Ухвала суду № 23667323, 18.04.2012, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.04.2012
Номер справи
2-а-5213/09/1470
Номер документу
23667323
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 квітня 2012 р.Справа № 2-а-5213/09/1470

Категорія:8.2.9Головуючий в 1 інстанції: Середа О.Ф.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді -Кравець О.О.судді -Золотнікова О.С.судді -Осіпова Ю.В.розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Заводському районі м. Миколаєва на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2009 року по справі за адміністративним позовом Комунального підприємства госпрозрахункова дільниця механізації будівництва до Державної податкової інспекції в Заводському районі м. Миколаєва про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення -рішення , -

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство госпрозрахункова дільниця механізації будівництва звернулось до суду та після уточнення позовних вимог ,просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 17.09.09 р. № 00004731702/0 Державної податкової інспекції в Заводському районі м. Миколаєва про визначення зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб в сумі основного платежу в частині нарахування 279,98 грн. та у повному обсязі податкового повідомлення-рішення в частині визначення штрафної (фінансової) санкції у розмірі 3874,84 грн.

Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2009 року позов був задоволений у повному обсязі.

Не погоджуючись з постановою відповідач подав апеляційну скаргу, в яких вважає вказану постанову прийнятою з порушенням норм матеріального та процесуального права, просить скасувати та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позову.

Особи, що беруть участь у справі, про час і місце судового розгляду були сповіщені належним чином відповідно до ст.34 -39 КАС України.

Відповідно до п.1,2 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю та у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Апеляційний суд, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційних скарг, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Згідно вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку:

направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу ДПС;

копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.

Судом першої інстанції було встановлено, що в період з 31.07.09 р. по 28.08.09 р. на підставі направлення від 31.07.2009 року працівниками Державної податкової інспекції в Заводському районі м. Миколаєва було проведено планову виїзну перевірку підприємства позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.06 р. по 31.03.09 р. та складено Акт від 04.09.09 р. за № 3353/23-600/03331466 , у якому зазначено про порушення позивачем підпункту 6.5.1 пункту 6.5 статті 6, підпункту 4.2.1 підпункту 4.2 статті 2, абзац "3" пункту 1.1 статті 1 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб від 22.05.03 р. № 889-ІУ із змінами та доповненнями (надалі - Закон № 889-ІУ). пункт 4 Порядку надання документів та їх склад при застосуванні податкової соціальної пільги. затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 26.12.03 р. № 2035., а саме заниження податку з доходів фізичних осіб у перевіряємому періоді на загальну суму 1936,92 грн.

За результатами перевірки Державна податкова інспекція в Заводському районі м. Миколаєва за порушення позивачем підпункту 6.5.1 пункту 6.5 статті 6, підпункту 4.2.1 підпункту 4.2 статті 2, абзац 3 пункту 1.1 статті 1 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб від 22.05.03 р. № 889-IV із змінами та доповненнями (надалі - Закон № 889-IV). пункт 4 Порядку надання документів та їх склад при застосуванні податкової соціальної пільги. затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 26.12.03 р. № 2035 .прийняла податкове повідомлення-рішення від 17.09.09 р. № 00004731702/0 про визначення податкового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб в сумі основного платежу 1936,92 грн. та застосування штрафної (фінансової) санкції у розмірі 3873,84 грн.

Згідно абзацу 3 пункту 1.1 статті 1 Закону України № 889-IV під терміном "заробітна плата" розуміються також інші заохочувальні та компенсаційні виплати або інші виплати та винагороди, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Згідно пункту 4.2.1. Закону України № 889-IV до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються: доходи у вигляді заробітної плати, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору;

Згідно п/п 4.3.1. п.4.3. ст.4 Закону України № 889-IV до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи (що не підлягають відображенню в його річній податковій декларації):

сума державної матеріальної та соціальної допомоги у вигляді адресних виплат коштів та надання соціальних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи допомогу по вагітності та пологах), винагород та страхових виплат, які отримуються платником податку відповідно з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування згідно із законом, у тому числі (але не виключно): а) сума грошової допомоги, яка надається згідно із законом членам сімей військовослужбовців чи осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, які загинули (безвісно пропали) або померли внаслідок виконання ними службових обов'язків; б) сума державних премій України або державних стипендій України, визначених законом або указами Президента України, а також вартість державних нагород чи винагород від імені України, крім тих, що виплачуються коштами чи іншим майном, відмінним від таких нагород, сума Нобелівської премії та Абелівської премії; в) сума допомоги, яка виплачується (надається) жертвам нацистських переслідувань або їх спадкоємцям з бюджетів або інших джерел, визначених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також особам, які мають звання "Праведник Миру"; г) сума допомоги, яка виплачується (надається) особам, визнаним репресованими та/або реабілітованими згідно із законом, або їх спадкоємцям, з бюджетів або інших джерел, визначених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; д) сума пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, а також з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії не підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати.

Виключення, передбачені цим підпунктом, не поширюються на виплати заробітної плати; виплати, пов'язані з тимчасовою втратою працездатності; регресні виплати;

Відповідно до підпункту 6.5.1 пункту 6.5 статті 6 Закону № 889-IV податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та відшкодування), якщо його розмір не перевищує суми, яка дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень. При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадках та розмірах, передбачених підпунктами "а" - "в" підпункту 6.1.2 пункту 6.1 цієї статті, визначається як добуток суми, визначеної в абзаці першому цього підпункту, та відповідної кількості дітей. Якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за час відпустки, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.

Відповідно до підпункту 6.1.1 пункту 6.1 статті 6 Закону № 889-IV з урахуванням норм пункту 6.5 цієї статті платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного з джерел на території України від одного працедавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у таких розмірах: у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, - для будь-якого платника податку;

Апеляційний суд погоджується із висновком суду 1-ої інстанції ,оскільки фактів порушення позивачем норм податкового законодавства, які б могли стати підставою для застосування до позивача штрафних санкцій, судом не встановлено, то застосування до СВК «Злагода»штрафних (фінансових) санкції, передбачених п.п.17.1.9 п.17.1 :т.17 цього закону, не відповідають вимогам чинного законодавства України.

Апеляційний суд вважає, що судом першої інстанції правильно застосовані норми матеріального та процесуального права, вірно встановлено фактичні обставини справи та дана правова оцінка, постановлене рішення суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обґрунтовані з посиланням на конкретні норми законів України та відповідає чинному законодавству.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні позивачем фактичних обставин і норм матеріального права.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 198 КАС України ,за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін.

Виходячи з цього, апеляційний суд доходить до висновку, що не має підстав для скасування чи зміни постанови суду.

Керуючись ч.1 ст. 195, ст.197, п.1 ч.1. ст.198, 200, п.1 ч.1 ст. 205,ст. 206,210, 211, 212 , ч. 5 ст. 254 КАС України, апеляційний суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Заводському районі м. Миколаєва залишити без задоволення, а постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 29 грудня 2009 року - без змін.

Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі , та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України шляхом подання касаційної скарги протягом 20 днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя пис/

Судді: