Рішення № 24042600, 10.05.2012, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
10.05.2012
Номер справи
10/5025/1026/11
Номер документу
24042600
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"10" травня 2012 р.Справа № 10/5025/1026/11за позовом Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області м. Хмельницький

до товариства з обмеженою відповідальністю „Хмельницькхлібопродукт" м. Хмельницький

про стягнення 539856,00 грн.

Суддя Виноградова В.В.

Представники сторін:

від позивача: ОСОБА_1 - за довіреністю від 03.01.2012р.

від відповідача: не з'явився

В судовому засіданні відповідно до ст. 85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Суть спору: позивач звернувся до суду із позовом про стягнення з відповідача 539856 грн. шкоди заподіяної навколишньому природному середовищу в результаті засмічення земельної ділянки площею 920 кв.м., посилаючись на акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства №59/08 від 23.03.2011р., постанову про притягнення до адмінвідповідальності від 07.04.2011р., акт обстеження земельної ділянки, ст.ст. 91, 96, 211 Земельного кодексу України, ст.68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища".

Відповідач у письмовому відзиві на позов проти позову заперечує , посилаючись на недоведеність позивачем належними доказами, як того вимагають ст.ст. 33, 34 ГПК України , заявлених позовних вимог. Зазначає, що в порушення абз. 9 п. 6 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", п. 4.20 Порядку організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, затвердженого наказом Міністерства навколишнього природного середовища України № 464 від 10.09.2008р., акт перевірки № 59/08 від 23.03.11р. не підписаний членом комісії, що проводила перевірку, а саме державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища ОСОБА_2 та суб'єктом господарювання. Окрім того, акт обстеження засміченої земельної ділянки від 23.03.2011р. не підписаний членами комісії, що здійснювали перевірку, а саме - державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Гордієнко С.Д. та Ліщук О.І.

Стверджує, що відповідачу не було відомо про перевірку і представник товариства при перевірці не був присутнім, тому, ні в акті перевірки № 59/08 від 23.03.11р., ні в акті обстеження засміченої земельної ділянки від 23.03.2011р. не зазначено підпису керівника ТОВ "Хмельницькхлібопродукт", не зроблено відмітки про відмову від підписання та отримання зазначених документів, як передбачено п. п. 4.20 Порядку, затвердженого Наказом №464. Окрім того, посилаючись на ст. 35 Закону України "Про охорону земель" звертає увагу, що в актах зазначено, що земельна ділянка на якій було засмічення "прилягає до території ТОВ "Хмельницькхлібопродукт", на плані-схемі видно, що "земельна ділянка засмічена технологічними відходами" знаходиться поза межами виробничої бази ТОВ "Хмельницькхлібопродукт".

Ухвалою суду від 05.08.2011р. по справі № 10/5025/1026/11 відповідно до ст.79 ГПК України провадження у справі зупинено до вирішення Хмельницьким окружним адміністративним судом справи №2270/8996/11 за позовом ТОВ „Хмельницькхлібопродукт" м. Хмельницький до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області про визнання неправомірними дій щодо проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ „Хмельницькхлібопродукт".

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду по справі №2270/8996/11 від 15.11.2011р. в позові ТОВ „Хмельницькхлібопродукт" м. Хмельницький до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області про визнання неправомірними дій щодо проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства з 22.03.2011р. по 23.03.2011р. та проведення розрахунку розміру шкоди від засміченої земельної ділянки технологічними та твердими побутовими відходами на суму 539856 грн. відмовлено.

Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 01.03.2012р. по справі №2270/8996/11 апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькхлібопродукт" задоволено частково, постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 15.11.2011р. скасовано частково, в частині відмови у задоволенні позовних вимог про визнання дій державної екологічної інспекції в Хмельницькій області неправомірними. Прийнято в цій частині нову постанову, якою визнано неправомірними дії державної екологічної інспекції в Хмельницькій області щодо оформлення результатів перевірки з порушенням вимог наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10 вересня 2008 року № 464. В іншій частині постанову суду першої інстанції залишено без змін.

Ухвалою суду від 25.04.2012р. провадження у справі № 10/5025/1026/11 поновлено.

