ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 травня 2012 р. Справа № 26386/10
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Дяковича В.П.,
суддів Попка Я.С., Рибачука А.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Львові апеляційну скаргу Територіального управління Головного державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20 квітня 2010 року у справі № 2а-3035/09/0970 за позовом Територіального управління Головного державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до Приватного сільськогосподарського підприємства «Надія» про стягнення фінансових санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
Територіальне управління Головного державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області звернулося до суду з адміністративним позовом до Приватного сільськогосподарського підприємства «Надія», яким просило стягнути фінансові санкції в сумі 1700,00 грн.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20 квітня 2010 року в задоволенні позову відмовлено. Постанова мотивована тим, що транспортний засіб, яким здійснювалось перевезення вантажу, на балансі ПСГП «Надія» не перебуває, а зареєстрований за громадянкою ОСОБА_1, тому постанова про застосування фінансових санкцій від 13.11.2008 року винесена неправомірно.
Постанову в апеляційному порядку оскаржив відповідач, вважає, що суд неповно з'ясував обставини, що мають значення для справи, порушив норми матеріального та процесуального права, а висновки суду не відповідають обставинам справи. Просить постанову скасувати та прийняти нову, якою позов задовольнити. На обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначає, що під час здійснення рейдової перевірки з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом було встановлено, що водій ОСОБА_2 здійснював перевезення вантажів для приватного сільськогосподарського підприємства «Надії» без ліцензійної картки, а також без належно оформленого дорожнього листа, про що було складено акт, з яким він був ознайомлений та надав пояснення. Відповідач був повідомлений про дату, час і місце розгляду справи про порушення автотранспортного законодавства та після її розгляду йому була надіслана копія зазначеної постанови, однак він на розгляд справи не прибув, не надав заперечень з приводу порушення, а постанову про застосування фінансових санкцій не оскаржував.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, що не перешкоджає розгляду справи в їх відсутності згідно з ч.4 ст. 196 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, застосовуються санкції у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок). Пунктом 3 цього Порядку передбачено, що одним з органів державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція та її територіальне управління в Івано-Франківській області.
Згідно з ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» та п. 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення рейдових перевірок.
22.10.2008 року державними інспекторами ТУ ГДІ на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області відповідно до п. п. 14-18 Порядку було проведено рейдову перевірку транспортних засобі, під час якої було перевірено, зокрема, транспортний засіб марки КАМАЗ, державний номерний знак НОМЕР_1, водієм якого був ОСОБА_2., в результаті чого було виявлено порушення ним вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме здійснення перевезення вантажів без ліцензійної картки, а також без належно оформленого дорожнього листа.
За результатами перевірки було складено акт № 096898, в якому було зафіксоване зазначене порушення. ОСОБА_2 був ознайомлений з актом та надав пояснення. Жодних заперечень з приводу виявленого порушення законодавства відповідачем не надано..
Постановою начальника ТУ Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області від 13.11.2008 року за вказане порушення до ПП «Надія» відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» була застосована фінансова санкція в розмірі 1700,00 грн.
При цьому, колегія суддів враховує, що позивач був повідомлений про дату, час і місце розгляду справи про порушення автотранспортного законодавства та після її розгляду йому була надіслана копія зазначеної постанови, яку він отримав 27.11.2008 року, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень, копія якого є в матеріалах справи, однак він на розгляд справи не прибув, не надав заперечень з приводу порушення.
Висновки суду першої інстанції про те, що транспортний засіб марки КАМАЗ номерний знак НОМЕР_1 на балансі ПП «Надія» не перебуває, а зареєстрований за громадянкою ОСОБА_1 не беруться до уваги, оскільки, як видно з пояснень водія, при виявленні під час перевірки відсутності документу, який є обов'язковим при перевезенні вантажів, а саме ліцензійної картки а також неоформленого дорожнього листа, де була відсутня відмітка лікаря, водій надав письмові пояснення, про те, що лікаря немає на фірмі, а ліцензійна картка на фірмі. Суд апеляційної інстанції розцінює доводи відповідача про не належність даного транспортного засобу приватному сільськогосподарському підприємству «Надія» як спробу уникнути відповідальності, оскільки, як зазначено вище, відповідач не заперечував факту порушення під час перевірки, розгляду справи про порушення автотранспортного законодавства та розгляду справи в суді першої інстанції.
Колегія суддів враховує, що відповідач постанову по накладення фінансових санкцій не оскаржив у встановленому законодавством порядку та не надав доказів її протиправності, отже, вона є чинною і підлягає виконанню.
За наведених обставин колегія суддів приходить до висновку, що оскаржувана постанова підлягає скасуванню, оскільки суд неповно з'ясував обставин, що мають значення для справи, висновки суду не відповідають обставинам справи і оскаржувана постанова прийнята з порушенням норм матеріального і процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 197, п. 3 ч. 1 ст. 198, ст. 202, ч. 2 ст. 205, ст. ст. 207, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Територіального управління Головного державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області задовольнити.
Постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20 квітня 2010 року у справі № 2а-3035/09/0970 за позовом Територіального управління Головного державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до Приватного сільськогосподарського підприємства «Надія» про стягнення фінансових санкцій - скасувати та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства «Надія» на користь державного бюджету України на рахунок: УДК в місті Івано-Франківську, код одержувача - 20568100, МФО 836014, р/р 31110106700002, код платежу 21081100 адмінштрафи та інші санкції), фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий В.П. ДЯКОВИЧ
Судді Я.С. ПОПКО
А.І. РИБАЧУК