Ухвала суду № 24934663, 12.06.2012, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.06.2012
Номер справи
2а-18/10/2270
Номер документу
24934663
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2012 р.

Справа № 21721/10/9104

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Каралюса В.М.,

суддів: Кузьмича С.М.,Улицького В.З.,

за участю секретаря судового засідання Баранкевич А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому Хмельницької області Державної податкової служби на постанову Хмельницького окружного суду від 01 лютого 2009 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фоззі-Т» до Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому Хмельницької області Державної податкової служби про скасування рішення,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Фоззі-Т», (далі ТзОВ «Фоззі-Т») в січні 2010 року звернулось в суд з позовом до Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому Хмельницької області Державної податкової служби, (далі ДПІ у м.Хмельницькому) та просило скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002392301/5353 від 14.07.2009 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що працівниками ДПІ у м.Хмельницькому проведена 03.07.2009 року перевірка ТзОВ «Фоззі-Т» та на підставі висновків , що викладені в Акті № 6026//23-4/32517700 у відношенні позивача прийнято оскаржуване рішення з яким не погоджується позивач та вважає його протиправним, оскільки висновки викладені в акті перевірки суперечать Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та вимогам Указу Президента України «Про заходи щодо нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України».

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.02.2010 року позовні вимоги задоволено повністю, визнано протиправним та скасовано рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002392301/5353 від 14.07.2009 року на суму 393111 грн..

Постанова суду мотивована тим, що дії позивача в господарській діяльності відповідали вимогам чинного законодавства, а податковий орган як суб’єкт владних повноважень не довів правомірності прийнятих ним рішень в цілому з урахуванням всіх встановлених фактичних обставин справи. Судом не встановлено порушень позивачем вимог п.4 Указу Президента України «Про заходи щодо нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України» в зв’язку з чим оскаржуване рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій визнано протиправним. В зв’язку з вищенаведеним суд прийшов до висновку про підставність заявлених позовних вимог та задовільнив позовні вимоги в повному обсязі.

З цією постановою не погодився апелянт ДПІ у м.Хмельницькому, яка звернулась до суду з апеляційною скаргою в якій просить скасувати постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.02.2010 року та винести нову постанову, якою відмовити позивачу в позові повністю.

Апеляційні скарги обґрунтовані тим, що судом при винесенні оскаржуваної постанови неправильно застосовані норми матеріального та процесуального права, висновки суду не відповідають дійсним обставинам справи. Суд не надав належної оцінки тим порушенням чинного законодавства, які були допущені позивачем та прийшов до помилкових висновків, безпідставно задовольнивши позовні вимоги.

В судовому засіданні представники ДПІ у м.Хмельницькому підтримали апеляційну скаргу та просили її задовільнити, скасувавши постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.02.2010 року та винести нову постанову, якою відмовити в позові ТзОВ «Фоззі-Т» повністю.

В судовому засіданні представник ТзОВ « Фоззі-Т » просили в задоволенні апеляційної скарги відмовити та залишити без змін постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.02.2010 року.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, учасників судового розгляду, перевіривши та дослідивши матеріали справи вважає, що апеляційна скарга підлягає до задоволення, а оскаржувана постанова до скасування, виходячи з слідуючих міркувань.

Згідно ч.1.ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

З матеріалів справи вбачається, що у травні-червні 2009 року ДПІ у м.Хмельницькому було проведено планову виїзну перевірку ТзОВ «Фоззі-Т»з питань дотримання податкового валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2007 р. по 31.03.2009 р..

За наслідком проведеної перевірки складено Акт про результати перевірки № 6026//23-4/32517700 від 03.06.2009 року, яким встановлено порушення п.4 Указу Президента України «Про заходи щодо нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України».

У відповідності до п.4 Указу Президента України «Про заходи щодо нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України» підприємства оптової та роздрібної торгівлі незалежно від форм власності перераховують інкасовану виручку від реалізації сільськогосподарської продукції продовольства, придбаних у товаровиробників агропромислового комплексу України за вирахуванням торгової націнки, не пізніше наступного дня після дня зарахування виручки на рахунки постачальників, після чого платежі здійснюються у встановленому порядку. У разі використання цих коштів підприємствами оптової та роздрібної торгівлі для іншої мети чи залишення їх на рахунку або проведення різного роду операцій щодо не зарахування коштів на розрахункові рахунки товаровиробників агропромислового комплексу органами державної податкової служби у безспірному порядку стягується до місцевого бюджету штраф у розмірі 50 відсотків від сум, не перерахованих у встановлені строки зазначеним товаровиробникам та сплачують пеню у розмірі 1,5 відсотка від суми платежу на користь товаровиробника сільськогосподарської продукції та продовольства і 1,5 відсотка від суми платежу до місцевого бюджету за кожен банківський день прострочення платежу, якщо більший розмір пені не обумовлено угодою сторін, з дальшим спрямуванням нарахованих сум на підтримку товаровиробників сільськогосподарської продукції.

