Ухвала суду № 24590040, 22.05.2012, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.05.2012
Номер справи
2а/1270/626/2012
Номер документу
24590040
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Агевич К.В.

Суддя-доповідач - Дяченко С.П.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2012 року справа №2а/1270/626/2012 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Дяченко С.П., Сіваченка І.В. , Шишова О.О. ,

при секретарі судового засідання Казакова Т.М,

за участю представника позивача - Нікішина Д.В.,

представника відповідача -Тулопової О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу державного підприємства "Луганський авіаційний ремонтний завод" на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 20 березня 2012 року у справі № № 2а/1270/626/2012 за позовом державного підприємства "Луганський авіаційний ремонтний завод"до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби про скасування рішення щодо відсутності права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся до суду з зазначеним позивом , посилаючись на те , що Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби винесено повідомлення від 07 грудня 2011 № 21608 про відсутність у державного підприємства "Луганський авіаційний ремонтний завод"права на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість.

На думку позивача у вказаному повідомленні відсутні розрахунки за критеріями, значення яких не дотримано. Вважає дане рішення неправомірним, протиправним, необґрунтованим, та таким, що прийняте через неправильне застосування норм чинного законодавства.

Просить визнати протиправним та скасувати рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби від 07 грудня 2011 № 21608 про відсутність у державного підприємства "Луганський авіаційний ремонтний завод"права на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 20 березня 2012 року у справі № 2а/1270/626/2012 у задоволенні позову державного підприємства "Луганський авіаційний ремонтний завод", відмовлено.

Позивач з вказаним рішенням не погодився , надав апеляційну скаргу , в якій посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права. Апелянт вважає постанову незаконною та просить її скасувати, задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

При апеляційному перегляді справи представник позивач просив скасувати рішення суду, задовольнити вимоги апеляційної скарги.

Представник відповідача вважав постанову суду законною та обґрунтованою.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, представників сторін , перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечення на неї , встановила наступне.

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції встановив фактичні обставини справи, правильно застосував норми матеріального та процесуального права , виходячи з наступного.

Позивач - державне підприємство "Луганський авіаційний ремонтний завод" зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Луганської міської ради 21.04.1998 за №13821050001004170.

Відповідач - Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби є суб'єктом владних повноважень, якій в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні" та Податковим кодексом України, повноваження .

При вирішенні даного спору взято до уваги, що пунктом 200.19 Податкового кодексу України визначено критерії, у разі відповідності яким платники податків мають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування.

Відповідно до пункту 200.20. ст. 200 Податкового кодексу України порядок визначення відповідності платника податку критеріям, зазначеним у пункті 200.19 цієї статті, затверджується центральним органом державної податкової служби. Визначення відповідності платника податку зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності.

Наказом Міністерства фінансів України №1178 від 21.09.11 р. затверджено "Порядок визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість"(далі - Порядок).

У пункті 3 Порядку наведено перелік даних, на підставі яких формуються критерії, та порядок їх обрахунку.

Відповідно до підпункту 3.4. пункту 3 Порядку загальна сума розбіжностей між податковим кредитом, сформованим платником податку за придбаними товарами/послугами, та податковими зобов'язаннями його контрагентів, в частині постачання таких товарів/послуг, за даними податкових накладних, що виникла протягом трьох попередніх звітних періодів (кварталу), не перевищує 10 відсотків заявленої платником податків суми бюджетного відшкодування.

Для формування зазначеного критерію використовуються дані, відображені платником податку в додатках до податкової звітності з ПДВ (декларацій та/або уточнюючих розрахунків): розшифровці податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з ПДВ.

Порядок розрахунку: коефіцієнт розбіжностей (Кр) визначається як співвідношення загальної суми розбіжностей між податковим кредитом, сформованим платником податку за придбаними товарами/послугами, та податковими зобов'язаннями його контрагентів в частині постачання таких товарів/послуг до суми ПДВ, задекларованої платником до відшкодування у поточному звітному періоді, за формулою Кр = СзсР/Сбв*100

де: СзсР - розбіжність між податковим кредитом, сформованим платником податку за придбаними товарами/послугами, та податковими зобов'язаннями контрагентів у частині постачання таких товарів/послуг на перше число місяця, наступного за звітним періодом, що виникла протягом трьох попередніх звітних періодів (кварталу);

Сбв - сума ПДВ, задекларована платником до відшкодування у поточному звітному періоді.

Показник (Кр) не повинен бути більшим ніж 10 відсотків суми податку, задекларованої платником до відшкодування.

Відповідно до пункту 5 Порядку за результатами проведення автоматизованої звірки відповідності даних платника критеріям на автоматичне відшкодування центральний орган державної податкової служби не пізніше 15-го календарного дня після граничного терміну подачі звітності формує два переліки платників податку:

- перелік платників податку, що відповідають критеріям, визначеним у Кодексі, та мають право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ;

- перелік платників податку, які не відповідають критеріям, визначеним у Кодексі, та не мають права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ.

