Cправа № 2a-0770/2044/12
Ряд стат. звіту № 8.1.5
Код - 10
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2012 р. 12.09 год. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дору Ю.Ю. за участю секретаря судового засідання Сабадаш В.І., та осіб, які беруть участь у справі:
позивача: Мукачівської ОДПІ у Закарпатській області -представник Гайовий В.М.;
відповідача: Кольчинської селищної ради -представник Дуб М.В.; Порохнавець П.І.;
третьої особи: Кольчинського КП «ВУЖКГ»- представник не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської ОДПІ у Закарпатській області до Кольчинської селищної ради за участю третьої особи Кольчинського КП «ВУЖКГ»про стягнення податкового боргу у розмірі 100 510,06 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до частини 3 статті 160 КАС України 04 липня 2012 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 06 липня 2012 року.
Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Кольчинської селищної ради за участю третьої особи Кольчинського КП «ВУЖКГ»про стягнення податкового боргу у розмірі 100 510,06 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі з мотивів вказаних у позовній заяві. По суті позову пояснив, що податковий борг виник на підставі поданих платником податків у 2009-2011 рр. податкових декларацій та прийнятих контролюючим органом податкових повідомлень -рішень. На час подання адміністративного позову до суду сума податкового боргу залишається не погашеною у зв'язку з чим просить позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Представники відповідача в судовому засіданні позов визнали у повному обсязі.(а.с.178-149).
Представник третьої особи у судове засідання не з'явився з невідомих причин, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином за адресою, внесеною до Довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.13), а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Кольчинське комунальне підприємство «Виробниче управління житлово-комунального господарства»(далі - Відповідач) зареєстровано як юридична особа, щопідтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи. (а.с.12), засноване Кольчинською селищною радою і створене рішенням 4 сесії 4 скликання Кольчинської селищної ради від 26.12.2002 року. Згідно п.3.1 статуту даного підприємства, майно, що є спільною власністю територіальних громад селища та сіл Кольчинської селищної ради і закріплено за управлінням, належить йому на праві повного господарського відання.(а.с.17) Згідно Довідки з ЄДПРОУ, ідентифікаційний код відповідача -32516911. (а.с.13)
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Станом на час розгляду справи за Відповідачем рахується податковий борг у розмірі 100 510,06 грн. у тому числі 80,84 грн. пеня (а.с.10-11). Вищевказана заборгованість виникла у зв'язку з наступним.
1) податкових декларацій з податку на додану вартість за жовтень-грудень 2009 року, за 2010 - 2011 рр., за січень 2012 року та (а.с. 27-81) та податкових повідомлень-рішень № 0009911640 від 01.12.2009 р.(а.с.23), № 0001081640 від 19.01.2010 р.(а.с.25) якими визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість станом на 16.02.2012 р. . у розмірі 91 807, 52 грн. (а.с.10) Визначена сума відповідачем не сплачена:
2) податкових декларацій з податку на прибуток за 2010-2011 рр.(а.с.83-92) та податкового повідомлення-рішення №0002501540 від 09.09.2011 р., якими визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток станом на 16.02.2012 р. у розмірі 1944,15 грн. (а.с. 10) Визначена сума відповідачем не сплачена.
3) податкового повідомлення-рішення №0007161840 від 22.12.2011 року, яким визначено податкове зобов'язання по збору за спеціальне використання води у розмірі 2428,99 грн.(а.с.100). Сума, визначена у даному податковому повідомленні-рішенні відповідачем не сплачена.
4) податкової декларації №9010756796 від 24.12.2010 р. (а.с.93-94) та податкового повідомлення-рішення №0007201840 від 22.12.2011 р.(а.с.99), якими визначено податкове зобов'язання по платі за користування надрами у розмірі 3864,36 грн. Визначена сума відповідачем не сплачена.
