Ухвала суду № 24791231, 06.06.2012, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.06.2012
Номер справи
2а/1270/1192/2012
Номер документу
24791231
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Мазур Ю.Ю.

Суддя-доповідач - Сіваченко І.В.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2012 року справа №2а/1270/1192/2012 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 4 квітня 2012 року у справі № 2а/1270/1192/2012 за позовом Відкритого акціонерного товариства "Лисичанськвугілля" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську про скасування податкового повідомлення-рішення №0002058012 від 18.05.2011 року,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення №0002058012 від 18.05.2011 року.

В обґрунтування позову зазначив, що 29.04.2011 року на адресу позивача надійшов акт про результати документальної позапланової невиїзної перевірки з питань правомірності нарахування податку на додану вартість №332/08-2/32359108 від 28.04.2011 року. В процесі документальної позапланової невиїзної перевірки було встановлено порушення пункту 198.1ст.198 Податкового кодексу (далі - ПК) України, п.п.7.4.1 п.7.4. Закону України «Про порядок на додану вартість». У зв'язку з отриманням відповіді від ГВПМСДПІ про те, що неможливо встановити місцезнаходження контрагента Приватного акціонерного товариства (далі - ПАТ) «Луганська вугільна компанія», у зв'язку з чим податок на додану вартість у сумі 187.325 грн. за грудень місяць 2010 року актом документальної позапланової невиїзної перевірки був відхилений. З актом перевірки позивач не погодився, в свою чергу подав заперечення до відповідача, а саме: за №01/13-611 від 05.05.2011 року, де висловлює свою незгоду стосовно результатів документальної позапланової невиїзної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, по правовим відносинам з контрагентом ПАТ «Луганська вугільна компанія». Відкрите акціонерне товариство (далі - ВАТ) «Лисичанськвугілля» одержало відповідь від Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську (далі - СДПІ) на заперечення від 12.05.2011 року №8523/10/08-217, якою відмовлено в правомірності формування податкового кредиту, у зв'язку з неможливістю встановлення місцезнаходження підприємства ПАТ «Луганська вугільна компанія» та відсутності документів, які підтверджують факт придбання товарів (робіт, послуг), передачі права власності (договори, довіреності, акти прийому-здачі, товарно-транспортні накладні, сертифікати якості). СДПІ надіслала до позивача податкове повідомлення-рішення від 18.05.2011 року №0002058012 на підставі акту перевірки №332/08-2/32359108 від 28.04.2011 року з питань встановлено порушення п.198 ст.198 ПК України на суму 187.325 грн. та штрафних санкцій на суму 46.831,25 грн. щодо встановлення порушення п.п.7.4.1 п 7.4 Закону України «Про податок на додану вартість». ВАТ «Лисичанськвугілля» надіслало до Державної податкової адміністрації Луганської області скаргу від 30.05.2011 року №01/13-721 на податкове повідомлення-рішення 18.05.2011 року №0002058012. 28.07.2011 року позивач одержав рішення про результати розгляду первинної скарги за №14528/25-08 від 26.07.2011 року, де скаргу ВАТ «Лисичанськвугілля» залишили без задоволення. 10.08.2011 року позивачем була надіслана скарга на податкове повідомлення-рішення від 18.05.2011 року №0002058012 до Державної податкової адміністрації України м. Києва. Рішенням про результати розгляду скарги від Державної податкової адміністрації України м. Києва за №01/14-954 від 06.09.2011 року скаргу позивача було залишено без задоволення.

В акті зазначено, що на підставі проведеного аналізу матеріалів податкової реєстраційних документів, звітів та інших документів відносно контрагентів ВАТ «Лисичанськвугілля», а саме: ПАТ «Луганська вугільна компанія» відсутнє за місцезнаходженням декларація з ПДВ, відсутні декларації з податку на прибуток за 2010 рік відсутня, відсутні необхідні умови для ведення господарської діяльності, відсутні основні фонди, виробничі активи, складські приміщення, транспортні засоби. Підтвердженням існування ПАТ «Луганська вугільні компанія» є рішення Господарського суду Луганської області від 27.07.2011 року у справі №18/89/2011 про стягнення з ВАТ «Лисичанськвугілля» 127.845,92 грн. на користь ПАТ «Луганська вугільна компанія», яке знаходиться за адресою: м. Луганськ, вул. Радянська, 18.

