зазначило, що у разі невиконання вказаних вимог у місячний термін дане питання буде вирішуватися в судовому порядку. Вказане попередження відповідач отримав 27.10.2009 року, про що свідчить наявне поштове повідомлення.
30.08.2011 року за № 8082/0/84-11 управлінням земельних відносин Харківської міської ради відповідачу було направлено пропозицію про зміну договорів оренди землі, а також зазначено, що у разі неодержання відповіді на пропозицію у місячний термін дане питання буде вирішуватися в судовому порядку. Вказану пропозицію відповідач отримав 13.09.2011 року, про що свідчить наявне поштове повідомлення (а. с. 53).
Проте, відповідач на вказані пропозиції не відреагував, в матеріалах справи відсутні докази укладення додаткової угоди до спірного договору оренди землі щодо приведення у відповідність до чинного законодавства розміру орендної плати.
Такі обставини, на думку позивача, свідчать про порушення його прав та охоронюваних законом інтересів і є підставою для їх захисту у судовому порядку.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог і заперечень проти них суд виходить з наступного.
Згідно ч.1 ст.13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.
Відповідно до ст.12 Земельного кодексу України до повноважень міських рад у галузі земельних відносин на території міст належить: здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства.
Згідно п.12 Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Отже земельна ділянка за адресою: м. Харків, вул. Гвардійців Широнінців, 2-А, знаходиться у віданні Харківської міської ради.
Відповідно до ст. 189 Земельного кодексу України самоврядний контроль за використанням та охороною земель здійснюється сільськими, селищними, міськими, районними та обласними радами.
Загальні умови укладення договорів визначені статтею 179 Господарського кодексу України, частиною 3 якої, зокрема, передбачено, що укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, у випадку, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладання договору для певних категорій суб'єктів господарювання.
Згідно ст. 792 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.
Статтею 93 Земельного кодексу України передбачено, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
У відповідності до ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Згідно ч. 5 ст. 126 Земельного кодексу України право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.
З урахуванням наведених положень чинного законодавства України суд приходить до висновку про те, що взаємовідносини між позивачем та відповідачем щодо оренди землі врегульовані відповідним господарським договором - договором оренди, зареєстрованим в державному реєстрі. При цьому укладення цього договору є обов'язковим у разі використання відповідачем земельної ділянки за адресою: м. Харків, вул. Гвардійців Широнінців, 2-А, в силу наведених вище приписів чинного законодавства.
Згідно ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
У Відповідності до ст. 649 ЦК України розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.
З урахуванням викладеного, на підставі матеріалів справи суд приходить до висновку про те, що укладення договору оренди землі може відбуватися в судовому порядку (оскільки укладення договору наразі є обов'язковим в силу приписів чинного законодавства України). При цьому наразі вбачається, що позивачем додержаний встановлений досудовий порядок укладання договорів в судовому порядку, запропонована додаткова угода до договору відповідає вимогам чинного законодавства та не порушує прав та охоронюваних законом інтересів сторін.
Всупереч вимог ст. 4 - 3 та ст. 33 ГПК України (судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності; сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами; кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень) відповідач доказів на спростування викладених обставин не надав. У зв'язку з цим суд приходить до висновку про наявність у справі достатніх правових підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 651 Цивільного кодексу України та ст.188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.
Згідно ст. 30 Закону України "Про оренду землі" у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Вказані норми щодо умов зміни договору оренди землі знайшли своє відображення у пункті 36 договору оренди землі від 19.07.2004р. за № 7576/04.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Згідно ст. 15 Закону України "Про оренду землі", ст. 284 Господарського кодексу України однією із істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Відповідно до п. 13 договору оренди землі від 19.07.2004р. за № 7576/04 сторони передбачили, що розмір орендної плати переглядається у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів;
- внаслідок інфляції - щорічно;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 654 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору вчинюється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.
Ст. 13 Закону України "Про оцінку земель" передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Згідно із ст. 15 цього Закону підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 18 вказаного Закону нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5 - 7 років.
