Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 416/2429/2012
Номер провадження 2-а/416/150/2012
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 травня 2012 року Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі
судді: Іванова С.М.
при секретарі: Гурській Є.Ю.
за участю представника позивача: П"ятаковій К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду у м. Кривому Розі адміністративну справу за адміністративним позовом управління праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради м. Кривого Рогу до ОСОБА_2 про стягнення надміру перерахованої (виплаченої) субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово -комунальних послуг,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищенаведеним позовом та просить суд винести рішення, яким стягнути з ОСОБА_2 на користь управління праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради м. Кривого Рогу суму надміру виплаченої субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово -комунальних послуг у розмірі 287, 84 гривень.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю та суду пояснила, що 25.08.2010 року до управління праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради м. Кривого Рогу надійшов лист від гр. ОСОБА_2 з заявою, декларацією про доходи та майновий стан для призначення житлової субсидії на оплату житлово -комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_1. У зв'язку з тим, що вартість комунальних послуг у межах норм споживання не перевищила визначеного обов'язкового платежу сім'ї, то відповідачу субсидія не була призначена. У вересні 2010 року управління праці та соціального захисту населення надіслало відповідачу запрошення на прийом для з'ясування деяких питань щодо призначенням субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Та відповідач так і не з'явилась до управління. У жовтні 2010 року управління праці та соціального захисту населення зробило новий перерахунок субсидії без додаткового звернення відповідача. 14.10.2010 року відповідачу була призначена субсидія з жовтня 2010 року по квітень 2011 року.
24.11.2011 року спеціалістом сектору прийому громадян управління праці та соціального
захисту населення під час перевірки документів, які надала відповідач для призначення житлової
субсидії з жовтня 2011 року по квітень 2012 року, було встановлено, що відповідач була знята з
реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_2 18.03.2005 року, інші відмітки у паспорті
щодо подальшої реєстрації місця проживання відсутні. З того часу вона фактично мешкає за
адресою АДРЕСА_1 в будинку, який належав її співмешканцю. Станом на сьогодні
у відповідача відсутня реєстрація місця проживання.
Відповідно до п. 6 Постанови КМУ від 21 жовтня 1995 р. N 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послу придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»субсидії призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. На підставі рішень комісії та актів обстеження матеріально - побутових умов сім"ї субсидія може призначатись іншій особі зареєстрованій житловому приміщенні. У зв'язку з тим, що відповідач не зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 відповідно остання не мала права на отримання житлової субсидії. В заяв про призначення житлової субсидії в графі «зареєстрований за адресою»відповідач зазначила АДРЕСА_1.
Відповідно до довідки вуличного комітету № 30 від 13.12.2011 року гр. ОСОБА_2 понад 10 років фактично мешкає без реєстрації за адресою АДРЕСА_1.
07.12.2011 року управління праці та соціального захисту населення звернулось до Широківського управління по експлуатації газового господарства з метою отримання інформації щодо укладення договору про надання населенню послуг з газопостачання за адресою: АДРЕСА_1. 14.12.2011 року управління отримало відповідь, що саме з відповідачем було укладено договір про надання населенню послуг з газопостачання 16.03.2007 року, але без надання документів, що підтверджують право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1.
Згідно абзацу 10 п. 13 Постанови КМУ від 2 і жовтня Ў995 р. N 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» - громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
Відповідно до п. 20 Постанови КМУ від 21 жовтня 1995 р. N 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадян приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, з місяця, в якому виявлено порушення. Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з не достовірними відомостями або не повідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.
З метою досудового врегулювання питання щодо повернення суми субсидії перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок подання відповідачем недостовірних відомостей про майновий стан сім'ї, управлінням був складений акт проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення житлових субсидій та направлено повідомлення про припинення надання житлової субсидії, про повернення надміру виплачених державних коштів за період з жовтня 2010 року по квітень 2011 року у розмірі 287, 84 гривень.
Відповідач у судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, своїх заперечень не надала.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає встановленими такі обставини та відповідні їм правовідносини.
25.08.2010 року до управління праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради м. Кривого Рогу надійшов лист від гр. ОСОБА_2 з заявою, декларацією про доходи та майновий стан для призначення житлової субсидії на оплату житлово -комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_1. У зв'язку з тим, що вартість комунальних послуг у межах норм споживання не перевищила визначеного обов'язкового платежу сім'ї, то відповідачу субсидія не була призначена. У вересні 2010 року управління праці та соціального захисту населення надіслало відповідачу запрошення на прийом для з'ясування деяких питань щодо призначенням субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Та відповідач так і не з'явилась до управління. У жовтні 2010 року управління праці та соціального захисту населення зробило новий перерахунок субсидії без додаткового звернення відповідача. 14.10.2010 року відповідачу була призначена субсидія з жовтня 2010 року по квітень 2011 року.
24.11.2011 року спеціалістом сектору прийому громадян управління праці та соціального
захисту населення під час перевірки документів, які надала відповідач для призначення житлової
субсидії з жовтня 2011 року по квітень 2012 року, було встановлено, що відповідач була знята з
реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_2 18.03.2005 року, інші відмітки у паспорті
щодо подальшої реєстрації місця проживання відсутні. З того часу вона фактично мешкає за
адресою АДРЕСА_1 в будинку, який належав її співмешканцю. Станом на сьогодні
у відповідача відсутня реєстрація місця проживання.
У зв'язку з тим, що відповідач не зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 відповідно остання не мала права на отримання житлової субсидії. В заяв про призначення житлової субсидії в графі «зареєстрований за адресою»відповідач зазначила АДРЕСА_1.
Відповідно до довідки вуличного комітету № 30 від 13.12.2011 року гр. ОСОБА_2 понад 10 років фактично мешкає без реєстрації за адресою АДРЕСА_1.
07.12.2011 року управління праці та соціального захисту населення звернулось до Широківського управління по експлуатації газового господарства з метою отримання інформації щодо укладення договору про надання населенню послуг з газопостачання за адресою: АДРЕСА_1. 14.12.2011 року управління отримало відповідь, що саме з відповідачем було укладено договір про надання населенню послуг з газопостачання 16.03.2007 року, але без надання документів, що підтверджують право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1.
З метою досудового врегулювання питання щодо повернення суми субсидії перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок подання відповідачем недостовірних відомостей про майновий стан сім'ї, управлінням був складений акт проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення житлових субсидій та направлено повідомлення про припинення надання житлової субсидії, про повернення надміру виплачених державних коштів за період з жовтня 2010 року по квітень 2011 року у розмірі 287, 84 гривень.
Згідно п.20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.
У відповідності до абзацу 3 пункту 20 Положення про порядок призначення і надання населенню субсидій, у разі коли громадянин добровільно не повернув надмірно перераховану суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидію, вирішують у судовому порядку.
У зв'язку з вищевикладеним позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись постановою Кабінету Міністрів України «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»від 21.10.1995 р. № 848, ч. 4 ст. 94, ст. 100, 159, 160 -162, 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги управління праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради м. Кривого Рогу до ОСОБА_2 про стягнення надміру перерахованої (виплаченої) субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово -комунальних послуг - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь управління праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради м. Кривого Рогу (р/р 35410001006851, ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 03192342) кошти у розмірі 287 (двісті вісімдесят сім) грн. 84 коп.
Судовий збір у розмірі 32 (тридцять дві) гривні 19 копійок віднести на рахунок держави.
Апеляційну скаргу на постанову суду може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області з одночасною подачею копії апеляційної скарги до апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя С. М. Іванов