Ухвала суду № 25330714, 18.07.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.07.2012
Номер справи
2а/0570/8889/2012
Номер документу
25330714
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

18 липня 2012 р. Справа № 2а/0570/8889/2012

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Папазова Г.П., ознайомившись з позовною заявою Костянтинівської міжрайонної прокуратури до Комунального підприємства «Костянтинівське міське бюро технічної інвентаризації Костянтинівської міської ради», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення від 27.07.2010р., зобов,язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Костянтинівське міське бюро технічної інвентаризації Костянтинівської міської ради», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення від 27.07.2010р., зобов,язання вчинити певні дії.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі. Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Частиною 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Предметом даного позову є визнання незаконним та скасування рішення реєстратора Комунального підприємства «Костянтинівське міське бюро технічної інвентаризації Костянтинівської міської ради» від 27.07.2010р., зобов,язання відредагувати або скасувати запис розділу реєстру прав (реєстраційний номер майна № 31068671), внесений на підставі зазначеного рішення.

Разом з позовом прокурор надав заяву про поновлення строку звернення до суду з даним позовом. В обґрунтування заяви посилається на те, що 02 лютого 2012 року ним винесено протест про скасування спірного рішення. 08 лютого 2012 року до Костянтинівської міжрайонної прокуратури надійшла відповідь, згідно якої протест прокурора відхилено. На підставі зазначеного, Костянтинівська міжрайонна прокуратура звернулась до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області з адміністративним позовом «Про скасування рішення реєстратора від 27.07.2010р. «Про реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1 та дублікат договору купівлі - продажу». Проте, ухвалою Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області позов був переданий до Донецького окружного адміністративного суду за підсудністю. Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду позов був залишений без розгляду, в зв,язку з його відкликанням.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789 - ХІІ у разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор може звернутися з заявою до суду про визнання акта незаконним. Заяву до суду може бути подано протягом п'ятнадцяти днів з моменту одержання повідомлення про відхилення протесту або закінчення передбаченого законом строку для його розгляду. Подача такої заяви зупиняє дію правового акта.

Костянтинівська міжрайонна прокуратура звернулась з позовною заявою про відновлення порушених прав 13.07.2012р., про що свідчить штамп вхідної кореспонденції суду, тобто з пропущенням строку для звернення до суду.

Як вбачається з матеріалів справ, прокурором 02 лютого 2012 року був винесений протест про скасування рішення реєстратора Комунального підприємства «Костянтинівське міське бюро технічної інвентаризації Костянтинівської міської ради» від 27.07.2010р. 08 лютого 2012 року до Костянтинівської міжрайонної прокуратури надійшла відповідь, згідно якої протест прокурора відхилено. На підставі зазначеного, Костянтинівська міжрайонна прокуратура звернулась до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області з адміністративним позовом «Про скасування рішення реєстратора від 27.07.2010р. «Про реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1 та дублікат договору купівлі - продажу». Ухвалою Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області позов був переданий до Донецького окружного адміністративного суду за підсудністю. 24.05.2012р. прокурором була подана до суду заява про залишення позову без розгляду для його опрацювання.

За приписами Кодексу адміністративного судочинства України відкликання позивачем позовної заяви є безумовною підставою для залишення її без розгляду. Тобто, з моменту подання зазначеної заяви прокурор був обізнаний про необхідність подання нового позову у встановлений законодавством строк. Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 24.05.2012р. позов був залишений без розгляду. Зазначену ухвалу позивач отримав 05.06.2012р., про що свідчить поштове повідомлення про вручення. Але навіть з цієї дати позовна заява не була подана у визначений строк, тобто в будь - якому разі прокурором був пропущений встановлений законом п'ятнадцятиденний строк звернення до суду з даним позовом.

Будь - яких причин, що можуть бути визнані судом поважними щодо пропуску строку з моменту відкликання позов до його повторного подання прокурором не наведено.

Відповідно до ч. 1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність залишення даної позовної заяви без розгляду, оскільки прокурором пропущений строк звернення до суду і не наведені жодні поважні причини цього.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Костянтинівської міжрайонної прокуратури до Комунального підприємства «Костянтинівське міське бюро технічної інвентаризації Костянтинівської міської ради», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення від 27.07.2010р., зобов,язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п,яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п,яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Папазова Г.П.