ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"29" травня 2012 р. м. Київ К-3530/10-С
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого: Маринчак Н.Є.
Суддів: Карася О.В., Рибченка А.О.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернігівська м'ясна компанія»
на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2009 року
у справі №2-а-1830/2008
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернігівська м'ясна компанія»(надалі -ТОВ «Чернігівська м'ясна компанія»)
до Державної податкової інспекції у Коропському районі Чернігівської області (надалі -ДПІ у Коропському районі Чернігівської області)
про скасування податкового повідомлення-рішення, -
встановив:
Позивач звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом, в якому поставлено питання про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення ДПІ у Коропському районі Чернігівської області №000032310/0 від 18.12.2007р.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2008р. позов було задоволено. Скасовано податкове повідомлення-рішення №000032310/0 від 18.12.2007р.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2009р. рішення суду першої інстанції було скасовано та прийнято у справі нове рішення, яким у задоволенні позову ТОВ «Чернігівська м'ясна компанія»відмовлено.
Не погодившись з висновками суду апеляційної інстанції, позивач звернувся із касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального права, ставить питання про скасування постанови суду апеляційної інстанції та залишення в силі постанови Чернігівського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2008р.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи наведені у скарзі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено попередніми судовим інстанціями, контролюючим органом було проведено позапланову документальну перевірку ТОВ «Чернігівська м'ясна компанія»з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок платника в установі банку за серпень-вересень 2007р., про що складено акт №323/23-008/32785947 від 14.12.2007р.
Висновками зазначеного акта перевірки встановлено порушення позивачем абзаців 2,3 п.п.11.21 ст.11 Закону України «Про податок на додану вартість», п.2, абз.1,2,3 п.12 «Порядку нарахування виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1999р. №805 (у редакції зі змінами, внесених Постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2007р. №596), абз.4 «Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість», затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997р. №166.
За наслідками перевірки прийнято оскаржуване податкове повідомлення-рішення №0000132310/0 від 18.12.2007р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за серпень, вересень 2007р. на 246532,00грн.
Так, перевіркою встановлено, що позивач є сільськогосподарським товаровиробником та перебуває на спеціальному режимі оподаткування податку на додану вартість. При цьому, протягом перевіреного періоду, серпень-вересень 2007р. підприємством було включено до складу податкового кредиту основної бюджетоутворюючої декларації з податку на додану вартість ПДВ з вартості кормів, матеріалів, послуг, які використані безпосередньо на сільськогосподарську діяльність, оподаткування якої регламентується п.п.11.21 ст.11 Закону України «Про податок на додану вартість».
Законом України «Про податок на додану вартість», а саме, п.11.21 передбачено, що сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва.
Відповідно до п.11.29 ст.11, зазначеної вище норми права, ці кошти залишаються в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників і використовуються ними на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення. У разі нецільового використання акумульованих коштів вони стягуються до Державного бюджету України в безспірному порядку, також, відповідно до зазначеної норми, Постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.1999р. №271 затверджено Порядок акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини.
Змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2007р. №596 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 26.02.1999р. №271 і від 12.05.1999р. №805»п. 2 «Порядку нарахування виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1999р. №805, викладено в наступній редакції: «сільськогосподарські товаровиробники поставляють переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі відповідно до укладених договорів з нарахуванням податку на додану вартість за нульовою ставкою».
Таким чином, постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2007р. №596 з Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1999р. № 805 «Про Порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі», виключена норма, яка дозволяла відносити суми ПДВ по придбаних товарах (роботах, послугах), пов'язаних з виробництвом молока та м'яса в живій вазі, що поставляються сільгосппідприємствами переробним підприємствам, до складу податкового кредиту, який відображався в декларації з розрахунків з бюджетом (загальна декларація), і відповідно отримувати відшкодування з бюджету за цією декларацією.
Відповідно до пункту 12 Порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1999р. №805 (у редакції з внесеними змінами постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2007р. №596) сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності за поставлені ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва. При цьому сума акумульованого на окремому рахунку податку на додану вартість за поставлені молоко та молочну продукцію спрямовується на придбання приладів і реактивів, необхідних для визначення показників якості молока і молочної продукції, фільтрувальних матеріалів, холодильного обладнання та доїльних установок у разі неналежного забезпечення ними сільськогосподарських підприємств.
Отже, судова колегія касаційної інстанції погоджується із висновками суду апеляційної інстанції про правомірність прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, яким позивачеві зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за серпень, вересень 2007р. на суму 246532,00грн., яка підпадає під спеціальний режим оподаткування і має бути відображена у декларації сільгосптоваровиробника, а не загальній (бюджетній) декларації.
Доводи касаційної скарги не спростовують зазначених висновків суду.
За таких обставин, судом апеляційної інстанцій, виконано всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевірено обставини справи, вирішено справу у відповідності з нормами матеріального права, постановлено обґрунтоване рішення, в якому повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в касаційній скарзі не вбачається.
Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернігівська м'ясна компанія»-залишити без задоволення.
Постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2009 року -залишити без змін.
Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення. Заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі Верховним Судом України може бути подана з підстав, в порядку та у строки встановлені ст.ст.236-238 КАС України.
Головуючий: ____ Н.Є. Маринчак
Судді: ____ О.В. Карась
____ А.О. Рибченко
Суддя Н.Є. Маринчак