ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" жовтня 2011 р. справа № 2а-208/10 Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Коршуна А.О.
суддів: Панченко О.М. Католікяна М.О.
при секретарі судового засідання: Мамалат І.Л.
розглянула у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області на постанову Михайлівського районного суду Запорізької області від 10.11.2010р. у справі №2а-208/2010за позовом:Відкритого акціонерного товариства «Агрофірма «Червоний Фронт»в особі ліквідатора Клименка Олександра Юрійовича до: третя особа: про:Бурчацької сільської ради Михайлівського району Запорізької області Регіональне відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області зобов'язання вчинити певні дії ВСТАНОВИЛА:
26.08.2010р. Відкрите акціонерне товариство «Агрофірма «Червоний Фронт»(далі -ВАТ «АФ «Червоний фронт»), в особі ліквідатора Клименка Олександра Юрійовича, звернулось до Михайлівського районного суду Запорізької області з позовом до Бурчацької сільської ради Михайлівського району Запорізької області, третя особа - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області, про зобов'язання вчинити певні дії / а.с. 3-4/.
Ухвалою Михайлівського районного суду Запорізької області від 30.08.2010р. відкрито провадження в адміністративній справі №2а-208/2010 за вищезазначеною позовною заявою та справу призначено до судового розгляду / а.с. 19/.
Позивач посилаючись у позовній заяві на те, що на балансі позивача перебуває майно -багатоповерхові житлові будинки №1,2,3,4,5 по пров. Шкільному в с. Бурчак, Михайлівського району Запорізької області, та очисні споруди (незавершене будівництво) в с. Бурчак, Михайлівського району Запорізької області , і це майно не увійшло до статутного фонду позивача але перебуває на його балансі і є державною власністю, в провадженні Господарського суду Запорізької області знаходиться справа №16/260/07 про банкрутство ВАТ «АФ «Червоний фронт», оскільки це майно знаходиться на території Бурчацької сільської ради Михайлівського району Запорізької області , у зв'язку з порушенням справи про банкрутство позивача, майно повинно бути прийняте відповідачем до комунальної власності, оскільки це майно є державною власністю, але відповідач не вчиняє щодо цього майна будь-яких дій незважаючи на неодноразові звернення позивача, і позивач позбавлений можливості передати це майно у спільну власність територіальної громади відповідно до вимог чинного законодавства України, тому позивач просив суд зобов'язати відповідача прийняти до комунальної власності багатоповерхові житлові будинки №1,2,3,4,5 по пров. Шкільному в с. Бурчак, Михайлівського району Запорізької області, та очисні споруди (незавершене будівництво) в с. Бурчак, Михайлівського району Запорізької області, яке знаходиться на території Бурчацької сільської ради Михайлівського району Запорізької області та перебувають на балансі позивача.
Постановою Михайлівського районного суду Запорізької області від 10.11.2010р. у справі №2а-208/2010 в задоволенні адміністративного позову ВАТ «АФ «Червоний фронт», в особі ліквідатора Клименка О.Ю., до Бурчацької сільської ради Михайлівського району Запорізької області, третя особа - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області, про зобов'язання вчинити певні дії відмовлено (суддя Мовчан О.Г.) / а.с. 60-63/.
Третя особа - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області, не погодившись з постановою суду першої інстанції у даній справі, подала апеляційну скаргу / а.с. 69-72/, у якій посилаючись на те, що судом першої інстанції під час розгляду справи не було з'ясовано усі обставини справи, які мають значення для її вирішення, та зроблено висновки, які суперечать фактичним обставинам справи, що призвело до постановлення судом рішення у справі з порушенням норм чинного матеріального та процесуального права, просив суд скасувати постанову суду першої інстанції від 10.11.2010р. у даній справі та постановити у справі нове рішення, яким задовольнити заявлені позивачем позовні вимоги у повному обсязі. Представник третьої особи та представник позивача у судовому засіданні підтримали доводи викладені у апеляційній скарзі та просили суд апеляційну скаргу задовольнити, постанову суду першої інстанції від 10.11.2010р. у даній справі скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити заявлені позивачем у справі позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти доводів апеляційної скарги та посилаючись на те, що судом першої інстанції постановлено у справі обґрунтоване рішення без порушень норм чинного законодавства, просив суд апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції від 10.11.2010р. у даній справі залишити без змін.
Заслухавши у судовому засіданні представників позивача, відповідача та 3-ї особи, перевіривши у судовому засіданні доводи апеляційної скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановою господарського суду Запорізької області від 20.10.2008р. у справі №16/260/07 ВАТ «Агрофірма «Червоний фронт»визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатора, зобов'язано ліквідатора подати оголошення про визнання боржника банкрутом та про відкриття ліквідаційної процедури /а.с.7,8/.
Відповідно до ч.1 ст.26 Закону України «Про відновлення платоспроможності божника або визнання його банкрутом»усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.
З матеріалів справи вбачається що у процесі приватизації ВАТ «Агрофірма «Червоний фронт»до статутного фонду не увійшли житлові будинки та об'єкти інфраструктури, які були об'єктами державної власності і знаходилися на балансі ВАТ «Агрофірма «Червоний фронт», яке визнано банкрутом і ліквідується. Зазначені обставини підтверджуються належними доказами ,які є в матеріалах справи /а.с.15,16,35-38/.