Висновки, надані державними податковими службами на скарги ВАТ «Лисичанськвугілля» та скасування податкових рішень щодо збільшення грошового зобов'язання по сплаті податку на додану вартість та штрафних санкцій здійснено безпідставно. Посилання відповідача на відповідь ГВПМСДПІ про те, що неможливо встановити місцезнаходження підприємства, не відповідає вимогам ст.19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб підприємців» з тої причини, що відповідачем не була проведена процедура по отриманню у державного реєстратора форми 18-ОПП, у зв'язку з тим, що в момент укладання договору №06-130 переробку рядового вугілля за результатами конкурсних торгів, які відбулися 26.01.2011 року контрагент надав ВАТ «Лисичанськвугілля» довідку ЄДРПОУ №289106 згідно якої ПАТ «Луганська вугільна компанія» не була виключеною з ЄДРПОУ. В підтвердження виконання зобов'язань взятих при укладанні договору №06-130 на переробку рядового вугілля, актом №000002 підтвердження виконання зобов'язань взятих при укладанні договору №06-130 на переробку рядового вугілля, актом №00000242 здачі-прийняття робіт ПАТ «Луганська вугільна компанія» передала ВАТ «Лисичанськвугілля», підтвердило виконання робіт Криворізькою ЦОВ 12677544 грн. (ПДВ). Актом №-00000246 здачі-прийняття робіт ПАТ «Луганська вугільна компанія» передала ВАТ «Луганськвугілля» підтвердило виконання робіт Луганська ГОВ на загальну суму 6.492.890 грн. (ПДВ). Актом №-00000191 здачі-прийняття робіт ПАТ «Луганська вугільна компанія» передала ВАТ «Луганськвугілля» підтвердило виконання робіт Білоріченська ГОВ на загальну суму 13.039.673 грн. (ПДВ). Актом №-00000269 здачі-прийняття робіт ПАТ «Луганська вугільна компанія» передала ВАТ «Луганськвугілля» підтвердило виконання робіт Криворізька ГОВ на загальну суму 24.728,76 грн. (ПДВ). Актом №-00000178 здачі-прийняття робіт ПАТ «Луганська вугільна компанія» передала ВАТ «Луганськвугілля» підтвердило виконанні робіт Білоріченька ГОВ на загальну суму 1.033.289,28 грн. (ПДВ). Посилання відповідача на порушення п. 198.1 ст.198 ПК України, що вплинули на розрахунки з бюджетом взагалі безпідставними. На підставі викладеного позивач просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 4 квітня 2012 року у справі № 2а/1270/1192/2012 позов задоволено.

Відповідач з постановою суду першої інстанції не погодився, подав апеляційну скаргу, в якій посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права. Просив скасувати постанову суду першої інстанції, у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги наведено, що в ході перевірки встановлено, що позивачем у грудні 2010 року до складу податкового кредиту було неправомірно віднесено суму ПДВ у розмірі 187.325 грн. послуг з переробки вугільної продукції, послуг з користування вагонами, послуг з подання під завантаження та вивантаження, подачею та забиранням вагонів, маневрових робіт у ПАТ «Луганська вугільна компанія». Відповідачем було направлено запит від 28.03.2011 року щодо надання пояснень та документального підтвердження відносно правомірності формування податкового кредиту та правильності складання «Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів» за грудень 2010 року на адресу позивача. Позивачем було надано відповідь від 18.04.2011 року №01/13-531 та надано лише податкові накладні та реєстр податкових накладних. Інші документи, що підтверджують розрахунки між підприємствами за отримані товари (послуги, роботи) та інформація щодо відображення у бухгалтерському обліку ВАТ «Лисичанськвугілля» зазначених операцій до перевірки не надано. У зв'язку із ненаданням до перевірки документів неможливо дослідити стан розрахунків між підприємствами. Таким чином, ВАТ «Лисичанськвугілля» документально не підтверджено отримання товарів (робіт, послуг). У ході проведення перевірки були опрацьовані відхилення між сумами податкового кредиту по податку на додану вартість ВАТ «Лисичанськвугілля» та його контрагентів, встановлених програмним продуктом «Системою автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України» за період з 01.12.2010 року по 31.12.2010 року. За результатами відпрацювання встановлено, що ПАТ «Луганська вугільна компанія» не заявляло у грудні 2010 року суми ПДВ за рахунок реалізації товарів (робіт, послуг) на адресу ВАТ «Лисичанськвугілля». Таким чином, у складі податкового кредиту за грудень 2010 року ВАТ «Лисичанськвугілля» заявлені операції по взаємовідносинам із вищенаведеним контрагентом, яким не відображено у складі податкових зобов'язань звітного періоду відповідних сум. Тому відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог.

В письмових запереченнях позивач висловив згоду з постановою місцевого суду, вважав її ухваленою з додержанням норм матеріального та процесуального права, просив залишити її без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.

