Головуючий у 1 інстанції - Тарасенко І. М.
Суддя-доповідач - Геращенко І.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2012 року справа №2а/0570/939/2012
приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Геращенка І.В.
суддів: Арабей Т. Г., Губської Л.В.
секретар судового засідання Дровникова К.В.
за участю представників:
позивача - ОСОБА_2 - за договором від 09.04.2012 року;
відповідача - ОСОБА_3 - за довіреністю від 04.01.2012 року;
третьої особи 1 - не з'явився;
третьої особи 2 - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Комунального підприємства "Бюро технічної інвентаризації м. Донецька" на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 28 лютого 2012 року у справі №2а/0570/939/2012 за позовом ОСОБА_4 до Комунального підприємства "Бюро технічної інвентаризації м. Донецька", третя особа 1 - Відділ державної виконавчої служби Калінінського районного управління юстиції у м. Донецьку, третя особа 2 - Приватне підприємство "Нива-В.Ш." про визнання неправомірними дії, скасування рішення від 06.12.2011 року, зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Бюро технічної інвентаризації м. Донецька", третя особа 1 - Відділ державної виконавчої служби Калінінського районного управління юстиції у м. Донецьку, третя особа 2 - Приватне підприємство "Нива-В.Ш." про визнання неправомірними дії, скасування рішення від 06.12.2011 року, зобов'язання вчинити певні дії.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 28 лютого 2012 року у справі №2а/0570/939/2012 (суддя Тарасенко І.М.) позовні вимоги задоволені у повному обсязі.
Визнано неправомірними дії Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Донецька» щодо відмови в державній реєстрації права власності ОСОБА_4 на житловий будинок із надвірними спорудами загальною площею 104,1 кв.м., житловою площею 72,9 кв.м., ганок літ. Бетонний, яма вигрібна, огородження, тротуар, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Визнано протиправним та скасовано рішення Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Донецька» від 06.12.2011 року про відмову в державній реєстрації права власності ОСОБА_4 на житловий будинок із надвірними спорудами загальною площею 104,1 кв.м., житловою площею 72,9 кв.м., ганок літ. Бетонний, яма вигрібна, огородження, тротуар, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Зобов'язано Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації м. Донецька» зареєструвати право власності ОСОБА_4 на житловий будинок із надвірними спорудами загальною площею 104,1 кв.м., житловою площею 72,9 кв.м., ганок літ. бетонний, яма вигрібна, огородження, тротуар, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Стягнути з Державного бюджету України (р/р 31213206700005, ЄДРПОУ 34687090, МФО 834016, банк отримувач ГУ КСУ у Донецькій області) на користь ОСОБА_4 (83000, АДРЕСА_2) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 32 (тридцять дві) грн. 19 коп.
Відповідачем подана апеляційна скарга, в якій він просить скасувати постанову суду та прийняти нову постанову, якою в задоволені позовної заяви відмовити у повному обсязі.
Доводи апеляційної скарги обґрунтовує невірним застосуванням норм матеріального права.
Вважає, що постанова суду прийнята при неповному та невсебічному досліджені усіх матеріалів справи, висновки суду не відповідають фактичним обставинам.
Наполягає на правомірності дій щодо відмови в реєстрації права власності на підставі п.3.5.4 Тимчасового Положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно.
З викладеного заявником апеляційної скарги зроблений висновок про неправомірність рішення суду першої інстанції у справі, що розглядалась.
Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги та наданих заперечень, колегія суддів встановила.
Відповідно до договору купівлі-продажу засвідченого приватним нотаріусом ОСОБА_5 від 01.10.2007 року, зареєстровано у реєстрі за № 3822, ОСОБА_6 передала, а ОСОБА_7 прийняв у власність житловий будинок загальною площею 104,1 кв.м., житловою площею 72,9 кв.м., ганок бетонний, яма вигрібна, огородження, тротуар, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_7 не звертався до Комунального підприємства "Бюро технічної інвентаризації м. Донецька" з заявою про державну реєстрацію права власності та не надавав правовстановлюючі документи.
05 липня 2011 року відповідно до заявки 19/07-11 від 19.07.2011 року між ПП «Нива - В.Ш.» в особі філії 5 та ВДВС Калінінського РУЮ у м. Донецьку було укладено договір №0511446 про надання послуг по організації та проведенню прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, що є предметом іпотеки.
