ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Фещук А.В.
Суддя-доповідач:Мацький Є.М.
УХВАЛА
іменем України
"02" липня 2012 р. Справа № 0670/289/12
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегіі:
головуючого судді Мацького Є.М.
суддів: Євпак В.В.
Майора Г.І.,
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "17" лютого 2012 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Житомирської області, за участі 3-ої особи - Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій і постанови неправомірними та зобов'язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати неправомірними дії головного державного виконавця Невмержицького О.О. по поверненню виконавчого листа №2-а-31137/08 від 18.03.2009 року та визнати неправомірною постанову від 09.12.2011 року про повернення виконавчого документа стягувачеві (ВП №13418474), а саме виконавчого листа №2-а-31137/08, виданого Житомирським окружним адміністративним судом 18.03.2009 року, та зобов'язати відповідача скасувати вказану постанову та поновити виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа, виданого Житомирським окружним адміністративним судом 18.03.2009 року у справі №2-а-31137/08, про стягнення з управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на його користь заборгованість з доплати до заробітної плати відповідно до ст. 37, ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". При цьому зазначив, що повертаючи виконавчий лист по справі №2-а-31137/08, відповідач порушив вимоги Закону України "Про виконавче провадження", оскільки ним не було здійснено всі необхідні для виконання судового рішення заходи.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2012 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 просив скасувати постанову суду та прийняти нову про задоволення його позовних вимог в повному обсязі.
Позивач та представник відповідача в засідання суду не з'явились, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення сторонам рекомендованою кореспонденцією судових повісток та копій ухвал суду.
Згідно ч.4 ст.196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
З врахуванням приписів вищевказаних статей, розгляд апеляційної скарги здійснюється судовою колегією в порядку письмового провадження.
Розглянувши справу та перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах, передбачених статтею 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що рішенням суду по справі № 2-а-31137/08 щодо стягнення коштів користь позивача визначено боржника - управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області, яке є бюджети установою та утримується за рахунок коштів Державного бюджету.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції дійшов висновку, що з метою забезпечення виконання судового рішення на користь ОСОБА_3 головним державним виконавцем Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області вжиті всі, передбачені Законом, заходи, спрямовані на його виконання.
З таким висновком погоджується і колегія суддів з огляду на наступне.
30.03.2009 року відповідно до статей 3, 18, 24 Закону відкрито виконавче провадження ВП №13418474 щодо примусового виконання виконавчого листа по справі № 31137/08, виданого Житомирським окружним адміністративним судом 18.03.2009 року, стягнення з управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної держадміністрації на користь ОСОБА_3 допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва (ст. 37 Закону України "Про статут і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") у розмірі 1403,3 грн. та доплати до заробітної плати (ст. 39 Закону у розмірі 32296,22 грн.
З метою забезпечення виконання виконавчих документів про стягнення з управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації вказаної категорії заборгованості, державним виконавцем впродовж 2009-2011 років вживалися заходи щодо перевірки майнового стану боржника та звернення стягнення на майно (грошові кошти).
Так, 15 січня 2009 року, 24 квітня 2009 року, 05 травня 2009 року, 02 липня 2009 року, 06 січня 2010 року, 15 січня 2010 року, 27 січня 2011 року виносилися постанови про арешт коштів на рахунках боржника, призначених для виплати заборгованості, згідно з статтями 37, 39, 48, 50, 51, 54 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали, внаслідок Чорнобильської катастрофи", які було направлено на виконання до управління державного казначейства України в Овруцькому районі Житомирської області.
Державним виконавцем на виконання вимог вказаного Порядку 28 вересня 2011 року до управління Державного казначейства України у Овруцькому районі Житомирської області направлено платіжну вимогу для стягнення коштів з рахунків боржника, на які накладено арешт по виконавчому листу Житомирського окружного адміністративного суду №2-а-31137/08 від 18.03.2009 року на користь ОСОБА_3 з метою стягнення коштів.
Вказана платіжна вимога була повернена УДК у Овруцькому районі без виконання на підставі підпункту 5 пункту 34 Порядку, а саме: з підстав відсутності відкритих асигнувань за відповідним кодом програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (кодом тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) і економічної класифікації видатків бюджету (за загальним фондом та іншими коштами спеціального фонду бюджету) та власні надходження боржника (за спеціальним фондом бюджету).
