Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02.12.2008 р. № 6/610
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Зубко Л.П. вирішив адміністративну справу
Прокуратура Дніпровського району м. Києва
до Комунальне підприємство по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва
простягнення заборгованості в розмірі 346 657,54 грн.
Представники сторін
Позивач: (представник прокуратури): не прибув
позивач: Чирва О.О. (довіреність №2312 від 01.12.2008р.)
відповідач: не прибув
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 02.12.2008 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач - прокуратура Дніпровського району м. Києва в інтересах держави в особі Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Комунального підприємства по утриманню житлового господарства Дніпровського району м. Києва про стягнення адміністративно-господарської санкції в сумі 346657,54 грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що відповідно до ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів»для підприємств (об’єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік. Середньооблікова чисельність інвалідів на підприємств у 2008 році становить 37 осіб, тобто відповідач мав влаштувати протягом 2008р. - 37 інвалідів, а влаштував 18. Такі дії призвели до невиконання нормативу робочих місць та порушення відповідачем ч.2 ст.19 зазначеного закону, на підставі чого, позивачем було застосовано штрафні санкції.
Відповідач в судове засідання не з’явився, свого представника не направив, заперечень на позов не надав, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представника всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство по утриманню житлового господарства Дніпровського району м.Києва», взято на облік як платник внесків до Фонду соціального захисту інвалідів у м. Києві.
Відповідно до ч.1 ст.17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»- з метою реалізації творчих і виробничих здібностей інвалідів та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.
Згідно з ч.2 ст. 17 зазначеного закону, підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів, у разі необхідності, створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування інвалідів, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування тощо з урахуванням обмежених можливостей інваліда.
Відповідно до ч.1 ст. 18 зазначеного закону - підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до поданого відповідачем звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік в середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу становить 922 особи.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів»для підприємств (об’єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів в розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.
Згідно з ст.20 вищезазначеного Закону, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.01р. №1767 (із змінами та доповненнями) визначає порядок сплати підприємствами (об’єднаннями), установами, організаціями штрафних санкцій.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач протягом 2008 року мав влаштувати 37 інвалідів, а працевлаштував лише 18.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про основи соціального захисту інвалідів»адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України. У разі несплати адміністративно-господарських санкцій або пені чи неможливості їх сплати за рішенням господарського суду їх стягнення в примусовому порядку може бути звернено на майно підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, в порядку, передбаченому законом
Розмір штрафних санкцій, що повинні бути виплачені відповідачем, за робочі місця призначені для працевлаштування інвалідів протягом 2008 року і не зайняті інвалідами відповідно до розрахунку складають:
середня заробітна плата за рік -18125,50
норматив робочих місць –37 чоловік, та не влаштовано 19 чоловік, тобто 18125,50 x 19=344384,50 грн.
сума пені за один день прострочення: 344384,50 x 0,03%=103,32 грн.
кількість днів існування боргу у період з 16.04.2008р. до 05.05.2008р. включно дорівнює 22
сума пені, що необхідно сплатити, дорівнює 103,32 грн. x 22=2273,04
загальна сума становить з пенею становить: 344384,50 + 2273,04 =346657,54 грн.
Підтверджуючим документом для нарахування позивачем штрафних фінансових санкцій є поданий відповідачем до Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 року.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази існування податкового боргу у відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі .
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства по утриманню житлового господарства Дніпровського району м. Києва (02090 м.Київ, вул. Челябінська, 64, ЄДРПОУ 03366612, МФО 322142, р/р26001301331707 в Дніпровському відділенні ПІБ м. Києва) заборгованість в сумі 346657,54 грн. (триста сорок шість тисяч шістсот п’ятдесят сім грн. 54 коп.) на р/р 31219230700001 в Банку ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 24262621, код призначення платежу 50070000, 01 адміністративно-господарська (штрафна) санкція за невиконання нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів за 2008 рік.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.