КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-18027/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Костенко Д.А.
Суддя-доповідач: Грищенко Т.М.
У Х В А Л А
Іменем України
"12" червня 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого -судді Грищенко Т.М., суддів -Лічевецького І.О., Мацедонської В.Е., при секретарі -Киш С., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 березня 2012 р. у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Груп Союз" до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва про скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 березня 2012 р. позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Груп Союз" до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва про скасування податкового повідомлення-рішення, - задоволено частково.
Визнано протиправним наказ Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва від 23.11.2011р. № 3215/23-04 про здійснення позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Груп Союз".
Визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва по проведенню документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Груп Союз".
Стягнуто з Державного бюджету України через відповідний орган державної казначейської служби на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Груп Союз" судовий збір у розмірі 21,46 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, представник Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва подав апеляційну скаргу, в якій просить: скасувати оскаржувану постанову як таку, що постановлена судом з порушенням норм матеріального права та постановити нову, якою відмовити в задоволенні позову повністю.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, що з'явилися в апеляційну інстанцію, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що відповідачем на підставі пп. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78, п. 79.1 ст. 79 ПК прийнято наказ від 23.11.2011р. №3215/23-04 про проведення позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Інтер Групп Союз" за підписом Голови комісії з проведення реорганізації ДПІ Пархоменка І.І.
На підставі даного наказу відповідачем проведена позапланова невиїзна документальна перевірка позивача з питань правильності нарахування податкових зобов'язань та податкового кредиту по ПДВ за період 22.11.2010р. по 31.10.2011р., результати якої оформлені актом від 24.11.2011р. №2438/23-04/37269936.
Відповідно до п. 75.1 ст. 75 ПК органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.
Підпунктом 21.1.1 п. 21.1 ст. 21 ПК визначено, що посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.
Згідно із п. 79.1 ст. 79 ПК документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених ст.ст. 77 та 78 цього Кодексу.
Підпунктом 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПК встановлено, що документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється, коли за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Згідно із п. 78.4 ст. 78 ПК про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Отже, у випадку, передбаченому пп. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПК, виключними передумова ми для прийняття органом державної податкової служби рішення (наказу) про проведення доку ментальної позапланової виїзної перевірки платника податків і здійснення перевірки, є: а) виявлення податковим органом фактів, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства та б) факт ненадання цим платником пояснень та їх доку ментального підтвердження на обов'язковий письмо вий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Зазначені у пп. 78.1.1 ПК обставини є юридичними фактами, з настанням яких законодавець пов'язує подальшу реалізацію органом державної податкової служби свого права на проведення документальної позапланової невиїзної перевірки.
Відповідно до п. 79.2 ст. 79 ПК документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач не надав суду належних доказів існування всіх необхідних обставин, передбачених у пп. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 і п. 79.2 ст. 79 ПК, на час прийняття наказу від 23.11.2011р. №3215/23-04 та проведення перевірки, а також відповідачем не надано суду доказів додержання ним вимог п. 79.2 ст. 79 ПК а саме щодо надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
На підставі вищенаведеного, приймаючи до уваги, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду першої інстанції доводами апелянта не спростовані, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для зміни або скасування рішення суду.
Згідно ст. 198, ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 160, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 березня 2012 р. - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття, проте може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі в 20-ти денний строк з дня складення ухвали в повному обсязі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, з подачею документу про сплату судового збору, а також копій касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копій оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.
Повний текст рішення виготовлено 19.06.2012р.
Головуючий суддя Грищенко Т.М.
Судді: Лічевецький І.О.
Мацедонська В.Е.