У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 червня 2012 р.Справа № 2-а-12155/09/1570
Категорія:9.2.1Головуючий в 1 інстанції: Корой С.М.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: судді Домусчі С.Д.
суддів: Скрипченка В.О., Милосердного М.М.
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02 вересня 2010 року по справі за адміністративним позовом «Компанія АСК» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю до Державної податкової інспекції в Малиновському районі м. Одеси про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
24 вересня 2010 року ДПІ у Малиновському районі м. Одеси подала апеляційну скаргу на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02 вересня 2010 року, в якій просить суд скасувати оскаржену постанову та хвалити нову, якою відмовити у задоволенні адміністративного позову в повному обсязі.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 02 вересня 2010 року адміністративний позов задоволений в повному обсязі -визнане протиправним та скасовано рішення ДПІ у Малиновському районі м. Одеси про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0012292301 від 29 жовтня 2008 року.
Вимоги апеляційної скарги апелянт обґрунтовує тим, що суд першої інстанції допустив порушення норм матеріального права.
«Компанія АСК»у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю письмових заперечень на апеляційну скаргу не надала.
Ухвалюючи постанову про задоволення позовних вимог суд першої інстанції встановив, що 17 вересня 2008 року працівниками Державної податкової адміністрації в Луганській області - головними державними податковими ревізорами-інспекторами Князєвим В.В. та Біловольченко А.О. на підставі направлення №151 від 17 вересня 2008 року та згідно графіку перевірок за здійсненням суб'єктів господарювання юридичних та фізичних осіб щодо контролю за розрахунковими операціями в сфері готівкового обігу у вересні 2008 року проведено планову перевірку залу гральних автоматів, що належить позивачу та розташований за адресою: м. Луганськ, вул. Димитрова, 23-в.
За результатами перевірки 18 вересня 2008 року складений акт перевірки щодо контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування послуг субєктами підприємницької діяльності №0016/12/32/23/26522322, який зареєстрований в органах ДПС за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання 20 жовтня 2008 року.
Перевірка здійснена в присутності адміністратора позивача який був ознайомлений з актом та отримав його примірник.
На підставі акту перевірки від 18 вересня 2008 року ДПІ у Малиновському районі м. Одеси було прийнято рішення №0012292301 від 29 жовтня 2008 року про застосування до «Компанія АСК»у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю штрафних (фінансових) санкцій у сумі 4 080 гривень за порушення п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за що до позивача було застосовано штрафні санкції згідно з п. 2 ст.17 вказаного Закону.
Штрафна санкція застосована відповідно до п.2 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яка передбачає відповідальність у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій не переведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме за те, що гральні автомати не були обладнані запамятовуючими пристроями (фіскальною памяттю), 12 гральних автоматів, які знаходились в гральному залі за адресою: м.Луганськ, вул. Димитрова, 23-в (340грн. х 12) = 4080грн.
Суд першої інстанції встановив, що перевіркою встановлено порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме, в акті перевірок зазначено, що в залі гральних автоматів проведена операція з надання послуг через не зареєстровані, не опломбовані у встановленому порядку та не переведені у фіскальний режим роботи автомати з продажу послуг, тобто нефіскалізовані.
Заслухавши суддю доповідача, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм процесуального права, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не може бути задоволена.
Апеляційний суд встановив, що 17 вересня 2008 року працівниками ДПА в Луганській області здійснена перевірка залу гральних автоматів, розташованого за адресою: м. Луганськ, вул. Димиттрова, 23-В, який належить «Компанії АСК»у вигляді ТОВ щодо дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої 18 вересня 2008 року складений акт перевірки за реєстраційним №0016/12/32/23/26522322.
Перевірка проведена на підставі плану проведення перевіркок та відповідного направлення (а.с. 62)
З урахуванням положень ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст. ст. 15, 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України №327 від 10.08.2005 року, апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції, що ДПА в Ліганській області здійснило перевірку на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України,
В акті перевірки зафіксовано, що під час перевірки в залі гральних автоматів знаходиться 12 гральних автоматів. Внесення або зняття ставки (виграшу) виконує оператор-касир за допомогою спеціальних ключів - кредитів.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року №265/95-ВР (із змінами та доповненнями) гральні автомати відносяться до реєстраторів розрахункових операцій. Вказані РРО не опломбовані, не зареєстровані згідно встановленого порядку. На всіх гральних автоматах проводяться азартні ігри та розрахунки. Відповідно до висновку акту позивачем порушено п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
На підставі акту перевірки ДПІ в Малиновському районі м. Одеси прийняло рішення від 29 жовтня 2008 року № 0012292301 яким до позивача застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4 080 гривень за порушення п.1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Штрафна санкція застосована згідно п. 2 ст. 17 Закону України вказано Закону.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»передбачена відповідальність у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»гральний автомат є реєстратором розрахункових операцій.
Внесення ставки (придбання кредиту) через РРО, не є розрахунковою операцією проведеною на гральному автоматі. В акті перевірки зафіксовано покупку кредитів, здійснену через РРО.
Розрахункова операції (розрахунок за послугу) здійснюється саме в момент використання кредиту (опускання жетону) в гральному автоматі.
Таким чином, при застосуванні РРО в залі гральних автоматів при обміну коштів на гральні замінники (електронний кредит, жетони) споживачем придбавається право на отримання послуги.
В акті перевірки зафіксований факт наявності в залі гральних автоматів, які перебувають у робочому стані та підключені до електромережі, на яких здійснюються азартні ігри.
Акт перевірки не містить відомостей про проведення розрахункових операцій на гральних автоматах (на скількох та на яких саме гральних автоматах проведена розрахункова операція, на яку суму проведена розрахункова операція), тобто відсутній факт надання ними послуг.
Зафіксований в акті перевірки факт не відповідає змісту порушення передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Таким чином, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про наявність правових підстав для скасування оскаржуваного рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.
Таким чином, апеляційний суд дійшов висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, у зв'язку з чим, відповідно до ст. 200 КАС України, апеляційна скарга має бути залишена без задоволення, а оскаржена постанова -без змін.
Керуючись ст. 195, п. 2 ч. 1 ст. 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, 1 ст. 200, ст. ст. 206, 212, ч. 5 ст. 254 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси залишити без задоволення.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02 вересня 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий: суддя /підпис/ С.Д.Домусчі
суддя /підпис/ В.О.Скрипченко
суддя /підпис/ М.М.Милосердний