Ухвала суду № 24059678, 14.05.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2012
Номер справи
2а/1270/3667/2012
Номер документу
24059678
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

8.1

Ухвала

Про залишення позовної заяви без руху

14 травня 2012 рокуСправа № 2а/1270/3667/2012

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Островська О.П. перевіривши матеріали адміністративного позову ТОВ «Енергогазкомплект» в особі директора підприємства Трошкіної В.І. до Алчевської об'єднаної податкової інспекції в особі начальника інспекції Солоп О.Г. про визнання наказу №115 від 27.01.2012 року не чинним, визнання висновків акту від 10.02.2012 року №331/231/33077651 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Енергогазкомплект» з питань дотримання податкового законодавства з податку на додану вартість за період з 01.02.11 р. по 28.02.11 р. неправомірними, виключення відомостей з бази даних ДПСУ, -

ВСТАНОВИВ:

10 травня 2012 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ТОВ «Енергогазкомплект» в особі директора підприємства Трошкіної В.І. до Алчевської об'єднаної податкової інспекції в особі начальника інспекції Солоп О.Г. про визнання наказу №115 від 27.01.2012 року не чинним, визнання висновків акту від 10.02.2012 року №331/231/33077651 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Енергогазкомплект» з питань дотримання податкового законодавства з податку на додану вартість за період з 01.02.11 р. по 28.02.11 р. неправомірними, виключення відомостей з бази даних ДПСУ.

Відповідно до ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до пункту 3 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Розглянувши подану позовну заяву суд залишає її без руху, оскільки позивачем в порушення вимог статті 106 КАС України до копії позовної заяви, яка підлягає надісланню відповідачу не додано копії всіх документів, що приєднані до адміністративного позову відповідно до додатку.

Відповідно до ч.1 ст. 48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Згідно зі ст. 50 КАС України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.

Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

В якості позивача по даній справі вказано ТОВ «Енергогазкомплект» в особі директора підприємства Трошкіної В.І. В якості відповідача по справі позивач вказав Алчевську об'єднану податкову інспекцію в особі начальника інспекції Солоп О.Г.

Однак, з прохальної частини позову вбачаться, що адміністративний позов не містить вимог саме до начальника інспекції Солоп О.Г., не міститься такого обгрунтування і в самому позові. Отже, суд пропонує позивачу усунути вказаний недолік позовної заяви або шляхом уточнення відповідача по справі, або шляхом уточнення позовних вимог.

Відповідно до ч.4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Пункти четвертий та п'ятий адміністративного позову містять наступні вимоги:

- Виключити з бази даних ДПСУ відомості про завищення ТОВ «Енергогазкомплект», код ЄДРПОУ 33077651, податкових зобов'язань з податку на додану вартість за лютий 2011 р. в сумі 895 923 грн.

- Виключити з бази даних ДПСУ відомості про завищення ТОВ «Енергогазкомплект», код ЄДРПОУ 33077651, податкового кредиту за лютий 2011 р. в сумі 841 643 грн.

Суд звертає увагу позивача, що адміністративний позов може містити вимоги у тому числі про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії, отже вищевказані позовні вимоги не відповідають у повній мірі положенням ст.105 КАС України, оскільки не зрозуміло хто саме повинен виключити з бази даних відомості про завищення ТОВ «Енергогазкомплект» податкових зобов'язань та податкового кредиту. Вказані обставини також є недоліком позовної заяви.

Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Керуючись ст. ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ТОВ «Енергогазкомплект» в особі директора підприємства Трошкіної В.І. до Алчевської об'єднаної податкової інспекції в особі начальника інспекції Солоп О.Г. про визнання наказу №115 від 27.01.2012 року не чинним, визнання висновків акту від 10.02.2012 року №331/231/33077651 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Енергогазкомплект» з питань дотримання податкового законодавства з податку на додану вартість за період з 01.02.11 р. по 28.02.11 р. неправомірними, виключення відомостей з бази даних ДПСУ - залишити без руху до 30 травня 2012 року для усунення недоліків шляхом надання копій всіх доданих до позовної заяви документів, відповідно до додатку, для надіслання відповідачу та шляхом надання суду уточненого адміністративного позову з урахуванням вимог даної ухвали.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк адміністративний позов вважати неподаним та повернути позивачеві зі всіма доданим до нього документами.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьої статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя О.П. Островська