Ухвала суду № 25805016, 09.08.2012, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.08.2012
Номер справи
2а-8950/11/2670
Номер документу
25805016
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-8950/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Арсірій Р.О.

Суддя-доповідач: Бистрик Г.М.

У Х В А Л А

Іменем України

"09" серпня 2012 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Бистрик Г.М.,

суддів: Усенка В.Г., Борисюк Л.П.,

при секретарі: Савчуку Р.А.,

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою відповідача Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 жовтня 2011 року у справі за адміністративним позовом Дочірньої компанії «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»до Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області про визнання протиправними та скасування повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИЛА:

У червні 2011 року позивач Дочірня компанія «Укргазвидобування»звернулися в суд з адміністративним позовом до Лохвицької міжрайонної Державної податкової інспекції Полтавської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 27 січня 2011 року №№0000021550, 0000031550, 0000041550, 0000051550, 0000061550, 0000071550, 0000081550, 0000091550, 00000101550, 00000111550.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 жовтня 2011 року вимоги позивача задоволено в повному обсязі.

Не погоджуючись з вищезазначеним судовим рішенням, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права, та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні вимог позивача.

Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, представника позивача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін.

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення вимог позивача.

Судом першої інстанції встановлено, що Дочірня компанія «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»зареєстрована Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією 28 серпня 1998 року.

Відповідно до поданих Дочірньою компанією «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»до Лохвицької міжрайонної державної податковою інспекції Полтавської області податкових розрахунків рентної плати за видобуті нафту, природний газ і газовий конденсат, нею були самостійно визначені до сплати суми податкових зобов'язань з рентної плати за березень, травень, червень, липень, вересень та жовтень 2010 року.

За результатами проведеної невиїзної документальної перевірки Лохвицькою міжрайонною державною податковою інспекцією Полтавської області Дочірньої компанії «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»з питання своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по рентній платі за нафту та газовий конденсат, складено акт від 04 січня 2011 року № 397/15/30019775.

Згідно зазначеного акту встановлено порушення п.8 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку обчислення та внесення до Державного бюджету України рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат»від 22 березня 2001 року № 256 та пп.5.3.1. п.5.3. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондам», що призвело до несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобов'язання по рентній платі.

На підставі акту перевірки, відповідачем прийняті спірні податкові повідомлення-рішення, якими позивачу визначено до сплати штраф за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з рентної плати за нафту, природний газ та газовий конденсат, а саме:

- рішенням № 0000021550 від 27.01.2011 року у розмірі 69935,60 грн. (20 % погашеної суми податкового боргу сплаченого з затримкою на 77 календарних днів),

- рішенням № 0000031550 від 27.01.2011 року у розмірі 18071,45 грн. (10 % погашеної суми податкового боргу сплаченого з затримкою на 26 календарних днів),

- рішенням № 0000041550 від 27.01.2011 року у розмірі 18192, 65 грн. (10 % погашеної суми податкового боргу сплаченого з затримкою на 29 календарних днів),

- рішенням № 0000051550 від 27.01.2011 року у розмірі 18429,81 грн. (10 % погашеної суми податкового боргу сплаченого з затримкою на 28 календарних днів),

- рішенням № 0000061550 від 27.01.2011 року у розмірі 55628,11 грн. (10 % погашеної суми податкового боргу сплаченого з затримкою на 26 календарних днів),

- рішенням № 0000071550 від 27.01.2011 року у розмірі 54994, 61 грн. (10 % погашеної суми податкового боргу сплаченого з затримкою на 5 календарних днів),

- рішенням № 0000081550 від 27.01.2011 року у розмірі 168413,03 грн. (20 % погашеної суми податкового боргу сплаченого з затримкою на 84 календарних днів),

- рішенням № 0000091550 від 27.01.2011 року у розмірі 86476,63 грн. (10 % погашеної суми податкового боргу сплаченого з затримкою на 29 календарних днів),

- рішенням № 00000101550 від 27.01.2011 року у розмірі 65829,91 грн. (10 % погашеної суми податкового боргу сплаченого з затримкою на 22 календарних днів),

- рішенням № 00000111550 від 27.01.2011 року у розмірі 60817, 80 грн. (10 % погашеної суми податкового боргу сплаченого з затримкою на 28 календарних днів).

Вирішуючи правомірність прийнятих спірних податкових повідомлень-рішень, колегія суддів зважає на наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2001 року № 256 затверджено відповідний «Порядок обчислення та внесення до Державного бюджету рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат», яким врегульовано механізм обчислення і внесення до державного бюджету рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат.

Відповідно до п.5 Порядку, платник самостійно складає розрахунок податкових зобов'язань з рентної плати, у якому визначає та/або уточнює суму податкового зобов'язання з рентної плати, за формою, затвердженою ДПА.

Згідно п. 7,8 Порядку, платник протягом 20 календарних днів після закінчення

звітного (податкового) періоду подає податковий розрахунок органу державної податкової служби: за місцезнаходженням ділянки надр, межі якої визначені в отриманому платником спеціальному дозволі на користування надрами для видобування (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини, у разі розміщення такої ділянки в межах території України; за місцем перебування на обліку як платника податків і зборів

(обов'язкових платежів) у разі розміщення ділянки надр, межі якої визначено в отриманому платником спеціальному дозволі на користування надрами для видобування (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Сума податкових зобов'язань з рентної плати, визначена у податковому розрахунку за звітний (податковий) період, сплачується платником до Державного бюджету України протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такого податкового розрахунку з урахуванням фактично сплачених авансових внесків.

Платник податків, згідно п. 9 Порядку, несе відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність внесення до Державного бюджету України сум податкових зобов'язань з рентної плати та своєчасність подання податкового розрахунку органам державної податкової служби.

Відповідно до положень п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів, яку зазначає у податковій декларації.

Згідно пп.5.3.1. ст. 5 Закону, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Положеннями пп. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону зазначено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному місяцю - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 квітня року, наступного за звітним.

З наявних в матеріалах справи доказів вбачається, що позивачем виконанні зазначені вимоги в повному обсязі.

Згідно платіжних доручень, визначені позивачем в податкових розрахунках, суми рентної плати за нафту, природний газ та газовий конденсат були частково погашені за рахунок переплат за попередні періоди, а також своєчасно сплачені позивачем.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Висновок податкового органу про нарахування штрафних санкції за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з рентної плати за нафту, природний газ та газовий конденсат позивачу є помилковим та необґрунтованим, у зв'язку з чим суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що спірні податкові повідомлення-рішення від 27 січня 2011 року №№ 0000021550, 0000031550, 0000041550, 0000051550, 0000061550, 0000071550, 0000081550, 0000091550, 00000101550, 00000111550 є безпідставними і підлягають скасуванню.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст. ст. 201 - 204 КАС України.

Оскаржуване судове рішення в межах вимог апеляційної скарги ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 158, 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254, КАС України, колегія суддів

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу відповідача Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 жовтня 2011 року -залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки передбаченні ст. 212 КАС України.

Повний текст ухвали суду виготовлено 15.08.2012 року.

Головуючий суддя Бистрик Г.М.

Судді: Усенко В.Г.

Борисюк Л.П.