У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"14" травня 2012 р.№ 2а/1270/3655/2012 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кравцова Н.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Маяк» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області про визнання дій протиправними, скасування постанови про накладення штрафу №22 від 25.04.2012, -
ВСТАНОВИВ:
10 травня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Маяк» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області про визнання дій протиправними, скасування постанови про накладення штрафу №22 від 25.04.2012.
Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 3 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, серед іншого зазначено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч.2 ст.87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачем заявлено позовні вимоги щодо визнання дій відповідача протиправними, скасування постанови про накладення штрафу №22 від 25.04.2012, якою накладено на позивача штраф у розмірі 19692,00 грн., тобто вимоги є майнового та немайнового характеру.
Відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлена ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру до адміністративного суду у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Згідно приписів ч. 3. ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до статті 13 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" від 22 грудня 2011 року № 4282-VI розмір мінімальної заробітної плати складає 1073 грн.
Згідно квитанції № QS14103981 від 08 травня 2012 року позивачем сплачено судовий збір у розмірі 32,82 грн., тобто менш, ніж встановлено законом.
У зв'язку з вищевикладеним суд приходить до висновку, що позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Маяк» не відповідає вимогам статті 106 КАС України.
Згідно зі статтею 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Маяк» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області про визнання дій протиправними, скасування постанови про накладення штрафу №22 від 25.04.2012 залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом десяти днів з дня отримання ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до суду документу про сплату судового збору за заявлені майнові та немайнові вимоги за реквізитами:
Отримувач УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО 37991503
МФО 804013
Банк одержувача ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок 31213206784006
Код класифікації доходів (ККД) 22030001
Символ звiтностi банку 206
Назва Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)
У разі неусунення недоліків у зазначений строк адміністративний позов буде вважатися неподаним та буде повернутий позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяН.В. Кравцова