ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2012 р. Справа № 208/10
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого судді Яворського І.О.,
суддів: Сапіги В.П., Рибачука А.І.,
з участю секретаря судового засідання Рибій Н.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2009 року в справі за позовом територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт,-
В С Т А Н О В И В:
22 вересня 2009 року позивач, територіальне управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулося з позовом в суд до ОСОБА_1 та просило стягнути з ОСОБА_1 на користь територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області заборгованість по фінансовим санкціям в розмірі 510 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач вказує на те, що відповідач, як власник транспортного засобу марки «Мерседес», д.р.н. ВС 9943 АТ, облаштованого як легкове таксі без наявності оформленої ліцензійної картки, здійснював перевезення пасажирів. Позивач додає, що у зв'язку з цим на відповідача було накладено штрафні санкції в сумі 510 грн.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2009 року в справі №2а-2566/09/0970 в задоволенні адміністративного позову було відмовлено.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Івано-Франківській області подано апеляційну скаргу в якій, просить скасувати постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2009 року в справі №2а-2566/09/0970 та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги, апелянт зазначає, що відповідач, як власник транспортного засобу марки «Мерседес», д.р.н. ВС 9943 АТ, облаштованого як легкове таксі без наявності оформленої ліцензійної картки, здійснював перевезення пасажирів. Позивач додає, що у зв'язку з цим на відповідача було накладено штрафні санкції в сумі 510 грн.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області слід задовольнити, а оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити. При цьому колегія суддів виходить з наступних міркувань.
Згідно ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Згідно вимог п.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
12.09.2008 року інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції у Івано-Франківській області було проведено перевірку транспортних засобів, які здійснюють перевезення пасажирів та вантажів. При перевірці транспортного засобу «Мерседес», д.р.н. ВС 9943 АТ було виявлено порушення: відсутні ліцензійна картка на транспортний засіб, що передбачено ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Таким чином матеріалами справи стверджується вчинення правопорушення передбаченого п.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а відповідачем не наведеного жодних вагомих аргументів у заперечення позовних вимог.
Окрім того відповідач не заперечує наведених вище обставин, однак вказує, що позивачем пропущено річний строк на звернення до суду встановлений ст. 99 КАС України.
Не заслуговують на увагу доводи відповідача проте, що позивачем пропущено строк звернення до суду, оскільки постанову про застосування фінансових санкцій до відповідача винесено 16 вересня 2008 року, а позивач звернувся з адміністративним позовом 22 вересня 2009 року. Проте з матеріалів справи видно, що адміністративний позов до суду скеровано 17.09.2009 року, що стверджується штемпелем поштового відділення зв'язку (а.с.5).
З огляду на наведене апеляційні вимоги територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області слід задовольнити.
Керуючись ч.3 ст.160, ст.195, ст.196, п.3 ч.1 ст.198, ст.202, ч.2 ст.205, ст.207, ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Апеляційну скаргу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області задовольнити, постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2009 року в справі №2а-2566/09/0970 - скасувати та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державного бюджету штрафні (фінансові) санкції в розмірі 510 грн. (рахунок державного бюджету №31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО - 836014, код одержувача - 20568100).
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання постановою законної сили, а у разі складення постанови в повному обсязі, відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України - з дня складення постанови в повному обсязі.
Головуючий І.О. Яворський
Судді В.П. Сапіга
А.І. Рибачук
Повний текст
виготовлено та підписано 23.04.2012 року