Справа № Провадження №22-ц-3140/12 22-ц/1090/3854/12 Головуючий у І інстанціїУсатов Д.Д.Категорія26Доповідач у 2 інстанції Кашперська16.05.2012 УХВАЛА
16 травня 2012 року суддя Апеляційного суду Київської області Кашперська Т.Ц., розглянувши матеріали апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства «ОТП Банк»на ухвалу Києво-Святошинького районного суду Київської області від 26 січня 2012 року за заявою Публічного акціонерного товариства «ОТП Банк»про видачу дубліката виконавчого листа по справі за позовом Публічного акціонерного товариства «ОТП Банк»до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 26 січня 2012 року відмовлено в задоволенні заяви ПАТ «ОТП Банк»про видачу дубліката виконавчого листа по справі за позовом ПАТ «ОТП Банк»до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.
Не погодившись з вказаною ухвалою, стягувач ПАТ «ОТП Банк»24 квітня 2012 року, виходячи із відбитку поштового штемпелю, подав апеляційну скаргу, пропустивши при цьому строк подачі апеляційної скарги, що визначений ч. 2 ст. 294 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 294 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до ч. 3 ст. 297 ЦПК України, в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства»№ 4176-VI, який набрав законної сили 14.01.2012 року, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 294 цього кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Із матеріалів справи вбачається, що 26 січня 2012 року проведено судове засідання і постановлено ухвалу у відсутності сторін.
Апелянт посилається на те, що участі в судовому засіданні не брав та по пошті даної ухвали не отримував, представником отримано копію ухвали лише 11 квітня 2012 року, а тому строк для апеляційного оскарження ухвали закінчується 17.04.2012 року. Враховуючи, що із 17.04.2012 року по 20.04.2012 року включно представник апелянта перебувала на лікарняному, просила поновити строк на апеляційне оскарження ухвали.
Враховуючи тривалий час між датою постановлення ухвали 26.01.2012 року та датою отримання представником апелянта копії оскаржуваної ухвали 11.04.2012 року, апелянтом не надано доказів вчасного звернення позивача до суду із заявою про видачу копії ухвали, із якого вбачається, що така заява дійсно була прийнята канцелярією суду і не була вчасно задоволена.
Разом із тим, пропущення строку оскарження ухвали за 23.04.2012 року апелянтом взагалі не обґрунтоване.
Враховуючи наведене, позивачем не вказано поважних підстав пропуску процесуального строку на подання апеляційної скарги на ухвалу суду, а тому апеляційну скаргу відповідно до ст. 297 ЦПК України необхідно залишити без руху, надавши апелянту строк для усунення вказаних недоліків.
Крім того, апелянтом не сплачено судовий збір.
Сплата судового збору (у розмірі 107,3 грн.) із 06.02.2012 року повинна бути здійснена за реквізитами: призначення платежу судовий збір, рахунок 31217206780001, код одержувача за ЄДРПОУ 02892020, код класифікації доходів бюджету 22030001, отримувач коштів ГУ ДКСУ Київська область, банк одержувача: ГУ ДКСУ у Київській області, МФО (код банку отримувача) 821018, пункт 1.14.
Для усунення цих недоліків апелянту необхідно вказати поважні підстави пропуску процесуального строку на подання апеляційної скарги та сплатити судовий збір на вказаний рахунок, надавши оригінал квитанції.
Керуючись ст. ст. 73, 294, 297, 315, 317, 319 ЦПК України,
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «ОТП Банк» на ухвалу Києво-Святошинького районного суду Київської області від 26 січня 2012 року за заявою Публічного акціонерного товариства «ОТП Банк»про видачу дубліката виконавчого листа по справі за позовом Публічного акціонерного товариства «ОТП Банк»до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості залишити без руху, надавши апелянту строк протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали для зазначення підстав для поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження та строк протягом п'яти днів з моменту отримання ухвали для усунення інших вказаних недоліків, в іншому випадку апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кашперська Т.Ц.
Судове рішення № 24515053, Апеляційний суд Київської області було прийнято 16.05.2012. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти важливі дані про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити важливі дані.
Це рішення відноситься до справи № 22-ц-3140/12. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: