Ухвала суду № 23641179, 05.09.2011, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.09.2011
Номер справи
2а-11538/10/5/0170
Номер документу
23641179
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-11538/10/5/0170

05.09.11 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Дугаренко О.В.,

суддів Лядової Т.Р. ,

Кучерука О.В.

секретар судового засідання Бєланова О.О.

без участі представників сторін:

розглянувши апеляційну скаргу Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Сидоренко Д.В. ) від 31.01.11 у справі № 2а-11538/10/5/0170

за позовом Селянського (фермерського) господарства "ОСОБА_1" (АДРЕСА_1 Кр,96022)

до Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим (вул. Північна 2,Красноперекопськ,Автономна Республіка Крим,96000)

про скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 31.01.2011 у справі №2а-11538/10/5/0170 задоволений позов Селянського (фермерського) господарства «ОСОБА_1»до Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції. Постановлено: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим від 02.04.2010 №0000611503/0 про донарахування Селянському (фермерському) господарству «ОСОБА_1»збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 4113,8 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 205,68 грн.

Не погодившись з постановою суду відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду першої інстанції скасувати, прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволені позовних вимог.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом не враховані положення Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища, яким встановлено, що збір за забруднення навколишнього природного середовища справляється за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти. Крім того, заявник посилається на норми Інструкції про порядок обчислення та плати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженого Наказом міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 19.07.1999 №162/379, згідно яких платниками збору є суб'єкти господарювання незалежно від форм власності, юридичні особи, що не здійснюють господарської (підприємницької) діяльності бюджетні, громадські та інші підприємства, установи, організації, постійні представництва нерезидентів, які зареєстровані в Україні, або нерезиденти, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, громадяни, які здійснюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.

Сторони у судове засідання не з`явились, про дату, час та місце слухання справи повідомлені належним чином.

Відповідно до частини 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Матеріалами справи встановлено, що 23.03.2010 відповідачем була проведена камеральна перевірка податкової декларації щодо збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік, наданої фермерським господарством «ОСОБА_1».

В ході перевірки встановлено заниження суми збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 4113,58 грн.

За результатами перевірки складено акт №251/15-03/30863263 від 23.03.2010, який є підставою спірного податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до податкового повідомлення-рішення №0000611503/0 від 02.04.2010 позивачу визначена сума податкового зобов'язання з збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 4319,26 грн., у тому числі основний платіж -4113,58 грн. штрафна санкція -205,68 грн.

З матеріалів справи вбачається, що підставою для визначення податкового зобов'язання позивачу і висновки податкового органу про необґрунтоване застосування позивачем норм ч.6 ст.30 Водного Кодексу України.

Відповідно до ст. 30 Водного Кодексу України, в редакції, що діяла на час виникнення спірних відносин, тобто 2009 рік, збір за спеціальне водокористування справляється з метою стимулювання раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів і включає збір за використання води водних об'єктів та за скидання забруднюючих речовин.

Розмір збору за використання води визначається на основі нормативів збору, фактичних обсягів використаної води та встановлених лімітів використання води.

За скидання забруднюючих речовин з дренажними водами у водні об'єкти з систем, що захищають сільськогосподарські угіддя та населені пункти від підтоплення (за винятком дренажних вод промислових об'єктів), збір не справляється, якщо таке скидання не погіршує якість води водних об'єктів в межах встановлених категорій.

Судом першої інстанції встановлено, що меліоративна система, яка передана за договором оренди позивачу, належить до системи колекторно-дренажного типу, що захищають сільськогосподарські угіддя та населені пункти від підтоплення.

За таких обставин суд першої інстанції дійшов правильного висновку стосовно того, що помилковими є доводи податкового органу, що викладені в акті перевірки, стосовно необґрунтованого користування позивачем пільгами, які передбачені нормами ст.30 Водного Кодексу України (в редакції, що діяла на 2009 рік).

Посилання відповідача в апеляційній скарзі на норми Порядку встановленні нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища, Інструкції про порядок обчислення та плати збору за забруднення навколишнього природного середовища не спростовують висновків суду першої інстанції та не можуть бути підставою для скасування судового рішення.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що судове рішення першої інстанції ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, підстави для скасування постановленого по справі судового рішення відсутні.

Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 31.01.11 у справі № 2а-11538/10/5/0170 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі

Повний текст судового рішення виготовлений 12 вересня 2011 р.

Головуючий суддя підпис О.В.Дугаренко

Судді підпис Т.Р.Лядова

підпис О.В.Кучерук

З оригіналом згідно

Головуючий суддя О.В.Дугаренко