Так, Рішенням Харківської міської ради "Про затвердження "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р." від 25.12.2007р. № 335/07 затверджено базову вартість одного квадратного метра земель міста Харкова у сумі 253,30 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2007р. та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України.
Також встановлено, що плата за землю на підставі даних "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р." вводиться в дію з 1 березня 2008 року.
Рішенням Харківської міської ради від 27.02.2008р. № 42/08 (із змінами та доповненнями, внесеними рішенням Харківської міської ради від 25.02.2009р. № 31/09) затверджено Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007р.
Відповідно до п. 1.1. Положення регламентує надання підприємствам, установам та організаціям міста, фізичним особам інформації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок для обчислення земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та здійснення цивільно-правових угод із земельними ділянками.
Пунктом 2 встановлюються обов'язки суб'єктів процесу встановлення плати за землю.
Юридичні особи - землекористувачі та власники земельних ділянок - на підставі даних державного земельного кадастру щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок самостійно обчислюють земельний податок за встановленою формою та надають її до відповідної податкової інспекції разом з податковою декларацією на поточний рік, сплачують земельний податок згідно з встановленими строками.
Відповідно до п. 3.1. Положення замовник (землекористувач):
- підготовляє копії документів на право власності чи користування земельною ділянкою або проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
- подає заяву на виконання робіт з підготовки вихідних даних для нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки та виготовлення інформаційного файлу земельної ділянки у встановленому форматі до Підприємства - оцінювача;
- подає заяву, підготовлені вихідні дані для нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки та інформаційний файл земельної ділянки у встановленому форматі до Управління Держкомзему у місті Харків для надання інформації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки у формі Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
Згідно ст. 21 Закону України "Про інформацію" інформація державних органів та органів місцевого самоврядування - це офіційна документована інформація, яка створюється в процесі поточної діяльності законодавчої, виконавчої та судової влади, органів місцевого та регіонального самоврядування. Основними джерелами інформації органів місцевого і регіонального самоврядування є акти органів місцевого та регіонального самоврядування.
Інформація органів місцевого самоврядування доводиться до відома заінтересованих осіб шляхом опублікування її в офіційних друкованих виданнях, опублікування її в інших засобах масової інформації або публічного оголошення через аудіо та аудіовізуальні засоби масової інформації.
Згідно вимог ст. 21 Закону України "Про інформацію" рішення Харківської міської ради та її органів розміщуються на офіційному сайті Харківської міської ради, публікуються в газеті "Харківські відомості ", Бюлетенях міської ради.
За таких умов, вищевказані рішення Харківської міської ради опубліковані та вважаються такими, що доведені до відома зацікавлених осіб.
Згідно ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рішення Харківської міської ради є обов'язковими для виконання на території міста Харкова.
В матеріалах справи наявні лист управління земельних відносин від 17.05.2008р. №5197; попередження від 19.11.09р. № 9842/0/84-09; пропозиція від 30.08.11р. № 8082/0/84-11, якими відповідача було повідомлено про обов`язковість укладення додаткової угоди щодо приведення у відповідність розміру орендної плати.
Крім того, суд зазначає, що в матеріалах справи наявний Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки; розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності, грошова оцінка яких проведена станом на 01.01.2007р. № 401/11, відповідно до якого розмір орендної плати в місяць за оренду земельної ділянки площею 993 кв.м. за адресою: вул. Гвардійців Широнінців, 2а становить 19028,85 грн.
За таких підстав, відповідачу було відомо про необхідність укладення додаткової угоди щодо приведення у відповідність розміру орендної плати.
Приймаючи до уваги п.2.19 Постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин " якою передбачено, що у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Згідно з ч. 3 ст. 653 ЦК України якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Згідно ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до вимог ст. 32 ГПК України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Харківської міської ради законні, обґрунтовані, підтвердженні належними доказами та підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судового збору суд керується ст. 49 ГПК України. У спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо господарським судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін. В даному випадку сплата судового збору покладається на відповідача.