Згідно з пунктом 200.21 ст. 200 Податкового кодексу України у разі невідповідності за висновком органу державної податкової служби платника податку визначеним цією статтею критеріям та відсутності в такого платника права на автоматичне бюджетне відшкодування податку орган державної податкової служби зобов'язаний протягом 17 календарних днів після граничного терміну подачі звітності повідомити платника податку про відповідне рішення та надати детальні пояснення і розрахунки за критеріями, значення яких не дотримано.

Судами першої ,апеляційної інстанції встановлено , що 07 грудня 2011 року Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби винесено повідомлення № 21608 про відсутність у державного підприємства "Луганський авіаційний ремонтний завод"права на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість.

В апеляційній скарзі ДП "ЛАРЗ" ставиться питання про скасування постанови суду у зв»язку з тим , що судом поверхнево було вивчено та досліджено наявні докази; рішення постановлено всупереч вимог матеріального та процесуального права.

Проте , з таким висновком апелянта колегія суддів погодитись не може з огляду на наступне :

Твердження позивача про те, що у складі його податкового кредиту останніх трьох звітних податкових періодів (серпень, вересень, жовтень) відсутні розбіжності між податковим кредитом, сформованим ДП "ЛАРЗ"по придбаним товарам/послугам та податковими зобов'язаннями його контрагентів, в частині поставки таких товарів/послуг, за даними податкових накладних, що дає підприємству право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ , не узгоджуються з вимогами податкового законодавства та спростовуються матеріалами справи.

Так , на виконання постанови старшого слідчого по ОВД СВ ПМ ДПА в Луганській області від 30 листопада 2011 р. СДПІ ВПП у м. Луганську Державної податкової служби провела позапланову невиїзну перевірку ДП "ЛАРЗ"з питань достовірності нарахування сум податку на додану вартість по деклараціях за січень - жовтень 2011 року, за результатами якої встановлено порушення ДП "ЛАРЗ"податкового законодавства, підприємству зменшено суму бюджетного відшкодування на загальну суму 890 928,00 грн., у тому числі по декларації з ПДВ за жовтень 2011 р. на суму 420 549,00 грн. (акт перевірки від 08 грудня 2011 р. №519/08-3/08215600).

Крім того , в ході проведення позапланової невиїзної перевірки ДП « ЛАРЗ» з питань з достовірності нарахування податку на додану вартість за липень- серпень 2011 року, за результатами якої встановлено порушення ДП "ЛАРЗ"податкового законодавства, підприємству зменшено суму бюджетного відшкодування на загальну суму 984 459,00 грн., у тому числі по декларації з ПДВ за серпень 2011 р. (акт перевірки від 25 листопада 2011 р. №502/08-3/08215600).

Отже , висновок суду першої інстанції, що СДПІ ВПП у м. Луганську Державної податкової служби правомірно винесла рішення від 07 грудня 2011 р. №21608 про відсутність у ДП "ЛАРЗ" права на автоматичне бюджетне відшкодування, є законним та обґрунтованим.

Як видно з матеріалів справи , відповідно до сформованих на центральному рівні переліків платників податків СДПІ ВПП у м. Луганську Державної податкової служби було складено та направлено на ДП "ЛАРЗ" повідомлення щодо доведення критеріїв, яким не відповідає підприємство для отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування по декларації з ПДВ за жовтень 2011 р. №21608 від 07 грудня 2011 року з зазначенням критеріїв, яким не відповідає ДП "ЛАРЗ" для отримання автоматичного бюджетного відшкодування, а саме: відсоток загальної суми розбіжностей до суми ПДВ, задекларованої ДП "ЛАРЗ" до відшкодування складає 97,647%.

Варто зазначити , що відповідно до пункту 7 Порядку орган державної податкової служби протягом 17 календарних днів після граничного терміну подачі звітності повідомляє платника податку шляхом надіслання/вручення письмового повідомлення про невідповідність критеріям, визначеним у Податковому кодексі, які дають право на автоматичне бюджетне відшкодування, з наданням детального пояснення і розрахунків за критеріям, значення яких не дотримано (за формою згідно з додатком до цього Порядку, яка формується на підставі даних переліку платників податку, які не відповідають критеріям, визначеним у Кодексі та не мають права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ).

Таким чином, вказаним Порядком визначена форма, відповідно до якої, податковий орган повідомляє платника податку про відсутність у останнього права на автоматичне бюджетне відшкодування з зазначенням критеріїв яким не відповідає підприємство для отримання такого права.

Враховуючи викладене , рішення СДПІ ВПП у м. Луганську Державної податкової служби від 07 грудня 2011 р. №21608 було оформлено згідно з встановленою Порядком форми.

З огляду на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи та постанова прийнята з дотриманням норм матеріального, процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду, не вбачається.

Ухвала в повному обсязі виготовлена 25 травня 2012 року.

Керуючись статтями 24, 89, 94, 184, 195, 198, 200, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу державного підприємства "Луганський авіаційний ремонтний завод" - залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 20 березня 2012 року у справі № № 2а/1270/626/2012 за позовом державного підприємства "Луганський авіаційний ремонтний завод"до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби про скасування рішення щодо відсутності права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ - залишити без змін.

Ухвала апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання ухвали в повному обсязі.

Колегія суддів С.П. Дяченко

І.В. Сіваченко

О.О. Шишов