Ухвала суду № 24759054, 23.05.2012, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.05.2012
Номер справи
2а-15418/11/0170/2
Номер документу
24759054
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-15418/11/0170/2

23.05.12 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Яковенко С.Ю.,

суддів Іщенко Г.М. ,

Санакоєвої М.А.

розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи № 2а-15418/11/0170/2 за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Яковлєв С.В. ) від 23.01.12

за позовом Публічного акціонерного товариства "Завод" Сімферопольсільмаш" (вул. Вузлова, 8/5,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95047)

до Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим (вул. Мате Залки 1/9,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95053)

Управління Державної казначейської служби у м. Сімферополі АР Крим (вул. Севатсопольська, 19,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95000)

про визнання протиправною бездіяльності та стягнення суми бюджетної заборгованості та пені,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 23.01.12 позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "Завод" Сімфеопольсільмаш" - задоволені частково.

Визнано протиправними дії Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим (95053, АР Крим, м. Сімферополь, вул. М. Залки, 1/9) щодо недотримання вимог п. 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України стосовно подання до органу Державного казначейства України висновків із зазначенням сум податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню позивачу з бюджету за квітень, червень, липень, серпень 2011 року.

Стягнуто з Державного бюджету України (код ЄДРПОУ 38040558, рахунок № 31114030700002, відкрити за кодом класифікації доходів бюджету 14010200 в Головному управлінні Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, м.Сімферополь, код банку 824026) на користь Публічного акціонерного товариства «Завод «Сімферопольсільмаш»(95047, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Узлова, 8/5, код ЄДРПОУ 05786117, р/р 26008301321019/980 в КЦО Промінвестбанку України, МФО 324430) суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за квітень, червень, липень, серпень 2011 року в розмірі 1114903,00 грн. та пеню за прострочення бюджетного відшкодування в розмірі 19283,94 грн.

В інший частині у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погодившись з зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 23.01.12, та прийняти нове рішення по справі.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

У судове засідання сторони, їх представники не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені в встановленому законом порядку.

Суд, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе перейти до письмового провадження по справі.

Обговоривши доводи апеляційних скарг, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія судів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що Публічне акціонерне товариство «Завод «Сімферопольсільмаш»29.05.1998 зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як юридична особа.

Позивачем до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим 17.05.2011, 17.06.2011, 19.07.2011, 18.08.2011 засобами електронного зв'язку направлені декларації з податку на додану вартість за квітень, червень, липень, серпень 2011р., разом з якими надані розрахунки сум бюджетного відшкодування та заяви про повернення сум бюджетного відшкодування.

Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі АР Крим проведено документальну позапланову виїзну перевірку Публічного акціонерного товариства «Завод «Сімферопольсільмаш»з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника за квітень 2011 року, результати якої оформлені актом № 8506/23-4/05786117 від 04.07.2011.

Вказаною перевіркою підтверджено суму бюджетного відшкодування, відображену в декларації з податку на додану вартість за квітень 2011 року в сумі 306836,00 грн.

Також, податковим органом проведено документальну позапланову виїзну перевірку Публічного акціонерного товариства «Завод «Сімферопольсільмаш»з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника за червень 2011 року, результати якої оформлені актом № 11863/23-4/05786117 від 26.08.2011 року.

Зазначеною перевіркою підтверджено суму бюджетного відшкодування, відображену в декларації з податку на додану вартість за червень 2011 року в сумі 175401,00грн.

Відповідачем проведено документальну позапланову виїзну перевірку Публічного акціонерного товариства «Завод «Сімферопольсільмаш»з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника за липень 2011 року, результати якої оформлені актом № 13910/23-4/05786117 від 29.09.2011 року. Вказаною перевіркою підтверджено суму бюджетного відшкодування, відображену в декларації з податку на додану вартість за липень 2011 року в сумі 245838,00 грн.

Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі АР Крим проведено документальну позапланову виїзну перевірку Публічного акціонерного товариства «Завод «Сімферопольсільмаш»з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника за серпень 2011 року, результати якої оформлені актом № 15489/23-4/05786117 від 31.10.2011.

Зазначеною перевіркою підтверджено суму бюджетного відшкодування, відображену в декларації з податку на додану вартість за серпень 2011 року в сумі 386828,00 грн.

Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадови особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано.

Загальні підстави, порядок визначення та сплати, бюджетного відшкодування податку на додану вартість встановлені Розділом V Податкового кодексу України.

Відповідно до п.п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є, у тому числі, операції платників податку з постачання товарів, послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України та строки проведення розрахунків з бюджетом регламентується статтею 200 Податкового кодексу України.

Згідно з п.п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

П.п.14.1.179 статті 14 ПК України передбачено, що податкове зобов'язання для цілій розділу V ПК України, це загальна сума податку на додану вартість, одержана (нарахована) платником податку у звітному (податковому) періоді.

Податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з розділом V Податкового кодексу України (п.п. 14.1.181 ст. 14 Податкового кодексу України).

У п. 198.2 статті 198 цього кодексу визначено, що датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунку платника податку на оплату товарів / послуг

дата отримання платником податків товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Відповідно до п. 198.3 ст. 198 Кодексу податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку за встановленою ставкою протягом звітного періоду, зокрема, у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів та послуг з метою їх подальшого ви користування в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

П.п. 14.1.18 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що бюджетне відшкодування -відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V ПК України.

П. 200.7 ст. 200 ПК України встановлено, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, а також оригінали митних декларацій (примірників декларанта), що підтверджують вивезення товарів (супутніх послуг) за межі митної території України (200.8. ст.200 ПК України).

Згідно з п. 200.10. ст. 200 Податкового кодексу України протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.

За наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки (п.200.11. ст.200 ПК України).

Відповідно до п. 200.12. ст. 200 цього кодексу орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

На підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган Державного казначейства України видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби (п.200.13. ст.200 ПК України).

Відповідно до п.п. 200.17 ст. 200 Податкового кодексу України, джерелом сплати бюджетного відшкодування (у тому числі заборгованості бюджету) є доходи Державного бюджету України.

Згідно з п.п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

Згідно матеріалам справи сума податку на додану вартість в розмірі 1114903,00 грн. за квітень, червень-серпень 2011 року, яка підлягає відшкодуванню, підтверджена висновками, викладеними у вищезазначених актах перевірки Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим, однак відшкодування зазначеної суми не здійснено, бюджетна заборгованість по деклараціям за квітень, червень-серпень 2011 року з податку на додану вартість, що підтверджено відповідачем, складає 1114903,00 грн.

Матеріалами справи підтверджується дотримання позивачем порядку, встановленого діючим законодавством та вчинено передбачені законом дії щодо отримання бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в сумі 1114903,00 грн. за квітень, червень-серпень 2011 року.

Підтвердження перевірками наявності права на відшкодування податку на додану вартість у заявленій сумі відповідачами не заперечується.

З урахуванням викладеного колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про протиправність дій відповідача щодо недотримання вимог п. 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України стосовно подання до органу Державного казначейства України висновків із зазначенням сум податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню позивачу з бюджету за квітень, червень, липень, серпень 2011 року та висновок суду першої інстанції про обґрунтованість вимог позивача є правильним.

Згідно статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 195,196, пунктом 1 частини першої статті 198, п.1 частини першої статті 205, статтями 200, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 23.01.12 у справі № 2а-15418/11/0170/2 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя підпис С.Ю. Яковенко

Судді підпис Г.М. Іщенко

підпис М.А.Санакоєва

З оригіналом згідно

Головуючий суддя С.Ю. Яковенко