Копія Справа № 1170/2а-1553/12
Категорія статобліку -5.1.2
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 травня 2012 року м. Кіровоград
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду О.Ю. Флоренко, розглянувши матеріали адмінстративного позову Комунального підприємства по управлінню будинками Кіровоградської обласної ради до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби у Кіровоградській області про скасування рішень, -
В С Т А Н О В И В:
14 травня 2012 року Комунальне підприємство по управлінню будинками Кіровоградської обласної ради звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби у Кіровоградській області, в якому просить скасувати рішення відповідача: від 11.04.2012 року №110026/2308-32 про застосування фінансових санкцій та рішення комісії по розгляд питань щодо видачі, призупинення, переоформлення та анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами від 11.04.2012 року №246 про анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Вищезазначений адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених ч.3 ст.106 КАС України, а саме, до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору у належному розмірі.
У відповідності до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем подано до суду платіжне доручення від 26.04.2012 року про сплату судового збору в сумі 32,19 грн., тобто про сплату судового збору в розмірі, передбаченого Законом України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову немайнового характеру.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи.
Відповідно, оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
З Рішення від 11.04.2012 року №110026/2308-32 про застосування фінансових санкцій вбачається, що до позивача, застосовано фінансові санкції у розмірі 6800 грн. Таким чином, прийняте відповідачем рішення від 11.04.2012 року №110026/2308-32 на думку суду, породжує підстави для змін майнового стану позивача.
З огляду на викладене, позовні вимоги позивача в частині скасування рішеня відповідача від 11.04.2012 року №110026/2308-32, як суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
У зв'язку з цим, згідно змісту п.3.1 таблиці ставок судового збору ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 1 % розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Зміст матеріалів даної справи вказує на те, що позивачем оскаржується рішення, якими визначено фінансові санкції у розмірі 6 800 грн., в той час, як відповідно до вимог п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" має бути сплачено судовий збір в розмірі 1 % розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат тобто 35,81 грн. ( 68,00 грн. - 32,19 грн.).
Таким чином, позивачу потрібно доплатити суму судового збору 35,81 грн. за платіжними реквізитами: отримувач коштів: Управління Державної казначейської служби України у м.Кіровограді Кіровоградської області, розрахунковий рахунок: 31210206784002, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, МФО: 823016, ЕДРПОУ: 38037409, призначення платежу: 22030001.
За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху на підставі ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, встановивши строк для усунення виявлених недоліків.
Копія ухвали про залишення адміністративного позову без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із адміністративним позовом.
На підставі викладеного та керуючись ч. 3 ст. 106, ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
1. Залишити без руху позовну заяву Комунального підприємства по управлінню будинками Кіровоградської обласної ради до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби у Кіровоградській області про скасування рішень.
2. Позивачу надати строк до 28 травня 2012 року для подання до суду доказів про сплату судового збору в розмірі 35,81 грн. та роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали суду, апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) О.Ю. Флоренко
Згідно з оригіналом:
Суддя О.Ю. Флоренко