Згідно до протоколу № 051046-2 проведення прилюдних торгів по реалізації арештованого нерухомого майна, що є предметом іпотеки, яке належить ОСОБА_7, а саме: житлового будинку із надвірними спорудами загальною площею 104,1 кв.м., житловою площею 72,9 кв.м., ганок бетонний, яма вигрібна, огородження, тротуар, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, переможцем торгів став ОСОБА_4.
Право власності за результатами прилюдних торгів засвідчене Свідоцтвом від 12.10.2011 року приватним нотаріусом ОСОБА_8 та зареєстроване в реєстрі за № 4515, що ОСОБА_4 належить майно, яке складається з житлового будинку із надвірними спорудами загальною площею 104,1 кв.м., житловою площею 72,9 кв.м., ганок бетонний, яма вигрібна, огородження, тротуар, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Зазначений правочин було зареєстровано у Державному реєстрі правочинів 12.10.2011 року за №4681446.
Відповідно до витягу з Державного реєстру станом на 12.10.2011 року № 10495637 ОСОБА_4 оформив свої майнові права на житловий будинок із надвірними спорудами.
18.11.2011 року позивачем була подана заява про державну реєстрацію права власності на житловий будинок загальною площею 104,1 кв.м., житловою площею 72,9 кв.м., ганок бетонний, яма вигрібна, огородження, тротуар, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1., який належить позивачу на підставі свідоцтва від 12.10.2011 року, виданого приватним нотаріусом ОСОБА_8 зареєстрований в реєстрі за № 4515.
06.12.2011 року КП «Бюро технічної інвентаризації міста Донецька» відмовило в реєстрації права власності за позивачем, посилаючись на те, що подані документи не дають можливості встановити відповідність заявлених прав документам, які їх посвідчують.
Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи, встановлених судом першої інстанції та апеляційним судом, в апеляційній скарзі вказується на порушення норм матеріального права.
Колегія суддів вважає апеляційну скаргу такою, що підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
З аналізу зазначеної норми Закону вбачається, що предметом адміністративного процесуального права у сфері, що складаються у зв'язку з реалізацією зацікавленими особами права на судовий захист. Особливістю цих відносин є те, що вони пов'язані із реалізацією прав, свобод та інтересів суб'єктів у сфері публічно - правових відносин і спрямовані на захист від порушень з боку публічної влади при здійсненні нею владних управлінських функцій.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Пунктом 2 статті 7 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» проведення реєстрації відповідних прав здійснюють місцеві органи державної реєстрації.
Згідно з п. 5 розд. V «Прикінцеві положення» Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» до створення єдиної системи органів реєстрації прав, реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації.
КП БТІ - відповідач у справі здійснює діяльність на підставі статуту, основними видами його діяльності є технічна інвентаризація та облік об'єктів нерухомого майна, ведення державного реєстру правовстановчих документів, державна реєстрація переходу права власності на нерухоме майно тощо.
Відповідно до п. 1.3 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав масності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України ВІД 07.02.2002 року № 7/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2002 року за № 57/6445, з наступними змінами, державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ) у межах визначених адміністративно - територіальних одиниць.
Тобто, комунальним підприємствам бюро технічної інвентаризації державою делеговані повноваження щодо державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
Таким чином, відповідач у справі - орган владних повноважень, на якого чинним законодавством України покладені обов'язки щодо державної реєстрації прав власності на нерухоме майно.
Відповідно до ст. 182 Цивільного кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
Відповідно до ст. 657 ЦК України, договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
Згідно до ч. 3 ст. 640 ЦК України, договір, який підлягає нотаріальному посвідченню або державній реєстрації, є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення або державної реєстрації, а в разі необхідності і нотаріального посвідчення, і державної реєстрації - з моменту державної реєстрації.
Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 року № 1952-ІV визначає правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим Законом, та їх обтяжень і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна.
Статтею 2 цього Закону передбачено, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Нерухоме майно - це земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення.
Статтею 3 цього Закону передбачено:
Державна реєстрація прав є обов'язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав.
Держава гарантує достовірність зареєстрованих прав на нерухоме майно.
Права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.
Права на нерухоме майно, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, передбаченої цим Законом, за таких умов: якщо реєстрація прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, або якщо на момент виникнення прав діяло законодавство, що не передбачало обов'язкової реєстрації таких прав.
