Ухвала суду № 24932161, 25.05.2012, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2012
Номер справи
2а/0570/3225/2012
Номер документу
24932161
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Голубова Л.Б.

Суддя-доповідач - Блохін А. А.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2012 року справа №2а/0570/3225/2012

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегія суддів: головуючого судді Блохіна А.А., суддів Міронової Г.М., Юрко І.В. , секретарі Діденко О.С., за участі представників сторін: від позивача - Чебаненко Є.О., від відповідача - Яковлева В.С., розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Центавр-Плаза» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 20 квітня 2012 року у справі № 2а/0570/3225/2012 за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Центавр-Плаза» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2009 році, у сумі 8945,00 гривень та пені у сумі 1843,84 гривень, -

ВСТАНОВИВ:

Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі - позивач, відділення Фонду) звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Центавр-Плаза» (далі - відповідач, підприємство) про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2009 році, у сумі 8945,00 гривень та пені у сумі 1843,84 гривень, разом - 10788,84 гривень.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 20 квітня 2012 року у справі № 2а/0570/3225/2012 позов задоволено.

Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Центавр-Плаза» адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2009 році, у сумі 8945 гривень 00 копійок та пеню у сумі 1843 гривень гривні 84 копійок на р/р 31216230700001 в ГУДКСУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 34686537, МФО 834016, код платежу 50070000.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального і процесуального права. В обґрунтування апеляційної скарги позивач зазначив, що позивачем пропущено строк звернення з зазначеним позовом до суду, передбачений ст. 99 КАС України. Просив залишити позовні вимоги без розгляду.

Представник відповідача у судовому засіданні доводи апеляційної скарги підтримав, просив останню задовольнити, проти чого заперечував представник позивача, який вважав рішення суду першої інстанції законним та обґрунтованим.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення осіб, які приймали участь у справі, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, встановила наступне.

Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі - позивач, відділення Фонду) звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Центавр-Плаза» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2009 році, у сумі 8945,00 гривень та пені у сумі 1843,84 гривень, разом - 10788,84 гривень. Заявлені вимоги позивач обґрунтовував недотриманням товариством з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Центавр-Плаза» вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Порядку реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, та Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування. У зв'язку з відсутністю реєстрації та не поданням звіту за формою 10 ПІ звіту за 2009 рік, відділенням Фонду було направлено запити до управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі міста Донецька та Донецького обласного центру зайнятості про надання інформації по відповідачу. Згідно з отриманої інформації на підприємстві у 2009 році інваліди були відсутні, а також середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу відповідача у 2009 році становила 20 осіб. Відповідно до частини першої статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» на підприємстві повинен працювати 1 інвалід, а натомість не працювало жодного інваліда. Отже, відповідач не виконав норматив по створенню 1 робочого місця по працевлаштуванню інвалідів. Згідно розрахунку, сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2009 році, становить 8945,00 гривень. У зв'язку з порушенням термінів сплати адміністративно-господарських санкцій нарахована пеня у сумі 1843,84 гривень. Станом на 03.03.2012 року вказана сума адміністративно-господарських санкцій та пеня відповідачем не сплачена, тому просить суд стягнути її з відповідача.

Таким чином, позовні вимоги стосуються періоду з 2009 року.

Позивач же звернувся до суду з цим позовом 13 березня 2012 року, тобто, за межами строку, передбаченого ст. 99 КАС України.Згідно абз.1 частини другої статті 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Як на час подання цього позову, так і на момент прийняття судом оскаржуваної постанови відповідно до частини першої статті 99 КАС адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною другою цієї статті визначено, що для звернення за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивач про порушення свого права, якщо він вважав його порушеним, повинен був дізнатися у 2009 році. Крім того, в матеріалах справи знаходиться копія вимоги прокурора на адресу відповідача. В вимозі зазначено, що на звернення Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, прокурор вимагав у відповідача надати документи стосовно працевлаштування інвалідів у 2009 року на підприємстві.

Зазначене свідчить про те, що ще у 2010 році позивач був обізнаний про факт не виконання відповідачем нормативу по створенню робочих місць по працевлаштуванню інвалідів

Згідно статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Із заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду з цим позовом позивач не звертався.

Таким чином, позивачем пропущено, передбачений статтею 99 КАС України строк звернення до адміністративного суду з цим позовом, тому вимоги позивача підлягають залишенню без розгляду, а постанова суду першої інстанції - скасуванню.

Керуючись статтями 195, 198, 205 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Центавр-Плаза» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 20 квітня 2012 року у справі № 2а/0570/3225/2012 - задовольнити частково.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 20 квітня 2012 року у справі № № 2а/0570/3225/2012 за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Центавр-Плаза» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2009 році, у сумі 8945,00 гривень та пені у сумі 1843,84 гривень - скасувати.

Позов Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Центавр-Плаза» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2009 році, у сумі 8945,00 гривень та пені у сумі 1843,84 гривень - залишити без розгляду.

Ухвала суду апеляційної інстанції, за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Головуючий: А.А. Блохін

Судді: Г.М. Міронова

І.В. Юрко