Повноважний представник позивача позовні вимоги підтримує та наполягає на їх задоволенні. При цьому звертає увагу, що в постанові Вінницького апеляційного адміністративного суду від 01.03.2012р. по справі №2270/8996/11 лише встановлено, що складання акту перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства здійснено з порушенням Порядку проведення перевірок , затвердженого наказом Мінприроди №464 від 10.09.2008р., в частині підписання акту одним з інспекторів. Акцентує увагу на тому, що сам акт перевірки є чинним , зафіксовані в ньому порушення не спростовані відповідачем , інші документи також засвідчують наявність порушення ( засмічення земельної ділянки) , тому стверджує, що шкода , заподіяна навколишньому природному середовищу повинна бути сплачена відповідачем.

Крім того, посилаючись на п. 28 ст. 4, п.1 ст. 11 Закону України "Про Державний бюджет на 2012 рік", ч.2 ст. 69 Бюджетного кодексу України , гл. 8 Порядку казначейського обслуговування доходів та інших надходжень державного бюджету , затвердженого наказом Державного казначейства України від 19.12.2000р. №131, просить стягнути з відповідача 539856 грн. шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу на користь Державного бюджету України, місцевих бюджетів Ярмолинецької селищної ради та Хмельницької обласної ради, зарахувавши кошти на аналітичний рахунок, відкритий в головному управлінні Державної казначейської служби України у Хмельницькій області за балансовим рахунком 3311 "Кошти, які підлягають розподілу між Державним і місцевими бюджетами" Плану рахунків в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій за наступними реквізитами: одержувач коштів Ярмолинецька селищна рада, розрахунковий рахунок 33114331700591, код бюджетної класифікації доходів 24062100, код одержувача 37852525, МФО 815013, Банк одержувача ГУДКСУ у Хмельницькій області.

Відповідач повноважного представника в судове засідання не направив, хоча був повідомлений про судовий розгляд справи, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення від 26.04.2012р., 07.05.2012р.

Розглядом матеріалів справи встановлено :

Товариство з обмеженою відповідальністю "Хмельницькхлібопродукт" як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа зареєстроване 08.08.2006 року виконавчим комітетом Хмельницької міської ради, включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується копією довідки від 07.07.2011р. головного управління статистики у Хмельницькій області та спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до договору оренди землі від 27.06.2008 року, укладеного з Ярмолинецькою селищною радою, ТОВ "Хмельницькхлібопродукт", згідно рішення XVI сесії V скликання Ярмолинецької селищної ради №116 від 22.05.2008 року, прийняло в строкове платне користування земельну ділянку загальною площею 0,8211 га (кадастровий номер земельної ділянки 6825855100:03:013:0030) для влаштування підприємств інших видів промисловості за адресою: смт. Ярмолинці, вул. Залізнична, 16. Договір зареєстрований у Ярмолинецькому районному відділі Хмельницької РФ ЦДЗК про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 27.06.2008 року за №040876500040. Межі вказаної земельної ділянки визначені протоколом встановлення та узгодження суміжних меж земельної ділянки №2 з передачею межових знаків землевласнику від 12.04.2008 року.

Працівниками державної екологічної інспекції в Хмельницькій області з 22 по 23 березня 2011 року проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ Хмельницькхлібопрдукт" в смт. Ярмолинці, вул. Залізнична, 16.

За результатами проведеної перевірки відповідачем складено акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства №59/08 від 23.03.2011 року, в якому зафіксовано, що на земельній ділянці загальною площею 0,82 га, яку відповідно до договору оренди від 27.06.2008р. орендує ТОВ "Хмельницькхлібопродукт" виявлено несанкціоноване розміщення відходів, що спричинило її засмічення. В ході проведення перевірки землевпорядником Ярмолинецької селищної ради проведено контрольні заміри земельної ділянки площею 0,82 га за адресою: смт. Ярмолинці, вул. Залізнична 16. На даній земельній ділянці встановлено засмічення, як твердими побутовими відходами, так і технологічними відходами (залишки від переробки зернових) суцільним шаром (Нсер = 0,63 м) загальною площею 920 кв.м , що є порушенням ст.ст. 17, 33 Закону України "Про відходи", ст. 211 Земельного кодексу України .

В ході проведення перевірки, за участі державних інспекторів Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області, у присутності землевпорядника Ярмолинецької селищної ради Левицького В.Б., депутатів Ярмолинецької селищної ради Мірошниченко І.П., Супрун Ю.А. проведено обстеження засміченої земельної ділянки , про що складено акт обстеження засміченої земельної ділянки від 23.03.2011р. №59/08 . В даному акті зафіксовано, що земельна ділянка належить відповідно до договору оренди ТОВ "Хмельницькхлібопродукт", розташована на північний схід від виробничої бази ТОВ "Хмельницькхлібопродукт" по вул. Залізнична. За результатами обстеження земельної ділянки встановлено, що на ній розміщені технологічні відходи ( відходи від переробки зерна) суцільним шаром. Середня товщина шару відходів склала 0, 63 см. на технологічних відходах окремими осередками розміщені тверді побутові відходи. Для визначення середньої товщини шару відходів проведено 15 вимірювань висоти шару відходів.

Під час перевірки, відділом інструментально - лабораторного контролю інспекції, в місцях можливого забруднення земельної ділянки відібрано проби ґрунту , про що складено акт відбору проб ґрунтів №А-23-03-11-08 від 23.03.2011р. На підставі зазначеного акта відбору проб ґрунтів складено протокол №П-23-03-11-08 вимірювань показників та властивостей проб ґрунтів від 23.05.2011р., в якому відображено перевищення вмісту фосфору та цинку .

В.о. начальника відділу екологічного контролю за використанням і охороною земель та надр - державним інспектором Загоруйко І.С., на підставі Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки від 27.10.1997р. №171 (у редакції наказу Мінприроди від 04.04.2007р. №149, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 25.04.2007р. за №422/13689) 21.04.2011р. проведено розрахунок шкоди заподіяної засміченням земельної ділянки технологічними відходами ( відходами від переробки зерна) та твердими побутовими відходами , розмір якої склав 539856 грн.

Постановою про накладення адміністративного стягнення від 07.04.2011р. №009689/08 на заступника директора ТОВ "Хмельницькхлібопродукт" за порушення ст.ст. 17, 33 Закону України "Про відходи", ст. 211 Земельного кодексу України, ст. 36 Кодексу України про адміністративні порушення, а саме засмічення земельної ділянки твердими побутовими відходами та відходами від переробки зернових , накладено штраф в розмірі 1700 грн.

Враховуючи результати перевірки, Державна екологічна інспекція в Хмельницькій області направила відповідачу вимогу сплатити шкоду в розмірі 539856 грн.

Відповідач в добровільному порядку шкоду не сплатив, тому позивач звернувся до суду із позовом про стягнення з останнього 539856 грн. шкоди.

В процесі розгляду даної справи відповідачем до адміністративного суду оскаржено дії Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області щодо проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ „Хмельницькхлібопродукт" з 22.03.2011р. по 23.03.2011р. та складання розрахунку у розміру шкоди від засміченої земельної ділянки технологічними та твердими побутовими відходами на суму 539856 грн. Постановою суду від 15.11.2011р. відмовлено, в зв'язку із правомірністю дій відповідача.

Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 01.03.2012р. по справі №2270/8996/11, постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 15.11.2011р. скасовано частково, в частині відмови у задоволенні позовних вимог про визнання дій державної екологічної інспекції в Хмельницькій області неправомірними. Прийнято в цій частині нову постанову, якою визнано неправомірними дії Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області щодо оформлення результатів перевірки з порушенням вимог наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10 вересня 2008 року № 464. В іншій частині постанову суду першої інстанції залишено без змін. При винесенні постанови суд виходив з того, що акт перевірки не підписано одним із інспекторів , який проводив перевірку, в акті не зазначено про відмову суб'єкта господарювання підписати акт перевірки , що є порушенням Порядку організації та проведення перевірок суб'єктів господарювання. Однак, судом встановлено, що перевірка, в ході якої зафіксовано засмічення, проводилась на земельній ділянці, яка перебуває в користуванні ТОВ "Хмельницькхлібопродукт" та встановлено правомірність проведення розрахунку шкоди завданої засміченням земельної ділянки.

Аналізуючи надані докази , оцінюючи їх в сукупності, судом приймається до уваги наступне:

Відповідно до ч.1 ст.14 Конституції України та ч.1 ст.1 Земельного кодексу України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Положеннями ст. ст. 91, 96 Земельного кодексу України на власників (користувачів) земельних ділянок покладено обов'язок додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля та зберігати корисливі властивості землі.

Згідно зі ст. 5 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" державній охороні і регулюванню використання на території України підлягають: навколишнє природне середовище як сукупність природних і природно-соціальних умов та процесів, природні ресурси, як залучені в господарський обіг, так і невикористовувані в народному господарстві в даний період (земля, надра, води, атмосферне повітря, ліс та інша рослинність, тваринний світ), ландшафти та інші природні комплекси.

Державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища здійснюється Радами та їх виконавчими і розпорядчими органами, спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, його органами на місцях, а на території Автономної Республіки Крим - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань екології та природних ресурсів, та іншими спеціально уповноваженими державними органами. Державному контролю підлягають використання і охорона земель, надр, поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, лісів та іншої рослинності, тваринного світу, морського середовища та природних ресурсів територіальних вод, континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони республіки, природних територій та об'єктів, що підлягають особливій охороні, стан навколишнього природного середовища, а також дотримання заходів біологічної і генетичної безпеки щодо біологічних об'єктів навколишнього природного середовища при створенні, дослідженні та практичному використанні генетично модифікованих організмів у відкритій системі (ч. 1, 2 ст. 35 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" ).

Відповідно до приписів ст. 20 вищевказаного закону до компетенції спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів і його органів на місцях належать, зокрема, державний контроль за використанням і охороною земель, подання позовів про відшкодування збитків і втрат, заподіяних в результаті порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Як вбачається з матеріалів справи працівниками позивача, за участі депутатів Ярмолинецької селищної ради, землевпорядника Яромолинецької селищної ради було проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ "Хмельницькхлібопродукт", в ході якої зафіксовано засмічення земельної ділянки в смт. Ярмолинці, вул. Залізняка, 16 побутовими та технологічними відходами, про що складено акт перевірки, акт обстеження земельної ділянки , акт відбору проб ґрунтів , протокол вимірювань показників складу та властивостей проб ґрунтів.

За наслідками виявленого засмічення земель, шляхом розміщення твердих побутових та технологічних відходів, заступника директора ТОВ "Хмельницькхлібопродукт" постановою №009689/08 від 07.04.2011р., притягнуто до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу.

Тобто, працівниками позивача встановлено порушення відповідачем вимог природоохоронного законодавства .

Щодо доводів відповідача, які викладені у відзиві , суд вважає їх безпідставними та такими, які спростовуються матеріалами справи.

При цьому, процесуальні недоліки при складанні акту перевірки , зокрема відсутність підпису одного із інспекторів , який в той же час, в ході перевірки склав та підписав акт обстеження земельної ділянки , відсутність підпису керівника відповідача на акті перевірки , враховуючи наявність акту про відмову від дачі пояснень від 23.03.2011р., суд вважає не можуть слугувати переконливими доказами про невчинення правопорушення природоохоронного законодавства відповідачем та відсутність підстав притягнення його до відповідальності у вигляді сплати шкоди завданої навколишньому природному середовищу внаслідок засмічення земельної ділянки .

Судом зважається й на те, що в постанові Вінницького апеляційного адміністративного суду від 01.03.2012р. у справі №2270/8996/11 вказано лише на те, що складання акту перевірки здійснено не у відповідності з Порядком організації та проведення перевірок, затвердженого наказом Мінприроди №464 від 10.09.2008р., в частині не підписання акту одним із інспекторів. Однак, акт перевірки є чинним , зафіксовані в ньому порушення не спростовані відповідачем, інші документи також доводять наявність засмічення земельної ділянки. Аналогічна правова позиція викладена в Постанові Вищого господарського суду України від 04.04.2012р. № 41/106.

Крім того судом враховується , що у постанові від 01.03.2012р. у справі №2270/8996/11 Вінницький апеляційний адміністративний суд підтвердив факт проведення перевірки на земельній ділянці, яка орендується відповідачем та не встановив порушень при проведенні відповідачем розрахунку шкоди, завданої порушенням природоохоронного законодавства ( засмічення земельної ділянки).

Відповідно до п. в ч. 1 ст. 211 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за забруднення земель промисловими, побутовими та іншими відходами.

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про відходи" суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані, зокрема, не допускати зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях чи об'єктах; відшкодовувати шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу, здоров'ю та майну громадян, підприємствам, установам та організаціям внаслідок порушення встановлених правил поводження з відходами, відповідно до законодавства України; виконувати інші обов'язки, передбачені законодавством, щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища відходами.

Статтею 33 Закону України "Про відходи" встановлено, що зберігання та видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства, за наявності спеціальних дозволів, у яких визначені обсяги відходів відповідно до встановлених лімітів та умови їх зберігання. Забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів у підземних горизонтах, на території міст та інших населених пунктів, на територіях природно-заповідного фонду, на землях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, в межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об'єктів, у інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини. Захоронення відходів у надрах допускається у виняткових випадках за результатами спеціальних досліджень з дотриманням стандартів, норм і правил, передбачених законодавством України.

Згідно зі ст. 42 Закону України "Про відходи" особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальності за самовільне розміщення чи видалення відходів.

