КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 червня 2012 року 2а-2544/12/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є.,
при секретарі судового засідання- Васильєвій М.В.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1 (довіреність б/н від 08.06.2012 р.),
представника відповідача - ОСОБА_2(довіреність №558 від 04.05.2012 р.),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу:
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Євро-Тек 2011"
до Переяслав-Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Київської області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000911501 від 03.05.2012 року,,
в с т а н о в и в:
товариство з обмеженою відповідальністю "Євро-Тек 2011"звернулося до суду з адміністративним позовом до Переяслав-Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції у Київській області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000911501 від 03.05.2012 року.
Вимоги обґрунтовано тим, що відповідно до пункту 314.1 статті 314 Податкового кодексу України позивач не є платником збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ, тому вважає протиправним податкове повідомлення-рішення № 0000911501 від 03.05.2012 року, яким визначено суму грошового зобов'язання у розмірі 1020 грн.00коп., оскільки позивач не має укладених договорів на постачання природного газу зі споживачами, не проводив господарську діяльність у звітному періоді, просив суд скасувати вказане податкове повідомлення-рішення.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 29.05.2012 р. було відкрито провадження у справі, справу призначено до судового розгляду на 12.06.2012 р.
У зв'язку з неявкою представників сторін в судове засідання, 12.06.2012 р., їх неявку визнано такою, що відбулася без поважних причин, відкладено розгляд справи на 22.06.2012 р.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав, викладених у позовній заяві, зазначивши, що оскільки позивач не має укладених договорів на постачання природного газу зі споживачами та не проводив діяльність з постачання природного газу, відповідно не може вважатись платником збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ, тому вважає незаконним застосування до нього штрафних (фінансових) санкцій.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала проти позовних вимог, вказавши, що позивач зобов'язаний за кожний звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, незалежно від того, чи проводив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді чи ні, та просила прийняти рішення про відмову у задоволенні позову.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані документи та інші зібрані по справі докази та матеріали, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав:
ТОВ "Євро-Тек 2011" отримало ліцензію серії АТ за № 578410 від 28.12.2011 року на право постачання природного газу за регульованим та нерегульованим тарифом.
Переяслав-Хмельницькою об'єднаною державною податковою інспекцією Київської області було проведено камеральну перевірку позивача, якою встановлено порушення вимог пункту 49.18 та пункту 49.2 статті 49 розділу ІІ Податкового кодексу України, що виявилося у неподанні податкової декларації у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ за березень 2012 р.
За результатами вказаної перевірки складено акт № 449/1501/37757736 від 03.05.2012 р. та прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000911501 від 03.05.2012 р., яким до позивача застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) грн. з урахуванням того, що до позивача раніше вже було застосовано штрафну санкцію за порушення податкового законодавства.
Надаючи правової оцінки відносинам, що склалися між сторонами, суд зважає на наступне:
частиною 1 статті 2 КАСУ визначено завдання адміністративного судочинства- захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Податкова декларація, розрахунок - це документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Суд зазначає, що вимоги щодо змісту податкових декларацій, їх змісту, порядку та строків їх подання визначається статтею 49 Податкового кодексу України.
Пунктом 49.2 статті 49 розділу ІІ Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до пункту 120.1 статті 120 розділу ІІ Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Згідно статті 6 Конституції України державна влада здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади виконують свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Виходячи з приписів статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Оскільки відповідачем була правомірно застосована штрафна (фінансова) санкція за неподання у встановлений строк податкової звітності, суд вважає, що Переяслав-Хмельницька об'єднана державна податкова інспекція Київської області, як суб'єкт владних повноважень, виконала свій обов'язок, аргументовано, посилаючись на докази, довела правомірність свого рішення та спростувала твердження позивача про порушення його прав та інтересів.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
У задоволенні адміністративного позову, відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Брагіна О.Є.
Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 26 червня 2012 р.