В судовому засіданні представник відповідача підтримав доводи апеляційної скарги та просив її задовольнити. Представник позивача до апеляційного суду не прибув.

Колегія суддів, перевіривши матеріали справи, встановила наступне:

Статтею 20 ПК України закріплені права податкового органу, зокрема, п.п.20.1.4 п.20.1 цієї статті - проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до статті 75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.

ВАТ «Лисичанськвугілля» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Лисичанської міської ради 30.01.2003 за №13811070051000049 на підтвердження чого було видане свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №355748 (а.с.187). Крім того, позивач перебуває на податковому обліку у СДПІ за №651, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 27 травня 2011 року № 86/29-018 (а.с.189).

У відповідності до вимог Закону України від 03.04.1997 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (який був чинним до 1 січня 2011 року) ВАТ «Лисичанськвугілля» зареєстровано платником податку на додану вартість, йому присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість 323591012094, про що свідчить свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість від 7 квітня 2011 року № 100330614, серії НБ №103912 (а.с.188).

На підставі п.п.20.1.4, п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78 ПК України СДПІ було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку позивача з питань правомірності нарахування податку на додану вартість за період з 01.12.2010 року по 31.01.2011 року, за результатами якої складено акт від 28 квітня 2011 року №332/08-2/32359/08 (а.с.13-28).

Згідно висновків акта 28 квітня 2011 року №332/08-2/32359/08 перевіркою встановлено порушення позивачем пп.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону України від 03.04.1997 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (далі - Закон № 168/97-ВР), в результаті чого ВАТ «Лисичанськвугілля» занижено податок на додану вартість на суму 187.325 грн., у тому числі по періодах: - грудень 2010 року у сумі 187.325 грн. та порушення ч.«а» п.198.1 ст.198 ПК України, в результаті чого ВАТ «Лисичанськвугілля» занижено податок на додану вартість на суму 3.745 грн. у тому числі по періодах: - січень 2011 року у сумі 3.745 грн.

Висновок про заниження ВАТ «Лисичанськвугілля» податку на додану вартість період з 01.12.2010 року по 31.01.2011 року, вмотивований тим, що контрагент позивача - ПАТ «Луганська вугільна компанія» (код ЄДРПОУ 32474386) відсутнє за місцезнаходженням, декларація з податку на додану вартість не подавалась, декларація з податку на прибуток за 2010 рік відсутня, а також відсутні необхідні умови ведення господарської діяльності, згідно частин 1 та 5 статі 203, частин 1 та 2 статті 215, статті 228 Цивільного кодексу (далі - ЦК) України, з урахування чого угода між ВАТ Лисичанськвугілля» та ПАТ «Луганська вугільна компанія» має ознаки нікчемності.

На підставі акта перевірки 28 квітня 2011 року №332/08-2/32359/08 СДПІ згідно з підпунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 ПК України винесено податкове повідомлення-рішення від 18 травня 2011 року №0002058012 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем «податок на додану вартість» на загальну суму 234.156,25 грн., у тому числі 187.325,00 грн. - за основним платежем, 46.831,25 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) (а.с.36).

За результатами судового розгляду справи суд першої інстанції прийшов до висновку, що це податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню з огляду на нижчевикладене.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює ПК України.

Розділом V ПК України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою податку на додану вартість.

У відповідності із статтею 198 ПК України:

- право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу (пункт 98.1);

- датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається: дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною (пункт 198.2);

- податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів, (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду (пункт 198.3);

- якщо платник податку придбає (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника (пункт 198.4);

- не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформленні з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу) (пункт 198.6).

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню бюджету) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначено статтею 200 ПК України, згідно якої:

- сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного(податкового) періоду (пункт 200.1);

- при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом (пункт 200.2).

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, яка згідно з пунктом 201.6 статті 201 ПК України є податковим документом і одночасно відображаються у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум, що відносяться до податкового кредиту (пункт 201.10 статті 201 ПК України).

Згідно з підпунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Пунктом 123.1 статті 123 ПК України закріплено, що у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, неправомірно заявленої до повернення суми бюджетного відшкодування та/або неправомірно заявленої суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; при повторному протягом 1095 днів визначені контролюючим органом суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість - тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, неправомірно заявленої до повернення суми бюджетного відшкодування та/або неправомірно заявленої суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; при визначені контролюючим органом суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість протягом 1095 днів втретє та більше - тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 75 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, неправомірно заявленої до повернення суми бюджетного відшкодування та/або неправомірно заявленої суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість.

