КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-10891/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Савченко А.І.
Суддя-доповідач: Троян Н.М.
У Х В А Л А
Іменем України
"10" квітня 2012 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Троян Н.М.,
суддів - Твердохліб В.А., Костюк Л.О.
при секретарі - Горяіновій Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Підприємства з іноземними інвестиціями «ЛУКОЙЛ-Україна» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 листопада 2011 року у справі за адміністративним позовом Чернігівського Підприємства з іноземними інвестиціями «ЛУКОЙЛ-Україна» до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Миколаївській області про визання протиправним та скасування рішення,-
ВСТАНОВИЛА:
Підприємство з іноземними інвестиціями «ЛУКОЙЛ-Україна» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Миколаївській області про визання протиправним та скасування рішення від 29.06.2011 р. №141020 про застосування фінансових санкцій у розмірі 6 800,00 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 листопада 2011 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, підприємство з іноземними інвестиціями «ЛУКОЙЛ-Україна»звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 листопада 2011 року та прийняти нове рішення яким задовольнити позовні вимоги.
Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явилися. Про причини своєї неявки суд не повідомили.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні -не обов'язкова, колегія суддів відповідно до ч.4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягають, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Підприємство з іноземними інвестиціями «ЛУКОЙЛ-Україна»зареєстроване Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією 16 листопада 1999 року(а.с.10,11).
Відповідно до ліцензій серії АГ № 391995 від 21.01.2011р. та АГ №391779 від 25.12.2010р., позивач має право на здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Наказом від 25.05.2011р. № 53-КПР головним державним податковим ревізорам-інспекторам ОСОБА_2 та ОСОБА_3 доручено провести з 25.05.2011р. по 07.06.2011р. перевірку позивача за адресою: Миколаївська область, м. Нова Одеса, вул. Київське шосе, 1 з метою забезпечення контролю за дотриманням вимог законодавства, яке регулює обіг підакцизних товарів субєктами господарювання, які здійснюються оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами(а.с.56).
За результатами перевірки складено акт від 25.05.2011р. № 50/32-249/30603572, яким, встановлено порушення позивачем вимог статті 153 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995р. № 481/95.
На підставі Акту перевірки, Регіональним управлінням винесено рішення від 29.06.2011р. № 141020 про застосування до ПІІ «ЛУКОЙЛ-Україна»фінансових санкцій за порушення ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995р. № 481/95 у вигляді штрафу в розмірі 6800,00 грн.(а.с.29,30).
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами перевірки, проведеної правоохоронними органами реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії МИ №0988 від 25.05.2011р., постанова по справі про адміністративне правопорушення від 25.05.2011р., пояснення оператора на АЗС «ЛУКОЙЛ-Україна»ОСОБА_4 від 25.05.2011р., пояснення неповнолітнього ОСОБА_5 від 25.05.2011р., рапорт оперуповноваженого СКМСД Новоодеського РВ УМВС лейтенанта міліції Таранова О.Ю. від 25.05.2011р. та пояснення начальника відділу захисту прав, свобод та законних інтересів дітей служби у справах дітей Новоодеської РДА Нікітіної С.І. від 26.05.2011р.
Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995р. № 481/95-ВР регулюються основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоровя громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.
Відповідно до ч. 1 статті 153 Закону України від 19.12.1995р. № 481/95 передбачено, що забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
Згідно ч.3 ст.153 вищезазначеного закону передбачено, що продавцю надано право вимагати у покупця, який купує алкогольні напої або тютюнові вироби, документ, що засвідчує його вік, у разі виникнення у продавця сумнівів щодо досягнення покупцем 18-річного віку.
За порушення вимог цієї статті абзацом 8 частини 2 статті 17 Закону України від 19.12.1995р. № 481/95 встановлена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 6800 грн.
З огляду на викладене суд першої інстанції прийшов до висновку, що визначальним питанням для вирішення справи є встановлення факту продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років.
Відповідно до п.5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. №790 (з наступними змінами та доповненнями), однією з підстав для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
В оскаржуваному рішенні суд першої інстанції не прийняв до уваги посилання Чернігівського Підприємства з іноземними інвестиціями «ЛУКОЙЛ-Україна» на протокол засідання адміністративної комісії виконкому Новоодеської міської ради від 19.07.2011р. по справі №20 (988) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_4 за статтею 152 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі КупАП), відповідно до якого комісія вирішила провадження у справі закрити з підстав відсутності складу адміністративного правопорушення, з огляду на те, що відповідно до даного протоколу встановлено відсутність складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 152 КУпАП, в той час, як за реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів оперуповноваженим СКМСД Новоодеського РВ УМВС лейтенантом міліції Тарановим О.Ю. 25.05.2011р. складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною 2 статті 156 КупАП (а.с.75).
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої, що відповідач обґрунтовано дійшов висновку про притягнення субєкта господарювання Чернігівськє Підприємство з іноземними інвестиціями «ЛУКОЙЛ-Україна» до відповідальності за порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995р. № 481/95-ВР.
За таких обставин ухвалене судом рішення відповідає нормам матеріального та процесуального права, а тому підстав для його скасування немає. Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Підприємства з іноземними інвестиціями «ЛУКОЙЛ-Україна» залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду від 18 листопада 2011 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя Троян Н.М.
Судді: Твердохліб В.А.
Костюк Л.О.