Рішенням позачергової двадцять дев'ятої сесії п'ятого скликання Бурчацької сільської ради Михайлівського району Запорізької області №1 від 13.11.2009р. було надано згоду на прийняття з державної у комунальну власність територіальної громади Бурчацької сільської ради майна, яке перебувало на балансі у ВАТ «Агрофірма «Червоний фронт»: очисна споруда, квартиру №12 будинку №1, квартиру №4 будинку №2, квартиру №8 будинку №4 по провулку Шкільному в с. Бурчак і відмовлено у згоді на прийняття з державної у комунальну власність територіальної громади Бурчацької сільської ради : багатоквартирних будинків №1 2, 3, 4, 5 по провулку Шкільному в с.Бурчак, житлового будинку по вул. Ювілейний в с.Бурчак, тепломережі протяжністю 228м. та іншого майна, яке не відноситься до житлового фонду та інфраструктури /а.с.39-40/.
Рішенням тридцять третьої сесії п'ятого скликання Бурчацької сільської ради Михайлівського району Запорізької області №8 від 13.05.2010р. було відхилено протест прокурора Михайлівського району Запорізької області на рішення Бурчацької сільської ради Михайлівського району Запорізької області №1 від 13.11.2009р. .
В зв'язку з відмовою відповідача прийняти у комунальну власність територіальної громади житловий фонд, позивач 26.08.2010р. звернувся до суду з позовною заявою про зобов'язання відповідача прийняти до комунальної власності багатоквартирних будинків №1, №2, №3, №4, №5 по пров. Шкільному в с. Бурчак.
Суд першої інстанції, відмовляючи позивачу у задоволенні позовних вимог , у своєму рішенні від 10.11.2010р., зробив висновок про те, що багатоквартирні будинки №1, №2, №3, №4, №5 по пров. Шкільному в с. Бурчак не можуть бути прийняті до комунальної власності, оскільки являються спільною власністю власників приватизованих квартир, а тому Бурчацька сільська рада не буде мати можливості реалізовувати свої права власника цих будинків і на неї будуть неправомірно будуть покладені обов'язки по їх утриманню.
Відповідно до ч.4 ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Відповідно до ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В порушення вищезазначених процесуальних норм, відповідачем, який є суб'єктом владних повноважень і заперечував проти позовних вимог, не було надано суду належних та достатніх доказів про те, що спірні житлові будинки є спільною власністю власників приватизованих квартир, а з документів, які були надані позивачем та третьою особою вбачається , що житлові будинки №1, №2, №3, №4, №5 по пров. Шкільному в с. Бурчак відносяться до об'єктів державної власності, що в процесі приватизації не увійшли до статутного фонду ВАТ «Агрофірма «Червоний фронт»і знаходяться на його балансі /а.с.15,16/.
За таких обставин колегія суддів вважає, що висновок суду першої інстанції про те, що багатоквартирні будинки №1, №2, №3, №4, №5 по пров. Шкільному в с. Бурчак є спільною власністю власників приватизованих квартир, а тому Бурчацька сільська рада не буде мати можливості реалізовувати свої права власника цих будинків, суперечить доказам, які були досліджені як судом першої інстанції так і судом апеляційної інстанції, та ч. ч.1 ст.26 Закону України «Про відновлення платоспроможності божника або визнання його банкрутом», якою передбачено, що об'єкти житлового фонду та об'єкти інфраструктури передаються до, комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку, а тому рішення суду першої інстанції від 10.11.2010р. про відмову позивачу у задоволенні позовних вимог підлягає скасуванню.
Вирішуючи заявлені позивачем у справі позовні вимоги, колегія суддів враховуючи обставини, які були встановлені судом у судовому засіданні під час розгляду даної адміністративної справи та підтверджуються належними письмовими доказами, які були досліджені судом, приймаючи до уваги вищенаведені норми чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, що виникли між сторонами у справі, вважає, що заявлені позивачем позовні вимоги знайшли своє підтвердження під час розгляду справи, а тому позовні вимоги позивача необхідно задовольнити, зобов'язавши відповідача прийняти до комунальної власності територіальної громади багатоквартирні будинки №1, №2, №3, №4, №5 по пров. Шкільному в с.Бурчак Михайлівського району Запорізької області
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 196, 198, 202, 204, 207 КАС України, колегія суддів,
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області -задовольнити.
Постанову Михайлівського районного суду Запорізької області від 10.11.2010р. у справі №2а-208/2010 -скасувати.
Позов задовольнити.
Зобов'язати Бурчацьку сільську раду Михайлівського району Запорізької області прийняти у комунальну власність територіальної громади Бурчацької сільської ради багатоквартирні будинки №1 2, 3, 4, 5 по провулку Шкільному в с.Бурчак Михайлівського району Запорізької області.
Постанова суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня виготовлення повторного тексту постанови до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги.
Повний текст постанови виготовлено -02.04.2012р.
Головуючий: А.О. Коршун
Суддя: О.М. Панченко
Суддя: М.О. Католікян