Постанова № 23788392, 23.04.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2012
Номер справи
2а/1270/2623/2012
Номер документу
23788392
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія №3.7.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 квітня 2012 року Справа № 2а/1270/2623/2012

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн.,

ВСТАНОВИВ:

30 березня 2012 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що 01.11.2011 Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ОСОБА_1.

За результатами перевірки було складено акт від 01.11.2011 №049824, згідно якого встановлено порушення абзацу третього частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт"- надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 та 48 цього Закону.

За результатами розгляду справи про виявлене порушення керівником інспекції винесено постанову про застосування фінансових санкцій від 08.11.2011 №132825 в розмірі 1700 грн., яку отримано відповідачем особисто. На момент подання позову сума фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. відповідачем не сплачена. За таких обставин, позивач просив суд стягнути з ОСОБА_1 суму фінансових санкцій в розмірі 1700 грн.

Ухвалу про відкриття скороченого провадження відповідач отримав 05.04.2012, що підтверджується підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення, але ані заперечень на позовну заяву ані заяви про визнання позовних вимог судом отримано не було.

Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю з таких підстав.

Відповідно до пункту 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Згідно пунктом 5 вказаного Положення, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Судом встановлено, що позивачем було проведено перевірку дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень. За результатами проведеної перевірки було складено акт від 01.11.2011. В ході проведення перевірки було виявлено, що під час надання транспортних послуг з перевезення пасажирів були відсутні документи, а саме ліцензійна картка, розклад руху, індивідуальна контрольна книга обліку робочого часу водія. Таким чином відповідач порушив законодавство про автомобільний транспорт, а саме -надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 та статтею 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" (а.с. 8).

Згідно статті 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Відповідно до статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт"за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області від 08.11.2011 №132825 за виявлені порушення до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 7).

Постанова від 08.11.2011 №132825 на адресу відповідача була направлена поштою та отримана відповідачем 11.11.2011 (а.с. 6).

Відповідно до пункту 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Позивач проводив перевірку в межах наданої йому компетенції та у встановленому порядку. Постанову про накладення фінансових санкцій винесено відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Відповідач мав сплатити суму фінансових санкцій протягом 15 днів після отримання копії постанови, однак, до теперішнього часу вказана сума ним не сплачена. Постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалася відповідачем та не була скасована.

Таким чином, позовні вимоги прокурора є обґрунтованими та такими, що слід задовольнити.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (91000, АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету Жовтневого району м. Луганська (ідентифікаційний код 24046538, р/р №31117106700004 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 21081100) фінансові санкції у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.).

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Суддя К.Є. Петросян