З метою виявлення іншого майна боржника, на яке можливо звернути стягнення, державним виконавцем 13 жовтня 2011 року за вих. № 14/27147 направлено вимогу боржнику щодо надання переліку майна, яке не використовується для провадження основної діяльності у роботі.
Із одержаної інформації від управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації (лист від 20 жовтня 2011 року за вих. № 06-5940) стало відомо, що на балансі управління не рахується майно, яке не використовується для провадження основної діяльності у роботі. Адміністративне приміщення управління є власністю держави в особі Верховної Ради України, що підтверджується копією свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії САА №832885 від 04.01.2008 року.
Окрім цього, у ході здійснення виконавчого провадження щодо стягнення заборгованості з управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, державним виконавцем 6 травня 2011 року за вих. № 14/12007 УДК України в Овруцькому районі направлявся запит стосовно наявності передбаченого фінансування по заборгованості за рішеннями суду на 2011 рік відповідно до статей 30, 37, 39, 48, 50, 51, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
На вказаний запит Управління державного казначейства України у Овруцькому районі повідомило (лист від 18 травня 2011 року за вих. № 02-04/721), що відповідно до затверджених паспортів бюджетних програм на 2011 рік Міністерства соціальної політики України за КПКВК 2501200, 2501210, 2501230, 2501250 виплата коштів по рішенням суду в розмірах, визначених Законом, не передбачена. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 року №936 "Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не входять до переліку виплат, які здійснюються УПСЗН.
13 жовтня 2011 року за вих. № 14/27168, №14/27146 повторно були направлені запити боржнику та Управлінню державного казначейства України у Овруцькому районі стосовно наявності передбаченого фінансування заборгованості по рішеннях суду на поточний 2011 рік за статтями 37, 39, 48, 50, 51, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
На вказані запити Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації (лист від 24 жовтня 2011 року вих. № 07-5687) та Управління державного казначейства України у Овруцькому районі (лист від 26 жовтня 2011 року вих. № 02-01/1827) повідомили про відсутність такого фінансування.
Отже, враховуючи наведене, головним державним виконавцем у ході виконання виконавчого документа встановлено, що боржник не має можливості виконати рішення суду узв'язку із відсутністю кошторисних призначень на 2011 рік, та іншого майна, на яке можливо звернути стягнення відповідно до Закону на виконання рішення суду на користь стягувача.
З цього приводу, головним державним виконавцем Невмержицьким О.О. 25 і 26 жовтня 2011 року складені відповідні акти в порядку частини 2 статті 47 Закону та 09 грудня 2011 року винесено постанову про повернення ОСОБА_3 виконавчого листа по справі №2-а-31137/08, виданого Житомирським окружним адміністративним судом 18.03.2009 року. Одночасно з цим стягувачу роз'яснено, що вказаний виконавчий документ ним може бути пред'явлений на виконання повторно до 09.12.2014 року.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 47 Закону виконавчий документ, на підставі якого відкрито виконавче провадження, за яким виконання не здійснювалося або здійснено частково, повертається стягувачу у разі, якщо у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернуто стягнення, а здійснені державним виконавцем відповідно до цього Закону заходу щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними.
З огляду на викладене, колегія суддів встановлено, що відповідачем вжито всіх заходів при примусовому виконанні рішення Житомирського окружного адміністративного суду по справі №2-а-31137/08, передбачених Законом України "Про виконавче провадження".
Враховуючи вищевикладене, рішення суду першої інстанції про відмову в задоволенні позову ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні усіх обставин справи в їх сукупності. Судом вірно встановлено характер спірних взаємовідносин та обґрунтовано застосовано норми матеріального права до їх вирішення. Порушень норм процесуального закону, які б могли призвести до прийняття невірного рішення , не встановлено. Твердження апеляційної скарги зазначений висновок суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 195,196,200,205,206,212 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2012 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Є.М. Мацький
судді: В.В. Євпак Г.І. Майор
Є.М. Мацький
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу Відділ примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Житомирської області м-н Соборний,1,м.Житомир,10000