Разом з тим, пунктом 7 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» ПК України регламентовано, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

9 грудня 2009 року між закритим акціонерним товариством «Лисичанськвугілля» та закритим акціонерним товариством «Луганська вугільна компанія» укладений договір №06-61 на переробку рядового вугілля на збагачувальних фабриках. Зазначений договір було пролонговано додатковими угодами від 1 січня 2010 року №1, від 11 травня 2010 року №2 та від 31 грудня 2010 року №3 (а.с.104-115).

На виконання умов договору та відповідно до специфікації до договору ПАТ «Луганська вугільна компанія» поставило ВАТ «Лисичанськвугілля» послуги по переробці рядового вугілля відповідно до договору від 9 грудня 2009 року №06-61, що підтверджується рахунком-фактурою від 31 грудня 2010 року №715 (а.с.116) та квитанцією про приймання вантажу від 29 грудня 2010 року №52699625 (а.с.117), квитанцією про приймання вантажу від 17 грудня 2010 року №52699615 (а.с.119), квитанцією про приймання вантажу від 25 грудня 2010 року №52699623 (а.с.121), квитанцією про приймання вантажу від 22 грудня 2010 року 699618 (а.с.123), квитанцією про приймання вантажу від 8 груддя 2010 року №52699608 (126), квитанцією про приймання вантажу від 5 грудня 2010 року №52699936 (а.с.128), рахунком-фактурою від 31 грудня 2010 року №0009293 (а.с.129), актом №00001429 здачі приймання робіт (надання послуг) від 31.12.2010 року (а.с.130), податковою накладною від 31 грудня 2010 року №6284 (а.с.131), рахунком-фактурою від 31 грудня 2010 року №0009317 (а.с.132), актом №00001446 здачі-приймання робіт (надання послуг) від 31.12.2010 року (а.с.133), податковою накладною від 31 грудня 2010 року №6321 (а.с.134), рахунком-фактурою від 31 грудня 2010 року №0009333 (а.с.135), актом №00001459 здачі-приймання робіт (надання послуг) від 31.12.2010 року (а.с.136), податковою накладною від 31 грудня 2010 року №6345 (а.с.137), рахунком-фактурою від 31 грудня 2010 року №0009352 (а.с.138), актом №00001469 здачі-приймання робіт (надання послуг) від 31.12.2010 року (а.с.139), податковою накладною від 31 грудня 2010 року №7286 (а.с.140), рахунком-фактурою від 31 грудня 2010 року №0009393 (а.с.141), актом №00001484 здачі-приймання робіт (надання послуг) від 31.12.2010 року (а.с.142), податковою накладною від 31 грудня 2010 року №7360 (а.с.143) та квитанціями прийом вантажу (а.с.147-170).

З огляду на вищевикладене, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку, що позивачем податковий кредит з податку на додану за період з 1 грудня 2010 року по 31 січня 2011 року по господарським операціям з ПАТ «Луганська вугільна компанія» сформований з дотриманням вимог статті 198 ПК України. Товарність господарських операцій ВАТ «Лисичанськвугілля» із ПАТ «Луганська вугільна компанія» знайшла своє матеріалами справи. Зокрема, товарність операцій за договором від 9 грудня 2009 року № 06-61 підтверджується подальшим продажем отриманої за цим договором продукції.

Жодних порушень правил бухгалтерського та фінансового обліку відповідач не довів. Відсутність доведення факту правопорушення та неналежна оцінка міжгосподарських відносин призвела до невідповідності висновків контролюючого органу фактичним обставинам справи.

З огляду на реальний характер господарських операцій з придбання товарів з метою використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, місцевий суд дійшов правильного висновку, що позивач правомірно сформував податковий кредит у період з 01 грудня 2010 року по 31 січня 2011 року, а у податкового органу відсутні підстави для збільшення ВАТ «Лисичанськвугілля» суми грошового зобов'язання за платежем «податок на додану вартість» на загальну суму 234.156,25 грн., у тому числі 187.325 грн. за основним платежем, 46.831,25 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).

Колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції обґрунтованими, постанова місцевого суду ухвалена з додержанням норм матеріального та процесуального права, зміні або скасуванню не підлягає, а апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.

В повному обсязі ухвалу виготовлено 5 червня 2012 року.

Керуючись ст.ст. 195-196, п. 1 ч.1 ст. 198, ст. 200, ст. 205, ст. 206, ст. 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську - залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 4 квітня 2012 року у справі № 2а/1270/1192/2012 за позовом Відкритого акціонерного товариства "Лисичанськвугілля" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську про скасування податкового повідомлення-рішення №0002058012 від 18.05.2011 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення її в повному обсязі.

Головуючий: І.В.Сіваченко

Судді: С.П.Дяченко

О.О.Шишов