ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" березня 2012 р. Справа № 2a-530/12/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Боброва Ю.О.
за участю секретаря судового засідання Дмитрашко О.М.
розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області
до товариства з обмеженою відповідальністю «Сапсан»
про стягнення заборгованості в сумі 20583,88 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
17.02.2012 року управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області (надалі УПФУ в Долинському районі, позивач) звернулось з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Сапсан» (надалі ТОВ «Сапсан», відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 20583,88 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем своєчасно не сплачені страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за жовтень-грудень 2011 року, що становить 20583,88 грн., у тому числі штрафні санкції та пеня за серпень-вересень на суму 1547,39 грн. Вказана сума боргу була узгоджена, але несплачена відповідачем.
Представник позивача в судове засідання не зявився. На адресу суду надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Просив позов задовольнити повністю.
Направлена 21.02.2012 року на адресу відповідача поштова кореспонденція повернулася до суду з відміткою "за закінченням терміну зберігання". Відповідно до частини 11 статті 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Згідно частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України в разі повторного неприбуття відповідача, який не є субєктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, суд розглянув справу в письмовому провадженні.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши і оцінивши докакази, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом установлено, що ТОВ «Сапсан» 20.01.1994 року зареєстроване як юридична особа Долинською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 30.01.2012 року за №12915030 та на момент розгляду справи судом, відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464-VI є платником єдиного внеску, встановленого цим Законом (а.с. 20, 21).
Згідно поданих звітів про нарахування внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за жовтень-грудень 2011 р., загальна сума страхових внесків нарахованих відповідачем самостійно, що підлягають сплаті за вказаний період становить 20583,88 грн., з якої:
- за жовтень 6947,67 грн.;
- за листопад - 7799,88 грн.;
- за грудень 5836,33 грн. (а.с 10, 11-12, 13-14, 15, 16-17).
Відповідачем за період жовтень-грудень 2011 року сплачено єдиний внесок в сумі 1547,39 грн.
Відповідно до рішень №886 від 11.11.2011 року та №833 від 07.11.2011 року на суми 822,75 грн. та 724,64 грн., відповідно, УПФУ в Долинському районі до відповідача були застосовані штрафні санкції в розмірі 10% та нарахована пеня в розмірі 0,1% на загальну суму 1547,39 грн. (а.с. 18, 19).
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року (надалі Закон №2464-VI), діючим на момент спірних правовідносин.
Відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 4 цього Закону №2464-VI платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
У відповідності до вимог пункту 1 частини 2 статті 6 даного Закону №2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 7 вказаного Закону №2464-VI єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Частиною 5 статті 8 Закону №2464-VI встановлено, що єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Судом встановлено, що відповідач, шляхом подачі розрахунків суми єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період серпень-вересень 2011 року, самостійно визначив суми єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, що підлягали сплаті до управління Пенсійного фонду України в Долинському районі за вказаний період.
Згідно абзацу 1 частини 8 статті 9 Закону №2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Відповідно до вимог частини 12 статті 9 вказаного Закону №2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Судом установлено, що відповідачем несвоєчасно та не в повному обсязі сплачені страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України з жовтень-грудень 2011 року.
Всього підлягає стягненню заборгованість на загальну суму 20583,88 грн. Вказане підтверджується перевіреними судом доказами: розрахунком боргу зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування станом на 01.02.2012 року та рішеннями №886 від 11.11.2011 року та №833 від 07.11.2011 року (а.с. 9, 18, 19).
Таким чином, заборгованість відповідача перед управлінням Пенсійного фонду України в Долинському районі становить 20583,88 грн.
Оскільки, станом на день розгляду справи, заборгованість відповідачем не погашена, вона підлягає стягненню в судовому порядку.
Виходячи з наведеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Сапсан» (ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 20540112) на користь управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області борг зі сплати страхових внесків в сумі 20583 (двадцять тисяч пятсот вісімдесят три) грн. 88 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Бобров Ю.О.
Постанова складена в повному обсязі о 09:30 14.03.2012 року.