Ухвала суду № 25667258, 09.08.2012, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.08.2012
Номер справи
2-а-7330/12/2670
Номер документу
25667258
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2-а-7330/12/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Арсірій Р.О.

Суддя-доповідач: Хрімлі О.Г.

У Х В А Л А

Іменем України

"09" серпня 2012 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого суддів при секретарі Хрімлі О.Г., Ганечко О.М., Літвіної Н.М., Архіповій Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 01 липня 2012 року в адміністративній справі за позовом Приватного акціонерного товариства «Центр обробки даних Надра»до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва про скасування податкового повідомлення-рішення, -

В С Т А Н О В И Л А :

Приватне акціонерне товариство «Центр обробки даних Надра»звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва про скасування податкового повідомлення-рішення № 0000012320 від 24 січня 2012 року.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 01 липня 2012 року адміністративний позов задоволений.

Не погоджуючись з ухваленою постановою, Державною податковою інспекцією у Святошинському районі м. Києва подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга необґрунтована та задоволенню не підлягає.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, яким дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення адміністративного позову.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Державною податковою інспекцією у Святошинському районі м. Києва була проведена документальна позапланова виїзна перевірка позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства та іншого законодавства за період з 01.05.2011 року по 31.05.2011 року.

Перевіркою встановлено, що відповідно до протоколу обшуку від 25.10.2011 року в.о. слідчого СВ ПМ Бориспільської ОДПІ на підставі постанови по кримінальній справі № 05-8685 Бориспільського міськрайонного суду Київської області по справі № 4-444/2011, було вилучено документацію, що стосується взаємовідносин позивача з ТОВ «ТДК «Трейд»за період з 01.05.2011 року по 31.05.2011 року, а саме: договори № 140411 від 14.04.2011 року, № 210411 від 21.04.2011 року, № 150411 від 15.04.2011 року, укладені між ПрАТ «Центр обробки даних Надра»та ТОВ «ТДК «Трейд», акти виконаних робіт № 1 від 12.05.2011 року, № 1 від 20.05.2011 року, № 1 від 16.05.2011 року, податкові накладні № 51202 від 12.05.2011 року, № 52003 від 20.05.2011 року, № 51603 від 16.05.2011 року, банківські виписки позивача по рахунку № 260068273 за 19.05.2011 року, картки рахунків № 631, 6852 та інші.

Крім того під час перевірки представниками податкового органу, до СВ ПМ Бориспільської ОДПІ направлено лист від 20.12.2011 р. № 8547/9/23-223 про надання вилучених документів для ознайомлення, але станом на 27.12.2011 року відповідь не надходила.

Актом перевірки ТОВ «ТДК «Трейд»від 11.07.2011 року № 491/7/23-1/37391130 було встановлено, що згідно висновку спеціаліста СТКЗР по обслуговуванню м. Бровари та Броварського району Київської області НДЕКЦ при ГУМВС України в Київській області від 13.04.2011 року № 95, підписи від імені директора товариства на досліджуваних документах, були виконані іншою особою.

Податковий орган зробив висновок про те, що це свідчить про використання невстановленими особами його імені для прикриття незаконної діяльності, направленої на ухилення від сплати податків, відмивання та легалізації коштів, у зв'язку з чим фінансово-господарські операції ТОВ «ТДК «Трейд»та контрагентів-покупців в період з 01.02.2011 року по 31.05.2011 року не містять у своїй суті розумних економічних або інших причин (ділової мети) систематичного (протягом місяця) придбання та продажу товарів.

Крім того, в акті перевірки ТОВ «ТДК «Трейд»від 11.07.2011 року № 491/7/23-1/37391130 зазначено про відсутність об'єкта оподаткування ПДВ при продажу товарів ПрАТ «Центр обробки даних Надра»по операціях у травні 2011 року на загальну суму 13 812 210 грн. (в т.ч. ПДВ - 2 302 035 грн.) у зв'язку з визнанням правочинів по взаємовідносинам між підприємствами нікчемними та, як наслідок, недійсними з моменту їх вчинення.

На підставі акту перевірки ТОВ «ТДК «Трейд», в ході проведення перевірки позивача встановлено неможливість фактичного здійснення ТОВ «ТДК «Трейд»господарських операцій, а саме реалізації товарно-матеріальних цінностей ПрАТ «Центр обробки даних Надра»через відсутність майна та інших матеріальних, економічно необхідних для здійснення таких операцій з купівлі-продажу, відсутність необхідних умов у ТОВ «ТДК «Трейд»для досягнення результатів економічної діяльності у зв'язку з відсутністю трудових ресурсів, основних фондів, складський приміщень, транспортних засобів.

Таким чином, податковим органом встановлена відсутність об'єкта оподаткування ПДВ при продажу товарів ПрАТ «Центр обробки даних Надра»по операціях у травні 2011 року на загальну суму 13 812 210 грн., в т.ч. ПДВ -2 302 035 грн.

За результатами перевірки відповідачем складений акт від 27.12.2011 року № 385/23-20/14288967, яким встановлено порушення позивачем ст. 203, ст. 215, ст. 216, ст. 228, ст. 236 Цивільного кодексу України, п.п. 14.1.181. п.14.1. ст. 14, п. 198.2., п. 198.3. ст. 198, п. 200.1. ст. 200 Податкового кодексу України, зроблено висновок про заниження податку на додану вартість по взаємовідносинах позивача з ТОВ «ТДК «Трейд»за травень 2011 року на загальну суму 2 302 035 грн.