5) податкової декларації № 95775 від 09.11.2011 р. (а.с.95-96) та податкового повідомлення-рішення № 0007211840 від 22.12.2011 р.(а.с.97), якими визначено податкове зобов'язання по платі за надходження від розміщення відходів у розмірі 356,46 грн. Визначена сума відповідачем не сплачена.
Відповідно до 57.1. ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом: такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження. Вищевказані повідомлення-рішення Відповідачем не оскаржено, а відтак вважаються узгодженими.
Відповідно до п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків -від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами -від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно із цим Кодексом.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 ПК України, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті..
З урахуванням вищенаведеного, Відповідачу нарахована пеня в розмірі 80,84 грн., яка залишається не сплаченою. (а.с.10-11).
Відповідно до ст.. 59 Податкового кодексу України У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Так, відповідачу було надіслано податкові вимоги № 1/1 від 14 січня 2010 року (а.с.34) та № 2/48 від 17 лютого 2010 року. (а.с.35)
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Нормами п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України зазначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п.96.1 ст.96 Податкового кодексу України у разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна комунального підприємства, не покриває суму його податкового боргу і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено, орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно такого платника податків, з поданням щодо прийняття рішення про: виділення коштів місцевого бюджету на сплату податкового боргу такого платника податків. Рішення про фінансування таких витрат розглядається на найближчій сесії відповідної ради; затвердження плану досудової санації такого платника податків, який передбачає погашення його податкового боргу; ліквідацію такого платника податків та призначення ліквідаційної комісії; прийняття сесією відповідної ради рішення щодо порушення справи про банкрутство платника податків.
У разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна державного підприємства, яке не підлягає приватизації, у тому числі казенного підприємства, не покриває суму податкового боргу такого платника податків і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено, орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить такий платник податків, з поданням щодо прийняття рішення про: надання відповідної компенсації з бюджету за рахунок коштів, призначених для утримання такого органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить такий платник податків; досудову санацію такого платника податків за рахунок коштів державного бюджету; ліквідацію такого платника податків та призначення ліквідаційної комісії; виключення платника податків із переліку об'єктів державної власності, які не підлягають приватизації відповідно до закону, з метою порушення справи про банкрутство, у порядку, встановленому законодавством України.
Згідно п.96.3 ст.96 ПКУ відповідь щодо прийняття одного із зазначених рішень надсилається органу державної податкової служби протягом 30 календарних днів з дня направлення звернення.
У разі неотримання зазначеної відповіді у визначений цим пунктом строк або отримання відповіді про відмову у задоволенні його вимог орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до суду із позовною заявою про звернення стягнення податкового боргу на кошти державного органу, в управлінні якого перебуває таке державне (комунальне) підприємство або його майно.
На час розгляду справи за КП «ВУЖКГ», як об'єкт комунальної власності, що засноване Кольчинською селищною радою рахується податковий борг у сумі 100 510,06 грн., який не сплачений до бюджету. (а.с.10-11, 102-130), а відтак позов підлягає до задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст. ст. 6, 9, 10, 11, 70, 71, 94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Мукачівської ОДПІ у Закарпатській області до Кольчинської селищної ради за участю третьої особи Кольчинського КП «ВУЖКГ»про стягнення податкового боргу у розмірі 100 510,06 грн.,- задовольнити повністю.
2. Стягнути кошти у розмірі 100 510,06 грн.(сто тисяч п'ятсот десять гривень 06 копійок) із Кольчинської селищної ради (код ЄДРПОУ 04350524, 89636, Закарпатська область, Мукачівський район, с. Кольчино, вул. Корятовича, 13) в рахунок погашення податкового боргу платника податків Комунального підприємства «Виробничого управління житлово-комунального господарства»(Код ЄДРПОУ 32516911, 89636, Закарпатська область, Мукачівський район, с. Кольчино, вул. Корятовича, 13) згідно ст.. 96 ПКУ.
3. Судові витрати на підставі ч.4 ст. 94 КАС України із відповідача не стягуються.
4. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Дору Ю.Ю.