На підставі викладеного, на підставі ст.ст. 13, 144 Конституції України, ст.ст. 12, 93, 125, 126, 189 Земельного кодексу України, п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, ст.ст. 179, 187, 284 Господарського кодексу України, ст.ст. 649, 651, 653, 654, 792 Цивільного кодексу України, ст.ст. 15, 30 Закону України "Про оренду землі", ст.ст. 13, 15, 18 Закону України "Про оцінку землі", ст. 2 Закону України "Про плату за землю", ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", керуючись ст.ст. 1, 4, 4 - 3, 12, 33, 43, 47, 49, 75, 82 - 85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
В задоволенні клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи - відмовити.
Позов задовольнити повністю.
Внести зміни до договору оренди землі, який зареєстровано у Харківській регіональній філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах" в Державному реєстрі земель від 19 липня 2004р. за № 7576/04 шляхом визнання договору про зміну до вказаного договору оренди землі укладеним у наступній редакції:
ДОГОВІР ПРО ЗМІНУ
Договору оренди землі
Зареєстрованого «19» липня 2004 р. за № 7576/04
У Харківській регіональній філії Державного підприємства
«Центр державного земельного кадастру при
Державному комітеті України по земельних ресурсах»
«_______» 20 р.
Харківська міська рада Харківської області в особі міського голови Кернеса Геннадія Адольфовича з одного боку та ТОВАРИСТВ А З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АКТИВ - Оіл» в особі директора Литвина Володимира Івановича з другого боку, домовились про нижченаведене:
1. Відповідно до Податкового кодексу України, Закону України «Про оренду землі», рішення 17 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 25.12.2007 р. № 335/07 «Про затвердження «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007 р.», рішень 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 р. № 42/08 «Про затвердження «Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007 р.» та № 41/08 «Про затвердження «Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові», рішення 25 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 10.09.2008 р. № 242/08 «Про затвердження «Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові», пункти 5. та 9 договору оренди землі, зареєстрованого «19» липня 2004 р. за № 7576/04 змінити і викласти у такій редакції:
«5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації (додаток до листа № 26/08 від 06.01.2011 р.) становить 2718407 грн. (два мільйони сімсот вісімнадцять тисяч чотириста сім гривень).
При змінах в нормативній грошовій оцінці земель за рішенням міської ради Орендар за свій рахунок виконує розрахунок оновленої грошової оцінки земельної ділянки і направляє один екземпляр відповідному органу державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.»
«9. орендна плата за земельну ділянку вноситься Орендарем щомісячно у грошовій формі на рахунок Державного казначейства у Харківській області. Інформація щодо реквізитів отримується у відповідному органі державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки.
Розмір орендної плати за земельну ділянку згідно з розрахунком № 401/11 від 23.05.2011 р. на рік становить 8,4 % від її нормативної грошової оцінки і складає 228346,19 грн. (двісті двадцять вісім тисяч триста сорок шість гривень дев'ятнадцять копійок), або в місяць - 19028,85 грн. (дев'ятнадцять тисяч двадцять вісім гривень вісімдесят п'ять копійок).»
2. Цей договір про зміну є невід'ємною частиною договору оренди землі, зареєстрованого «19» липня 2004 р. за № 7576/04 у Харківській регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах».
ОРЕНДОДАВЕЦЬ ОРЕНДАР
Харківська міська рада ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ
Харківської області ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ
м. Харків КОМПАНІЯ «АКТИВ - Оіл»
м-н Конституції, 7 61123, м. Харків,
код 04059243 вул. Сумська, буд.126, літ. «5-А»
р/рах. 2600300087001 у філіалі ХД ПАТ
В особі міського голови «Індекс-банк» МФО 350619 код 31436558
В особі директора
____ Г.А. Кернес ____ В.І. Литвин
/підпис/ /підпис/
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю компанія "Актив - Оіл" (61123, м. Харків, вул. Сумська, буд.126, літ. «5-А», р/рах. 2600300087001 у філіалі ХД ПАТ «Індекс-банк» МФО 350619 код 31436558) на користь Харківської міської ради (м. Харків, м-н. Конституції, 7, код 0405243) - 1073,00 грн. судовий збір.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повний текст рішення складено 09.07.12р.
Суддя Добреля Н.С.