На підставі акту перевірки відповідачем було прийнято податкове повідомлення-рішення від 24.01.2012 року № 0000012320, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на 2 302 035 грн. та застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1,00 грн.

Перевіряючи обґрунтованість позовних вимог та їх відповідність чинному законодавству, колегія суддів виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 83 Податкового кодексу України визначено, що для посадових осіб органів державної податкової служби під час проведення перевірок підставами для висновків є: документи, визначені цим Кодексом; податкова інформація; експертні висновки; судові рішення; інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на органи державної податкової служби.

Згідно до п. 85.9. ст.85 Податкового кодексу України, у разі коли до початку або під час проведення перевірки оригінали первинних документів, облікових та інших регістрів, фінансової та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів, а також виконання вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, були вилучені правоохоронними та іншими органами, зазначені органи зобов'язані надати для проведення перевірки контролюючому органу копії зазначених документів або забезпечити доступ до перевірки таких документів. Такі копії, засвідчені печаткою та підписами посадових (службових) осіб правоохоронних та інших органів, якими було здійснено вилучення оригіналів документів, або яким було забезпечено доступ до перевірки вилучених документів, повинні бути надані протягом трьох робочих днів з дня отримання письмового запиту контролюючого органу.

У разі якщо документи, зазначені в абзаці першому цього пункту, було вилучено правоохоронними та іншими органами, терміни проведення такої перевірки, у тому числі розпочатої, переносяться до дати отримання вказаних копій документів або забезпечення доступу до них.

Відповідно до п. 1.15. Методичних рекомендацій щодо порядку організації та проведення перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 14.04.2011 року № 213, у разі вилучення документів правоохоронними або іншими органами підрозділ, який проводить (очолює) перевірку, забезпечує підготовку та направлення у той же день письмового запиту до відповідного органу про надання органу ДПС копій зазначених документів або забезпечення доступу до перевірки таких документів. У запиті зазначаються: інформація щодо переліку вилучених документів, дані протоколу (іншого документа), на підставі якого були вилучені документи, посилання на п.85.9 ст.85 Кодексу щодо обов'язку відповідного органу забезпечити протягом 3 робочих днів з дня отримання запиту надання органу ДПС копій документів або доступу його посадовим (службовим) особам до перевірки таких документів.

Порядком оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 року № 984, визначено, що факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.

Колегією суддів встановлено, що відповідачем не було досліджено жодних первинних документів по взаємовідносинах позивача з контрагентом ТОВ «ТДК «Трейд», у зв'язку з їх вилученням СВ ПМ Бориспільської ОДПІ під час обшуку 25.10.2011 року.

Висновки акту перевірки Приватного акціонерного товариства «Центр обробки даних Надра» від 27.12.2011 року № 385/23-20/14288967 сформовані виключно на підставі висновків акту перевірки контрагента ТОВ «ТДК «Трейд»від 11.07.2011 року № 491/7/23-1/37391130.

Між тим, судом першої інстанції вірно зауважено на те, що акт перевірки контрагента ТОВ «ТДК «Трейд»від 11.07.2011 року № 491/7/23-1/37391130 не підписаний посадовою особою органу державної податкової служби та ТОВ «ТДК «Трейд», що є порушенням вимог ст. 86 Податкового кодексу України, п. 2 Розділу IV Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 року № 984.

Крім того, постановою Київського окружного адміністративного суду від 28.11.2011 року у справі № 2а-3888/11/1070 за позовом ТОВ «ТДК «Трейд»до Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області визнаний протиправним та скасований наказ Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області від 11.07.2011 року № 549 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ТДК «Трейд», визнані протиправними дії Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області, пов'язані із проведенням документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ТДК «Трейд»на підставі наказу Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області від 11.07.2011 року № 549 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ТДК «Трейд».

Всупереч вимогам п. 85.9 ст. 85 Податкового кодексу України, відповідачем, без отримання від СВ ПМ Бориспільської ОДПІ відповіді на запит від 20.12.2011 року № 8547/9/23-223 про надання для ознайомлення вилучених первинних документів, що стосується взаємовідносин позивача з ТОВ «ТДК «Трейд»за період з 01.05.2011 року по 31.05.2011 року, копій чи доступу до перевірки вилучених документів, було завершено перевірку позивача та складений акт перевірки від 27.12.2011 року № 385/23-20/14288967, який став підставою для прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення № 0000012320 від 24.01.2012 року.

З урахуванням викладеного, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про протиправність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення № 0000012320 від 24.01.2012 року, у зв'язку з чим воно підлягає скасуванню.

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку щодо обґрунтованості адміністративного позову, постанова прийнята із повним дотриманням норм процесуального та матеріального права.

Доводи апелянта спростовуються вищенаведеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.

Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211 КАС України, колегія суддів, -

У Х В А Л И ЛА :

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва - залишити без задоволення, постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 01 липня 2012 року - без змін.

Повний текст ухвали виготовлений 14 серпня 2012 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Хрімлі О.Г.

Судді: Ганечко О.М.

Літвіна Н. М.