Постанова № 24970772, 04.07.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.07.2012
Номер справи
2а/0470/4976/12
Номер документу
24970772
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2012 р. Справа № 2а/0470/4976/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Рябчук О.С.

при секретарі Грушко Н.В.

за участю:

представника прокуратури Батрак С.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління в Дніпропетровській області до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 про стягнення адміністративно-господарського штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

28 квітня 2012 року Дніпропетровський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління в Дніпропетровській області (далі - позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення адміністративно-господарського штрафу за порушення вимог законодавства України про автомобільний транспорт у розмірі 510, 00 грн.

Представник Дніпропетровської транспортної прокуратури в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд позов задовольнити. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач, порушивши вимоги ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», надавав послуги з перевезення пасажирів без оформлення ліцензійної картки. За вчинення вказаних дій до відповідача були застосовані санкції, передбачені ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, штраф, у розмірі 510, 00 грн.

Представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління в Дніпропетровській області в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи за відсутності представника, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень на позов не надав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника прокуратури, суд приходить до наступного висновку.

12.01.2012 року посадовими особами Територіальним управлінням Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області було проведено рейдову перевірку, в ході якої встановлено факт експлуатації легкового автомобіля облаштованого під таксі без ліцензійної картки. Про наявність вказаного порушення складено Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 12.01.2012 року № 023411 (а.с. 8).

З Актом від 12.01.2012 року № 023411 фізична особа-підприємець ОСОБА_2 ознайомлений, що підтверджується відміткою на копії Акту.

Начальником територіального управління Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області винесено Постанову про застосування фінансових санкці від 09.02.2012 року № 135930, якою до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 510, 00 грн. Відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», у випадку надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», застосовується штраф у розмірі тридцяти мінімумів доходів громадян (а.с. 6).

Постанова про застосування фінансових санкцій від 09.02.2012 року № 135930 отримана відповідачем 17.02.2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 7).

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті.

Згідно з п. 1 Про Міністерство транспорту та зв'язку України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2006 р. за № 789, Міністерство транспорту та зв'язку України є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері автомобільного та інших галузей транспорту.

У відповідності до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. за № 1190 «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» Головна державна автоінспекція на автомобільному транспорті (далі - ГДІАТ), є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується.

Територіальне Управління Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області утворено наказом начальника ГДІАТ - Головного державного інспектора на автомобільному транспорті від 28.02.2005 р. за № 1 і діє на підставі Положення про територіальні органи Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністра транспорту та зв'язку України від 14.12.2005 року за № 888. Згідно з п. 5 вказаного Положення територіальні управління здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним тарнспортом. Зазначена діяльність передбачена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. за № 1567, здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Згідно п. 15 Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, під час проведення рейдової перевірки перевіряється наявність документів, на підставі яких здійснюється перевезення, визначених ст.ст. 39, 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Згідно п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Відповідач протягом зазначеного строку не сплатив штраф та не оскаржив Постанову про застосування фінансових санкцій 09.02.2012 року № 135930 в адміністративному чи судовому порядку.

Відповідно до п. 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.

Відповідно до абз. 4 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд приходить до висновку, що Територіальним управлінням Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області здійснені всі передбачені чинним законодавством заходи щодо стягнення фінансових санкцій.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління в Дніпропетровській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення адміністративно-господарського штрафу є обґрунтованими та такими, які підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 8, 10, 11, 14, 86, 69, 71, 158 - 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління в Дніпропетровській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення адміністративно-господарського штрафу - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до державного бюджету України (р/р 31118106700002, МФО 805012, ЗКПО 37988155, код штрафу 21081100, ГУДКСУ у Дніпропетровській області) адміністративно - господарський штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про застосування фінансових санкцій № 135930 від 09.02.2012р. у сумі 510, 00 грн. (п'ятсот десять гривень 00 копійок).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова виготовлена у повному обсязі 02.07.2012 року.

Суддя О.С. Рябчук