Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 квітня 2012 року Справа № 2а/1270/2568/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді: Прудника С.В.
при секретарі: Шматковій Д.О.
за участю сторін:
представника позивача: Меркулової М.В.
представник відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Приватного підприємства «Барс» про стягнення фінансової санкції , -
В С Т А Н О В И В:
28 березня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Приватного підприємства «Барс» про стягнення фінансової санкції в розмірі 6869,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що розпорядженням Алчевського міського виконавчого комітету від 10.10.2003 №594 ПП «Барс» надано дозвіл на розміщення торгівельного об'єкту - магазина «Фортуна».
09.12.2011 Алчевською ОДПІ від Регіонального управління САТ ДПА України в Луганській області отримано інформацію про здійснення ПП «Барс» роздрібної торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями без наявності відповідних ліцензій через магазин «Фортуна».
12.12.2011 працівниками Алчевської ОДПІ була проведена перевірка в торгівельному об'єкті - магазині «Фортуна», розташованому за адресою: м. Алчевськ, пр.. Леніна, 12.
Перевіркою була встановлена реалізація тютюнових виробів та алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії. На підставі акту перевірки було прийнято рішення від 28.12.2011 №0000732340 про застосування фінансових санкцій до відповідача у сумі 6869,00 грн. Рішення про застосування фінансових санкцій у встановлений законодавством строк ні в адміністративному, ні в судовому порядку відповідачем не оскаржено. На дату звернення до суду з позовом фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6869,00 грн. в доход Державного бюджету України відповідачем не сплачені.
У зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача суму штрафних санкцій у розмірі 6869,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у позові, просив задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, але на адресу суду повернувся конверт з відміткою про закінчення терміну зберігання.
Відповідно до ч.11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Тому суд приходить до висновку, що відповідач про розгляд адміністративної справи повідомлений належним чином.
Дослідивши всі документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, відповідач Приватне підприємство «Барс» зареєстровано виконавчим комітетом Алчевської міської ради 11.08.2003 за №1384 120 0000 001159 (а.с.6).
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 1.1. наказу ДПА України від 10.02.2007 «Про затвердження Положення про департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України» , Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (далі - Департамент) функціонує як самостійний функціональний підрозділ з правами юридичної особи у складі Державної податкової адміністрації України.
Відповідно до підпунктів 20.1.4, 20.1.29 пункту 20.1 статті 20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право:
- проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом;
- здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявності ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до законів, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів;
Підпунктом 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 Податкового Кодексу України передбачено, що фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється органом державної податкової служби щодо дотримання порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Відповідно до пункту 80.1 та пункту 80.2 ст.80 Податкового Кодексу України фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника органу податкової служби, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності зазначених обставин.
09.12.2011 Алчевською ОДПІ від Регіонального управління САТ ДПА України в Луганській області отримано інформацію про здійснення ПП «Барс» роздрібної торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями без наявності відповідних ліцензій через магазин «Фортуна» (а.с.9).
На підставі направлення № 136/234 від 12.12.2011 (а.с.11) працівниками працівниками Алчевської ОДПІ була проведена перевірка в торгівельному об'єкті - магазині «Фортуна», розташованому за адресою: м. Алчевськ, пр. Леніна, 12.
За результатами перевірки складено акт № 074/12/06/23/32616159 від 20.12.2011 про результати фактичної перевірки дотримання порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі свідоцтв про державну реєстрацію, виробництва та обігу підакцизних товарів, згідно якого встановлено реалізація відповідачем алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідної ліцензії (а.с.15-16).
За порушення норм Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів " щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами статтею 17 цього Закону встановлено, що посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Відповідно до статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів " роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Згідно із абзацом 5 ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів " до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
В судовому засіданні встановлено, що відповідачем здійснювалася реалізація тютюнових виробів та алкогольних напоїв без наявності ліцензії. Продаж товарів підтверджується додатком до акту перевірки №000071.
Відповідач з актом та додатками до нього був ознайомлений, зауважень не зазначив, примірник отримав.
Відповідно до частини 4 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
На підставі акту перевірки № 074/12/06/23/32616159 від 20.12.2011 відносно ПП «Барс» було прийнято рішення № 0000732340 від 28.12.2011 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 6869,00 грн.(а.с.13-14).
У відповідності із пунктом 13 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України України від 02.06.03 №790 (зі змінами і доповненнями) рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржене у місячний термін в установлено законодавством порядку.
З матеріалів справи вбачається, що рішення про застосування фінансових санкцій у встановлений законодавством строк ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржено, суму фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 6869,00 грн. у дохід Державного бюджету відповідачем не сплачено.
Згідно ч.5 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті , сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафних (фінансових) санкцій, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі на суму 6869,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Приватного підприємства «Барс» про стягнення фінансової санкції в розмірі 6869,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Барс» (ід. код 32616159) на р/р 31116106700027, код платежу 21081100, одержувач відділення держказначейства в м. Алчевську, в установі банку ГУДКСУ у Луганській області, код 37907097, МФО 804013, фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 6869,00 грн. (шість тисяч вісімсот шістдесят дев'ять гривень 00 копійок).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено 17 квітня 2012 року.
СуддяС.В. Прудник