Державна реєстрація прав є публічною, проводиться органом державної реєстрації прав, який зобов'язаний надавати інформацію про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленому цим Законом. Державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в порядку черговості надходження заяв.
Будь-які правочини щодо нерухомого майна (відчуження, управління, іпотека тощо) укладаються, якщо право власності на таке майно зареєстровано згідно з вимогами цього Закону.
Державна реєстрація прав проводиться за місцем розташування об'єкта нерухомого майна в межах території, на якій діє відповідний орган державної реєстрації прав.
Згідно до п. 12 ст. 15 цього Закону, Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також порядок надання витягів з Державного реєстру прав встановлює Кабінет Міністрів України.
Згідно до п.п.1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, а саме: право власності на нерухоме майно.
Відповідно до ч.5 Прикінцевих положень цього Закону до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації.
Згідно ст. 15 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" кінцевою метою державної реєстрації об'єкту нерухомості є надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо: заявлене право, обтяження не підлягає державній реєстрації відповідно до цього Закону; об'єкт нерухомого майна або більша його частина розміщені на території іншого органу державної реєстрації прав; із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень звернулася неналежна особа; подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують; заяву про державну реєстрацію прав, пов'язаних з відчуженням нерухомого майна, подано після державної реєстрації обтяжень, встановлених щодо цього майна, крім випадків, встановлених частиною дев'ятою статті 15 цього Закону; заявлене право вже зареєстровано.
Згідно ч. 3 ст. 24 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" відмова в державній реєстрації прав та їх обтяжень з підстав, зазначених у пункті 4 частини першої цієї статті, не позбавляє заявника права повторно звернутися із заявою за умови усунення перешкод для державної реєстрації прав та їх обтяжень.
Вимоги закону кореспондуються з положеннями Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 7/5 від 07.02.2002 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2002 р. за № 157/6445.
Пунктом 3.1 цього Положення передбачено, що з моменту прийняття заяви про державну реєстрацію прав реєстратором БТІ розпочинається її розгляд. Реєстратор БТІ встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на об'єкти, права щодо яких підлягають державній реєстрації, зокрема: відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення (у випадках, встановлених законом); відповідність повноважень особи, яка подає документи для проведення державної реєстрації прав, та сторін (сторони) правочину, згідно з яким відбувається державна реєстрація виникнення, переходу, припинення прав; відповідність відомостей про об'єкт, права щодо якого підлягають державній реєстрації, наявним у Реєстрі прав та поданим документам; відповідність даних про наявність (або відсутність) інформації та/або відповідних документів, що свідчать про накладення (зняття) заборони (арешту) або інших обтяжень, що перешкоджають проведенню державної реєстрації прав, у тому числі відсутність встановлених законом заборон на відчуження нерухомого майна; наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно.
Відповідно до п. 3.4. Положення за результатом розгляду заяви про державну реєстрацію прав реєстратор БТІ приймає рішення про державну реєстрацію прав або відмову в ній.
Згідно п. 3.5.4 Положення реєстратор БТІ відмовляє у проведенні державної реєстрації прав, якщо: подані документи не відповідають вимогам, установленим Положенням та іншими нормативно-правовими актами, або не дають змоги установити відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства.
З матеріалів справи вбачається, що станом на 18.04.2012 рік право власності на житловий будинок загальною площею 104,1 кв.м., житловою площею 72,9 кв.м., ганок бетонний, яма вигрібна, огородження, тротуар, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. зареєстровано за ОСОБА_6, відповідно до договору купівлі-продажу засвідченого приватним нотаріусом ОСОБА_9 від 15.11.2005 року.
Таким чином, колегія судді вважає, що Комунальне підприємство "Бюро технічної інвентаризації м. Донецька" діяла у межах наданих повноважень.
З огляду на що, у частині позовних вимог ОСОБА_4 до Комунального підприємства "Бюро технічної інвентаризації м. Донецька", третя особа 1 - Відділ державної виконавчої служби Калінінського районного управління юстиції у м. Донецьку, третя особа 2 - Приватне підприємство "Нива-В.Ш." слід відмовити, а саме щодо: визнання неправомірними оскаржуваних дій відповідача.
Разом з тим, колегія суддів враховує наступне.
