ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" травня 2012 р. Справа № 2a-1179/12/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Черепія П.М.
при секретарі Данилюк І.М.
за участю представників сторін:
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Прокурора в інтересах Управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі
до відповідача: Комунального підприємства "Ковалівське"
про стягнення коштів в сумі 24470,25 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Коломийського району в інтересах Управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі звернувся з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Ковалівське" про стягнення заборгованості в сумі 24470,25 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Комунальне підприємство "Ковалівське" є платником єдиного внеску. В порушення норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»відповідач не сплачує задекларовані суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внаслідок чого до відповідача застосовані фінансові санкції та нараховано пеню, у зв'язку з чим за період з квітня по грудень 2011 року утворилась податкова заборгованість у розмірі 24470,25 грн., яка в даний час не погашена.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином. На адресу суду направив клопотання про розгляд справи без його участі. (а.с.45)
Представник відповідача в судове засідання не з'явився повторно, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення.(а.с.36, 44) Причини неявки суду не повідомив.
Враховуючи те, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи, суд приходить до висновку, що дану адміністративну справу слід розглянути на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Перевіривши матеріали адміністративної справи та дослідивши письмові докази, суд вважає, що адміністративний позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що 03.06.1993р. Коломийською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області здійснено державну реєстрацію юридичної особи -Комунальне підприємство "Ковалівське", що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.(а.с. 34-35)
З огляду на положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Так, Комунальне підприємство "Ковалівське" в порушення норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»не сплатило задекларовані суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у зв'язку з чим за період з квітня по грудень 2011 року утворилася заборгованість у розмірі 24470,25 грн., з яких 21345,88 грн. -нарахування ЄСВ по класу ризику 37; 2029,19 грн., - утримання із заробітної плати найманих працівників 3,6 %.
Заборгованість Комунального підприємства "Ковалівське" утворено в період з квітня по грудень 2011 року, що підтверджується картками особового рахунку платника єдиного внеску. (а.с. 23-24)
Як наслідок до відповідача, застосовані фінансові санкції у розмірі 10 % своєчасно не сплачених сум в сумі 651,52 грн. та нараховано пеню з розрахунку 0,1 % суми недоплати за кожний день прострочення платежу в сумі 443,66 гривні. (а.с. 25-29)
З матеріалів справи вбачається, що за несвоєчасну сплату Єдиного внеску до Пенсійного фонду України на підставі ч.4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»відповідачу надіслано вимоги про сплату боргу № Ю 55 від 02.02.2012 р., № Ю 33 від 04.01.2012р., № Ю 33 від 01.12.2011р., № Ю 33/11 від 01.11.2011р., які отримано, про що свідчить підпис уповноваженої особи на корінці вимоги. (а.с. 30-33)
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 цього Закону платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з положеннями ч.8 ст.9 Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
При цьому платники, зазначені у п.1 ч.1 ст.4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому п.1 ч.1 ст.4 цього Закону, - календарний рік.
Частиною 11 статті 9 Закону у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Відповідно до п.12 ст.9 Закону, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158, 159, 160, 161, 162,-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства "Ковалівське" (код ЄДРПОУ 22171363) в користь управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі заборгованість по сплаті єдиного внеску в сумі 24470,25 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: /підпис/ Черепій П.М.
Постанова складена в повному обсязі 22.05.2012 року.