Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
03.12.2008 р. 12 год. 45 хв. № 17/33
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Шелест С.Б. при секретарі судового засідання Шолковій Т.Ю.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва доМалого підприємства виробничо –комерційної фірми «Павс»
Третя особа: Дніпровська районна у м. Києві державна адміністрація
про скасування (припинення державної реєстрації ) За участю представників сторін:
Від позивача: Мороз С.О.- представник за довіреністю
Від відповідача: не з`явились
Від третьої особи: не з`явились
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 03.12.08 проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва звернулась до суду з позовом від 30.09.08р. №7459/9/10-026 про скасування (припинення) реєстрації юридичної особи - Малого підприємства виробничо –комерційної фірми «Павс».
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.11.08р. відкрито провадження у справі та призначено судове засідання на 03.12.08р.
У судовому засіданні 03.12.08р. представник позивача позов підтримав та просить суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, мотивуючи тим, що відповідач протягом тривалого часу не подає до податкових органів звітності та відомостей, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідач у судове засідання не з`явився, ухвала про відкриття провадження у справі від 10.11.08р. разом з позовними матеріалами повернулись до суду з поміткою на конверті «за зазначеною адресою не значиться».
Відповідно до довідки Головного управління статистики у м. Києві від 21.05.08р. ВКФ «Павс»зареєстровано у м. Києві по вул.Тампере, 5, тобто за адресою, яка зазначена в позовній заяві.
В силу ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
З огляду на зазначене, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином за адресою, внесеною до державного реєстру. За таких обставин, неприбуття в судове засідання представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Третя особа в судове засідання не прибула, натомість до суду подала клопотання про розгляд справи без участі представника Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації, яке судом задоволено.
Дослідивши матеріали справи, суд
ВСТАНОВИВ:
Мале підприємство виробничо –комерційна фірма «Павс»зареєстрована у Дніпровській районній у м. Києві державній адміністрації як суб’єкт підприємницької діяльності 15.04.92р., свідоцтво №0092-245-МП, місце знаходження: м. Київ, вул. Тампере, 5.
Підставою для звернення з позовом у справі є неподання відповідачем звітності більше року до податкових органів, про що свідчить наявна в матеріалах справи довідка №196/1501 від 16.08.07р. ДПІ у Дніпровському районі м. Києва. Згідно з довідкою від 02.12.08р. цієї ж ДПІ відповідач не має заборгованості зі сплати податків, зборів, обов’язкових платежів станом на 02.12.08р.
Відповідно до статті 67, 68 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом (ст. 67), кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності (ст. 68).
Частиною 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” передбачено обов'язок платників податків і зборів (обов'язкових платежів) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов’язані з утриманням об’єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).
Частиною 2 статті 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” передбачено, що підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
В силу п. 17 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.
Статтею 238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно зі ст. 239 Господарського кодексу України до таких санкцій віднесено, зокрема, скасування державної реєстрації та ліквідація суб’єкта господарювання.
Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до статті 59 Господарського кодексу України.
За наведених обставин та приймаючи до уваги те, що факт неподання звітності підтверджується матеріалами справи, відповідачем не спростований - вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», п. 2 ст. 38, п. 17. ст. 11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», ст.ст. 69-71, 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Припинити державну реєстрацію юридичної особи: Виробничо –комерційна фірма «Павс»(код ЄДРПОУ 16471776, юридична адреса: м. Київ, вул.. Тампере, 5).
3. У день набрання постановою законної сили направити її державному реєстратору Дніпровського району м. Києва для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення та для здійснення заходів по ліквідації юридичної особи у встановленому законом порядку.
Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шелест С.Б.