ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/2597/12
"30" липня 2012 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Осташа А.В. при секретарі Твердохліб Н.В.
за участю:
представника позивача - Гуменюк О.Л.;
представника відповідача -не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Тернополі адміністративну справу за
позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Тернопільській області
до суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_2
про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 15700,00 грн. до державного бюджету, -
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Тернопільській області (надалі по тексту -РУ САТ ДПА в Тернопільській області або позивач) звернулося до суду з позовом до суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_2 (надалі по тексту -СПД-ФО ОСОБА_2 або відповідач) про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 15700,00 грн. до державного бюджету.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі з мотивів, що викладені в адміністративному позові. Вона зокрема пояснила, що на підставі матеріалів ВПМ Тернопільської ОДПІ №116/07-04/08 від 06.04.2012 року, було прийняте рішення про застосування фінансових санкцій від 03.05.2012 р. №190005 та відповідно до ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Також представник позивача пояснив, що факт зберігання та реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка, факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої та факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями були належним чином зафіксовані в матеріалівх ВПМ Тернопільської ОДПІ №116/07-04/08 від 06.04.2012 року.
Представник позивача зазначила, що відповідачем в добровільному порядку на сплачено штрафні санкції, які були застосовані до нього на підставі рішення про застосування штрафних санкцій №190005 від 03 травня 2012 р.
З врахуванням викладеного, представник позивача просила суд позов задовольнити.
Відповідач ні 10, ні 19, ні 30 липня 2012 року явку повноважного представника по справі не забезпечив, хоча про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином - у відповідності до вимог ст. ст. 33, 35 КАС України.
Отже, суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, тому можливо розглянути справу без участі відповідача, представника відповідача, відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Крім пояснень представника позивача судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи, які подані позивачем.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, з наступних міркувань.
Судом встановлено, що регіональним управлінням Департаменту САТ ДПС України в Тернопільській області листом ВПМ Тернопільської ОДПІ №116/07-04/08 від 06.04.2012 року, регіональним управлінням Департаменту САТ ДПС України в Тернопільській області отримано копії матеріалів щодо встановлення факту зберігання та реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка, факту роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої та факту роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та вирішення питання щодо застосування фінансових санкцій до СПД-ФО ОСОБА_2 (р/н НОМЕР_1, АДРЕСА_1) за порушення вимог Закону України від 19 грудня 1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Як вбачається з матеріалів справи, 23 березня 2012 року СПД-ФО ОСОБА_2, перебуваючи по місцю свого проживання в с. Старе Місто, Підгаєцького ройону, не маючи відповідної ліцензії на реалізацію алкогольних напоїв, реалізувала алкогольні напої в кількості 200 пляшок, ємкістю 0,5 л кожна, з наклеєними етикетками «горілка Пшенична Олександрія»із зазначенням виробника: ТОВ «Олександрія Бліг»по ціні 15 грн. на загальну суму 3000 грн.
Крім цього 23 березня 2012 року СПД-ФО ОСОБА_2 добровільно видала з будинковолодіння по місцю свого проживання с. Старе Місто, Підгаєцького району, 37 пляшок, ємкістю 0,5 л кожна, з наклеєними етикетками «горілка Пшенична Олександрія»із зазначенням виробника: ТОВ «Олександрія Бліг»та «горілка Справжня Елітарна»без марок акцизного податку.
За результатами розгляду матеріалів ВПМ Тернопільської ОДПІ №116/07-04/08 від 06.04.2012 року начальником РУ Департаменту САТ ДПА України в Тернопільській області 05 травня 2012 року прийнято рішення № 190005 про застосування фінансових санкцій за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії - 6000 грн., за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої - 5000 грн., за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка - 1700 грн., за реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка - 3000 грн. Всього -15700,00 грн. до СПД-ФО ОСОБА_2.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.95 р. № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями) (далі по тексту -Закон 481/95) роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Як вбачається з матеріалів справи, факти порушення, підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами, а саме:
- копією заяви гр. ОСОБА_4 від 22.03.12 р.;
- копією заяви гр. ОСОБА_2 від 23.03.12 р.;
- копією протоколу огляду від 23.03.12 р.;
- копією пояснення гр.ОСОБА_2 від 30.03.12 р.;
- копією пояснення гр.ОСОБА_4 від 23.03.12 р.;
- копією пояснення гр. ОСОБА_5 від 23.03.12 р.;
- копією пояснення гр.ОСОБА_6 від 23.03.12 р.;
- копією пояснення гр.ОСОБА_7 від 23.03.12 р.
Відповідно до ст.17 Закону України № 481/95, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:
- роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700грн.;
- роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень;
зберігання, реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень. Відповідно до п.5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №790 від 02.06.2003 року, підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є:
- матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Враховуючи вищенаведене, судом встановлено, що на даний час рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржене і не скасоване у встановленому законом порядку. Доказів на підтвердження протилежного відповідачем не подано, а судом не здобуто.
Таким, чином, факт зберігання та реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка, факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої та факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями підтверджується належними та допустимими доказами.
Пунктом 10 Постанови Кабінету Міністрів України № 790 від 2 червня 2003 року «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»встановлено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Станом на 26.06.2012 року відповідачем в добровільному порядку не сплачено дану фінансову санкцію.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,
суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 15700,00 грн. в користь державного бюджету, які перерахувати на р/р 31117106700445 ОКПО 36084944, код 21081100, УДКСУ в Підгаєцькому районі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу (оголошення вступної та резолютивної частини постанови), а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя Осташ А. В.
копія вірна
Суддя Осташ А. В.