Постанова № 24955644, 20.06.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.06.2012
Номер справи
2а-11654/11/1370
Номер документу
24955644
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 червня 2012 р. № 2а-11654/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Шинкар Т.І.,

за участю секретаря - Дасюк О.С.,

за участю представника позивача Думановського В.В., представника відповідача Завалишина Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернівецькій області до Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» про стягнення 81239,18 грн. фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернівецькій області (далі-Регіональне управління) звернулося до суду з позовом до Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця», просить стягнути фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 81 239,18 грн. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що на підставі акта перевірки від 20.04.2011р. позивачем прийнято щодо відповідача рішення про застосування фінансових санкцій в сумі 81 239,18 грн., оскільки в ході проведення даної перевірки було встановлено, що у період з 01.11.2010р. по 19.04.2011р. реалізацією у буфеті ?Сервісний центр? ВП ?Вокзал станція Чернівці ДТГО ?Львівська залізниця? (м.Чернівці, вул.Гагаріна, 38) алкогольних напоїв через реєстратор розрахункових операцій фіскальний номер 2412010157, не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями серії АГ №238317, терміном дії з 08.05.2010р. до 08.05.2011р.; в буфеті №3 ВП ?Вокзал станції Чернівці ?ДТГО ?Львівська залізниця? у період з 28.07.2010р. по 27.08.2010р. здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями через реєстратор розрахункових операцій фіскальний номер 2412010008, не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями серії АГ №120008, термін дії з 28.08.2009р. до 28.08.2010р., що є порушенням Закону України ?Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів? від 19.12.1995 року № 481/95-ВР.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав з підстав, викладених у запереченнях на позов та зазначає, що у рішенні про застосування фінансових санкцій від 25.05.2011р. №241374 та акті перевірки від 20.04.2011р. йдеться виключно про порушення ст.15 Закону України ?Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів? що на його думку дана стаття не містить імперативної норми про заборону здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями через ЕККА, не зазначений у ліцензії. Окрім того, факт відсутності відповідної ліцензії в акті перевірки не зафіксовано, просить у задоволенні позову відмовити.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України в судовому засіданні 20 червня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Законом України ?Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів? від 19.12.1995 року № 481/95-ВР (далі-Закон №481/95).

Судом встановлено, що ДПІ у м.Чернівці під час проведення перевірки за дотриманням відповідачем порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі свідоцтв про державну реєстрацію, виробництва та обігу підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), було встановлено, що у період з 01.11.2010р. по 19.04.2011р. реалізацією у буфеті ?Сервісний центр? ВП ?Вокзал станція Чернівці ДТГО ?Львівська залізниця? (м.Чернівці, вул.Гагаріна, 38) алкогольних напоїв через реєстратор розрахункових операцій фіскальний номер 2412010157, не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями серії АГ №238317, терміном дії з 08.05.2010р. до 08.05.2011р. А також перевіркою встановлено, що в буфеті №3 ВП ?Вокзал станції Чернівці ?ДТГО ?Львівська залізниця? у період з 28.07.2010р. по 27.08.2010р. здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями через реєстратор розрахункових операцій фіскальний номер 2412010008, не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями серії АГ №120008, термін дії з 28.08.2009р. до 28.08.2010р. За результатами перевірки складено Акт (довідка) від 20.04.2011р. №1074/24/12/23/14267818, який підписаний без заперечень начальником вокзалу ст.Чернівці Ласійчуком М.Л. та головним бухгалтером Григоряк Н.Б.

Згідно Додатку 1 до Акта перевірки вартість реалізованих напоїв складала 37 076,16 грн., додатку 2 -3 543,43 грн.

На підставі вищезазначеного Акта перевірки, Регіональним управлінням прийнято рішення №241374 від 25.05.2011р. про застосування фінансових санкцій в розмірі 81239,18 грн.: в тому числі за роздрібну торгівлю алкогольними напоями через ЕККА, не зазначений у ліцензії, яке отримане відповідачем 31.05.2011р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до ст.15 Закону № 481/95 імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.

У відповідності до вимог ст.17 Закону № 481/95 за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії - 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.

Не погодившись з вищезазначеним рішенням про застосування фінансових санкцій відповідач звернувся з позовом до Львівського окружного адміністративного суду про визнання його недійсним та скасування. Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 18.11.2011 року у задоволенні позовних вимог відмовлено. Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.03.2012 року, яка набрала законної сили, апеляційну скаргу ДТГО ?Львівська залізниця? залишено без задоволення, а дану постанову -без змін.

Згідно ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили не доказується при розгляді інших справ у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлені ці обставини.

У відповідності до вимог, ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 КАС України.

Як передбачено ч.5 ст.17 Закону № 481/95, у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Враховуючи, що рішенням Львівського апеляційного адміністративного суду залишено без змін рішення Львівського окружного адміністративного суду щодо скасування рішення про застосування фінансових санкцій №241374 від 25.05.2011р. та беручи до уваги те, що суму фінансових санкцій до Державного бюджету у розмірі 81 239,18 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, суд приходить до переконання про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають до задоволення.

Щодо судових витрат, то у відповідності до ст.94 КАС України такі не належить стягувати зі сторін спору.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця»(ЄДРПОУ 01059900) фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 81 239,18 грн. на користь Державного бюджету України (р/р 31110106700002, банк одержувач ГУДКУ у Львівській області, МФО 856135, код платежу 21081100).

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст Постанови виготовлено 25.06.2012р.

Суддя Шинкар Т.І.