Під час проведення перевірки посадовими особами ТзОВ „Фоззі-Т" надано слідуючі документи, зокрема договір від 07.11.2006р. укладений з ТзОВ „Заготівельник" щодо поставки м'яса, відповідні накладні, що підтверджують факт отримання товару та платіжні доручення, що підтверджують факт перерахування коштів постачальнику.

Апелянт посилається на те, що згідно системи автоматизованого співставлення податкового кредиту та податкових зобов'язань у розрізі контрагентів на рівні ДПА України ТзОВ „Заготівельник" є виробником м'яса і субпродуктів та має вид діяльності згідно КВЕД: 15.11.0- виробництво м'яса; 15.13.0 - виробництво м'ясних продуктів; 51.32.0 - оптова торгівля м'ясом та м'ясопродуктами.

Відповідно до ст.21 Закону України „Про безпечність та якість харчових продуктів" №771/97 від 23.12.1997р., виробник сільськогосподарської продукції, призначеної для споживання людиною, харчових продуктів, харчових добавок, ароматизаторів або допоміжних матеріалів для переробки зобов'язаний видавати декларацію виробника на такі об'єкти під час введення їх в обіг.

Декларація виробника засвідчує відповідність харчових продуктів, харчових добавок, ароматизаторів або допоміжних матеріалів для переробки вимогам, визначеним у декларації за умови, що вимоги, встановлені виробником, виконуються протягом подальших дій.

Згідно наданих до перевірки декларацій ТзОВ „Заготівельник" про відповідність сирого м'яса і субпродуктів, граничний термін реалізації продукції становить 3 доби.

Отже, відповідно до вимог п.4 Указу Президента України ТзОВ „Фоззі-Т" зобов'язане було розрахуватись з ТзОВ „Заготівельник" не пізніше ніж на 4 робочий день після отримання сільгосппродукції, оскільки граничний термін реалізації становить 3 дні,

Перевіркою ДПІ у м.Хмельницькому встановлено, що кінцевий споживач при придбанні м'яса отриманого ТзОВ „Фоззі- Т" розраховувався як готівковими так і платіжними картками.

Крім того, за період з 01.10.2007р. по 31.03.2009р. встановлено ліміт залишку готівки в касі підприємства на рівні 200000 грн. Тому, під час перевірки не можливо було встановити, які саме кошти отримані ТзОВ „Фоззі-Т" від кінцевого споживача щодо реалізації м'яса були одержані готівкою та інкасовані до установи банку, а які залишені в касі підприємства в межах ліміту каси.

Таким чином, при проведенні перевірки розраховано пеню з врахуванням граничного терміну зберігання встановленого відповідними деклараціями.

Під час проведення перевірки посадовими особами підприємства надано акт звірки взаємних розрахунків між ТзОВ „Фоззі-Т" та ТзОВ „Заготівельник" де зазначено відповідні первинні документи, а саме видаткові накладні з зазначенням номеру та дати отримання продукції та платіжні доручення щодо придбання товару у ТзОВ „Заготівельник" та перерахування останньому коштів.

Розрахунок несвоєчасно перерахованої виручки від реалізації сільськогосподарської продукції наведено в додатках №11-28 до акту перевірки.

Таким чином колегія суддів приходить до переконання, що дії працівників ДПІ у м.Хмельницькому при винесенні рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002392301/5353 від 14.07.2009 року в сумі 393111 грн. були правомірними і підстави для скасування вищевказаного рішення відсутні.

Скасовуючи рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002392301/5353 від 14.07.2009 року суд прийшов до помилкових висновків про протиправність рішення, а тому оскаржувану постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.02.2010 року слід скасувати та винести нову постанову, якою в позові відмовити повністю.

Керуючись ч.3 ст. 160, ст. 195, 196, п.3 ч.1 ст. 198, п.4 ч.1 ст. 202, ч.2 ст. 205, ст. 207, ст. 254 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Хмельницьку Хмельницької області Державної податкової служби задовільнити.

Постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 01 лютого 2010 року у справі № 2а-18/10 – скасувати та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Фоззі – Т» - відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення, може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання постановою законної сили.

Головуючий суддя В.М. Каралюс

суддя В.З. Улицький

суддя С.М.Кузьмич

Повний текст постанови виготовлений 15.06.2012 року