Відповідно до ст. 217 ЦК України недійсність окремої частини правочину не має наслідком недійсності інших його частин і правочину в цілому, якщо можна припустити, що правочин був би вчинений і без включення до нього недійсної частини.
Згідно ч. 1 ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Статтею 330 ЦК України передбачено, що якщо майно відчужене особою, яка не мала на це права, добросовісний набувач набуває право власності на нього, якщо відповідно до статті 388 цього Кодексу майно не може бути витребуване у нього.
Приписами ст. 334 ЦК України передбачено, що право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальне посвідченню, виникає у набувача, зокрема, з моменту такого посвідчення.
Згідно ст. 627 ЦК України відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
З огляду на вищенаведене, колегія суддів вважає, що право власності ОСОБА_4 на житловий будинок із надвірними спорудами загальною площею 104,1 кв.м., житловою площею 72,9 кв.м., ганок літ. бетонний, яма вигрібна, огородження, тротуар, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. підтверджується Свідоцтвом про придбання об'єктів нерухомості з прилюдних торгів та Витягом з Державного реєстру правочинів.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції прийнята при невірному застосуванні норм матеріального права, тому підлягає скасуванню з ухваленням рішення про часткове задоволення позовних вимог.
Таким чином, колегія суддів вважає помилковим висновок відповідача про те, що надані ОСОБА_4 документи не дають можливості встановити відповідність заявлених прав документам, які їх посвідчують, а тому, позовні вимоги щодо скасування рішення Комунального підприємства "Бюро технічної інвентаризації м. Донецька" від 06.12.2011 року про відмову в державній реєстрації права власності позивача на житловий будинок із надвірними спорудами загальною площею 104,1 кв.м., житловою площею 72,9 кв.м., ганок літ. Бетонний, яма вигрібна, огородження, тротуар, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. із зобов'язання відповідача провести реєстрацію підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень", ст. 2, ст. 9, ст. 160, ст. 167, ст. 195, ст. 196, п.3 ст. 198, п. 3, 4 ст. 202, ч. 2 ст. 205, ст. 207, ст. 211, ст. 212, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Комунального підприємства "Бюро технічної інвентаризації м. Донецька" на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 28 лютого 2012 року у справі № 2а/0570/939/2012 - задовольнити частково.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 28 лютого 2012 року у справі № 2а/0570/939/2012 за позовом ОСОБА_4 до Комунального підприємства "Бюро технічної інвентаризації м. Донецька", третя особа 1 - Відділ державної виконавчої служби Калінінського районного управління юстиції у м. Донецьку, третя особа 2 - Приватне підприємство "Нива-В.Ш." про визнання неправомірними дії, скасування рішення від 06.12.2011 року, зобов'язання вчинити певні дії - скасувати.
Позовні вимоги ОСОБА_4 до Комунального підприємства "Бюро технічної інвентаризації м. Донецька", третя особа 1 - Відділ державної виконавчої служби Калінінського районного управління юстиції у м. Донецьку, третя особа 2 - Приватне підприємство "Нива-В.Ш." про визнання неправомірними дії, скасування рішення від 06.12.2011 року, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Скасувати рішення Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Донецька» від 06.12.2011 року про відмову в державній реєстрації права власності ОСОБА_4 на житловий будинок із надвірними спорудами загальною площею 104,1 кв.м., житловою площею 72,9 кв.м., ганок літ. Бетонний, яма вигрібна, огородження, тротуар, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Зобов'язати Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації м. Донецька» зареєструвати право власності ОСОБА_4 на житловий будинок із надвірними спорудами загальною площею 104,1 кв.м., житловою площею 72,9 кв.м., ганок літ. бетонний, яма вигрібна, огородження, тротуар, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Стягнути з Державного бюджету України (р/р 31213206700005, ЄДРПОУ 34687090, МФО 834016, банк отримувач ГУ КСУ у Донецькій області) на користь ОСОБА_4 (83000, АДРЕСА_2) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 16 (шістнадцять) грн. 10 (десять) коп.
В іншій частині позовних вимог ОСОБА_4 - відмовити.
Постанова Донецького апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
У судовому засіданні 18.04.2012 року проголошена вступна та резолютивна частина постанови, повний текст постанови виготовлений 20.04.2011 року.
Головуючий І.В.Геращенко
Судді Т.Г. Арабей
Л.В. Губська