Відповідно до ст. 43 Закону України "Про відходи" підприємства, установи, організації та громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про відходи, в порядку і розмірах, встановлених законодавством України.

Аналогічні положення місить і стаття 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" відповідно до якої підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Відповідно до статті 69 цього Закону шкода, заподіяна внаслідок порушення природоохоронного законодавства, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів.

Матеріали справи свідчать, що за наслідками перевірки , позивачем було проведено розрахунок збитків, заподіяних державі внаслідок забруднення і засмічення земельних ресурсів, який здійснено у відповідності до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 27.10.1997 року № 171.Розмір шкоди склав 539856 грн.

Відповідачем не надано будь-яких доказів на спростування висновків акту перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства № 59/08 від 23.03.2011р., а також не надано доказів відшкодування в добровільному порядку шкоди в розмірі 539856 грн. у зв'язку з порушенням вимог природоохоронного законодавства.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Відповідно до ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням , що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності керуючись законом.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з відповідача шкоди у сумі 539856 грн., зумовленої засміченням земель є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

При стягненні шкоди судом враховується, що відповідно до п. 28 ст. 4 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" встановлено, що джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України на 2012 рік у частині доходів є, зокрема, 30 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, а в п.1 ст.11 вказаного закону установлено, з урахуванням положень ч.2 ст.69 Бюджетного кодексу України, що джерелами формування спеціального фонду місцевих бюджетів у 2012 році є, зокрема, 70 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, в тому числі: до сільських, селищних, міських бюджетів - 50 відсотків, обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим - 20 відсотків, бюджетів міст Києва та Севастополя - 70 відсотків.

В главі 8 Порядку казначейського обслуговування доходів та інших надходжень державного бюджету, затвердженого наказом Державного казначейства України від 19.12.2000р. №131 передбачено, що платежі, які відповідно до Бюджетного кодексу України та Закону України про Державний бюджет України на відповідний рік розподіляються між державним та місцевими бюджетами, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті в головних управліннях Державного казначейства України за балансовим рахунком 3311 "Кошти, які підлягають розподілу між Державним і місцевими бюджетами" Плану рахунків в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій. Кошти, які надійшли за день (з урахуванням повернення помилково або надміру зарахованих до бюджетів платежів) на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3311, у регламентований час розподіляються головними управліннями Державного казначейства України за встановленими нормативами між державним бюджетом та відповідними місцевими бюджетами. Аналогічна правова позиція викладена в постановах ВГСУ від 04.04.2012р. №41/106, № 35/5005/13150/2011

Відповідно до ст. 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 1, 12, 32, 33, 44, 49, 82, 84, 85, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області, м. Хмельницький до товариства з обмеженою відповідальністю „Хмельницькхлібопродукт", м. Хмельницький про стягнення 539856 грн. задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Хмельницькхлібопродукт", м. Хмельницький, вул. Проскурівська , 17 ( код 34555528) 539856 грн. (п'ятсот тридцять дев'ять тисяч вісімсот п'ятдесят шість гривень 00 коп.) шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу на користь Державного бюджету України, місцевих бюджетів Ярмолинецької селищної ради та Хмельницької обласної ради, зарахувавши кошти на аналітичний рахунок, відкритий в головному управлінні Державної казначейської служби України у Хмельницькій області за балансовим рахунком 3311 "Кошти, які підлягають розподілу між Державним і місцевими бюджетами" Плану рахунків в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій за наступними реквізитами: одержувач коштів Ярмолинецька селищна рада, розрахунковий рахунок 33114331700591, код бюджетної класифікації доходів 24062100, код одержувача 37852525, МФО 815013, Банк одержувача ГУДКСУ у Хмельницькій області.

Видати наказ.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Хмельницькхлібопродукт", м. Хмельницький , вул. Проскурівська, 17 (код 34555528) в доход державного бюджету України по коду бюджетної класифікації в доход державного бюджету України (по коду бюджетної класифікації 22030001, символ звітності 206, р/р 31218206783002 УДКСУ у м. Хмельницькому, код 38045529, ГУ ДКСУ у Хмельницькій області, МФО 815013) судовий збір в розмірі 10797,12 грн. (десять тисяч сімсот дев'яносто сім гривень 12 коп.).

Видати наказ.

Повне рішення складено 14.05.2012р.

Суддя В.В. Виноградова

Віддруковано 3 примірника:1 -до справи,2 -позивачу (м. Хмельницький, вул. І.Франка, 2/2),3 -відповідачу (м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 17- рекомендованим листом).