ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 липня 2012 р. № 2а-5240/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд, у складі судді Ланкевича А.З., розглянувши в порядку скороченого провадження в м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Жовківському районі Львівської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бірюза»про стягнення заборгованості, -
встановив:
Позивач звернувся з позовом, в якому просить стягнути з відповідача податковий борг в сумі 3 809,38 грн., який виник внаслідок несплати заборгованості перед державним бюджетом по орендній платі за землю в сумі 1401,86 грн., фінансових санкцій за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії в сумі 1700,00 грн. та штрафних санкцій по РРО в розмірі 707,52 грн.
Посилається на те, що відповідач зареєстрований в якості юридичної особи 18 травня 1994 року, є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України і на даний час має заборгованість перед бюджетом.
Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Бірюза»зареєстровано в якості юридичної особи 16 травня 1994 року Жовківською районною державною адміністрацією та взято на облік податковою інспекцією як платник податків з 18 травня 1994 року.
Відповідачем 31.01.2010 року до Державної податкової інспекції у Жовківському районі Львівської області подано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, якою відповідачем самостійно було встановлено податкове зобов'язання, а саме нараховано орендну плату за 2010 рік. Згідно поданої декларації, щомісячна сума орендної плати становила 130,06 грн. Однак, за період з лютого по грудень 2010 року дані суми не були сплачені, тому по даному платежу залишилось до сплати 1401,86 грн.
Крім цього, позивачем було проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Бірюза»щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу, на підставі якої було складено акт перевірки №293/13/23/23-8/20817097 від 10 березня 2011 року та встановлено порушення вимог п.1,п.2,п.3,п.6,п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року 265/95-ВР (із змінами та доповненнями) та ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року 481/95-ВР (із змінами та доповненнями).
На підставі даного акту перевірки позивачем винесено податкове повідомлення-рішення форми «С»№218/23-8/20817097/3772 від 17.03.2011 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 1 405,40 грн., однак відповідачем було частково сплачено 718,30 грн., тому до сплати по даному платежу залишилось 687,10 грн. та 20,42 грн. пеня, а також рішення №463/23-8/20817097/7368 від 17.03.2011 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 1700,00 грн. Дані рішення відповідачем отримано 18.03.2011 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення, яке долучено до матеріалів справи.
Відповідно до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року 265/95-ВР (із змінами та доповненнями) суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб’єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
З 01 січня 2011 року відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, є органи державної податкової служби.
Відповідно до пункту 14.1.156. статті 14 Податкового кодексу України податкове зобов’язання сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно пункту 14.1.175. статті 14 Податкового кодексу України податковий борг сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.
Як вбачається з довідки позивача, податковий борг відповідача станом на 21.05.2012 року становить 3 809,38 грн. та складається з основного платежу, штрафних (фінансових) санкцій та пені.
На момент виникнення спірних правовідносин спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобов’язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов’язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення був Закон України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовим фондами»№ 2181ІІІ від 21 грудня 2000 року, з наступними змінами і доповненнями (далі Закон № 2181ІІІ).
Відповідно до положень підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону № 2181-ІІІ податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення-рішення, за винятком випадків його апеляційного чи судового оскарження у визначені законодавством строки.
Строки сплати податкового зобов’язання визначені статтею 57 Податкового кодексу України, відповідно до пункту 57.3. цієї статті 57 у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження контролюючого органу.
Вказані податкові рішення відповідач в адміністративному та судовому порядку не оскаржував.
Отже, сума податкового зобов’язання Товариства з обмеженою відповідальністю «Бірюза», визначена податковим органом, є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплачена.
Матеріалами справи підтверджується наявність податкового боргу відповідача, розмір якого становить 3 809,38 грн.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов’язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби у відповідності до вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання вказаних положень Податкового кодексу України позивачем надіслало на адресу відповідача податкову вимогу форми «Ю»від 11.04.2011 року № 109.
Таким чином, виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позов слід задоволити, стягнувши з відповідача в користь Державного бюджету України податковий борг в сумі 3 809 грн. 38 коп.
Відповідно до ч.1 ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України, постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження підлягають до негайного виконання.
На підставі ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України із урахуванням того, що рішення ухвалене на користь позивача - суб'єкта владних повноважень, судові витрати здійснені таким не підлягають до компенсації.
Керуючись ст.ст.7-14, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, пп.20.1.18 п.20.1 ст.20, п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, суд,-
постановив:
Позов задоволити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Бірюза»до Державного бюджету України 3 809 (три тисячі вісімсот дев’ять ) грн. 38 коп.
Постанову суду допустити до негайного виконання.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду
Суддя Ланкевич А.З.