Ухвала суду № 23615847, 12.10.2011, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2011
Номер справи
2а-6921/10/15/0170
Номер документу
23615847
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-6921/10/15/0170

12.10.11 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Омельченка В. А.,

суддів Ілюхіної Г.П. ,

Цикуренка А.С.

при секретарі судового засідання Саматової М.А.

за участю сторін:

представник позивача, Дочірнього підприємства "Кримавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" - не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

представник відповідача, Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Тоскіна Г.Л. ) від 08.07.10 у справі № 2а-6921/10/15/0170

за позовом Дочірнього підприємства "Кримавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (вул. Кечкеметська, 184/1, м .Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95000)

до Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим (вул. Дзержинського 7, смт. Леніне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим, 98200)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 08.07.10 у справі № 2а-6921/10/15/0170 позов Дочірнього підприємства "Кримавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" до Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задоволений.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим № 11070001481503/04063 від 19.05.10р. в частині нарахування 4352,99 грн. податкового зобов'язання, у тому числі 4145,70 грн. за основним платежем та 207,29 грн. - штрафні санкції.

Не погодившись з зазначеною постановою суду, представник відповідача подав на адресу суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 08.07.10, прийняти нове рішення по справі, яким в задоволені позовних вимог позивачу відмовити. Витребувати у Відділі держкомзему в Ленінському районі АР Крим витяг з форми №6-зем "Звіт про наявність земель та розподіл їх за власником землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності" щодо категорії земель, що знаходяться у користуванні ДП " Кримавтодор" ВАТ " Автомобільні дороги України".

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, відповідач посилається на те, що 30.04.10р. відповідачем проведена камеральна перевірка з питань правильності нарахування земельного податку структурним підрозділом ДП "Кримавтодор"- філією "Ленінський райавтодор" за період з 01.04.07р. по 31.03.08р. На підставі зазначеного акту перевірки № 990/1503/31829422 від 30.04.10р. відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 11070001481503/04063 від 19.05.10р. про нарахування позивачу податкового зобов'язання з земельного податку у сумі 4352,99 грн., у тому числі 4145,70 грн. за основним платежем та 207,29 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями, із зазначенням, що позивачем порушено ст.12 ЗУ "Про плату за землю" N 2535-XII, 03.07.1992р. Зазначене рішення є обґрунтованим та прийнятим на підставі діючого законодавства та не підлягає скасуванню.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 23.09.2010 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим.

Судова колегія, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби (стаття 27 Закону України "Про плату за землю").

Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів ( обов'язкових платежів) є Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21.12.2000 року, підпунктом "б" пункту 4.2.2. якого зазначено обов'язок контролюючого органу самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях. У цьому разі, згідно з п. 17.1.3., такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Пунктом 6.1. статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

30.04.10р. відповідачем проведена камеральна перевірка з питань правильності нарахування земельного податку структурним підрозділом ДП "Кримавтодор"- філією "Ленінський райавтодор" за період з 01.04.07р. по 31.03.08р.

За результатами перевірки складений акт № 990/1503/31829422 від 30.04.10р., в якому встановлено, що розмір податкового зобов'язання з податку або збору (обов'язкового платежу), зазначеного платником такого податку або збору (обов'язкового платежу) у податковій декларації (розрахунку), є меншим ніж визначено за результатами камеральної перевірки, оскільки при заповненні податкової декларації (розрахунку) платником податку невірне застосовані пільги, що призвело до заниження податкового зобов'язання по земельному податку складає 16582,83 гривень, у тому числі за січень - березень 2010 року -4145,70т гривень.

На підставі зазначеного акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 11070001481503/04063 від 19.05.10р. про нарахування позивачу податкового зобов'язання з земельного податку у сумі 4352,99 грн., у тому числі 4145,70 грн. за основним платежем та 207,29 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями, із зазначенням, що позивачем порушено ст.12 ЗУ "Про плату за землю" N 2535-XII, 03.07.1992р.

Відповідно до п. 2.1 Статуту, підприємство засноване з метою забезпечення економічних інтересів держави, задоволення потреб держави, населення та оборони України в удосконаленні і розвитку автомобільних доріг загального користування, розширення можливостей виробничого та соціального розвитку підприємств дорожнього господарства, підвищення ефективності використання матеріальних, фінансових та інших ресурсів на основі спільної діяльності, розподілу прані і кооперації.

Для цього підприємство здійснює будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування, виконання відповідних державних програм.

Відповідно до п. 2.1 Положення "Про філію "Ленінський райавтодор" дочірнього підприємства "Кримавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", затвердженого наказом ДП "Кримавтодор" ВАТ "Державної акціонерної компанії "Автомобільні дороги України" філія "Ленінський райавтодор" здійснює будівництво, ремонт і утримання автомобільних шляхів загального користування.

У відповідності до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошовім оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

При цьому, відповідно до частини 2 статті 71 Земельного кодексу України та частини З статті 31 Закону України "Про транспорт" до земель дорожнього господарства належать землі під проїзною частиною, узбіччям, земляним полотном, декоративним озелененням, резервами, кюветами, мостами, тунелями, транспортними розв'язками, водопропускними спорудами, підпірними стінками і розташованими в межах смуг відведення іншими дорожніми спорудами та обладнанням, а також землі, що знаходяться за межами смуг відведення, якщо, на них розміщені споруди, що забезпечують функціонування автомобільних доріг, а саме: а) паралельні об'їзні дороги, поромні переправи, снігозахисні споруди і насадження, протилавинні та протисельові споруди, вловлюючи з'їзди; б) майданчики для стоянки транспорту і відпочинку, підприємства та об'єкти служби дорожнього сервісу; в) будинки (в тому числі жилі) та споруди дорожньої служби з виробничими базами; г) захисні насадження.

Згідно з нормою, закріпленою частиною 2 статті 12 Закону України "Про плату за землю" в редакції Закону, що діяла на момент спірних правовідносин, не справляється плата за землі дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування.

На балансі підприємства знаходяться: залізничний тупик -1,0369 га, АБЗ -3,4079 га, розташовані в с. Ільічево; виробнича ділянка -0,0573 га, розташована в с. Войкове; виробнича база -1,7357 га, залізничний тупик -0,0474 га, розташовані в с. Леніно.

На підставі викладеного, судова колегія приходить до висновку про безпідставність доводів апеляційної скарги з підстав їх невідповідності фактичним обставинами справи та встановленим обставинам, оскільки позивач правомірно не сплачує та не визначає в податкової звітності суми земельного податку за земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти, яки знаходяться на балансі позивача, оскільки ці земельні ділянки відносяться до земель дорожнього господарства, з яких земельний податок не справляється. Окрім того, доказів правомірності і законності винесення ДПІ в Ленінському районі АР Крим рішення про нарахування 4352,99 грн. податкового зобов'язання, у тому числі 4145,70 грн. основного платежу та 207,29 грн. штрафних санкцій відповідачем не надано.

Також, судова колегія зазначає, що відповідно до листа відділу Держкомзему у Ленінському районі АР Крим від 08.06.2011 року відділ Держкомзему у Ленінському районі АР Крим вважає можливим віднесення усіх земельних ділянок, що знаходяться у користування ДП "Кримавтодор" на території смт. Леніно Ленінського району АР Крим до графи 46 "забудовані землі, в тому числі землі, які використовуються для транспорту та зв'язку, у тому числі під дорогами".

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Керуючись ст.195; ст.196; п.1 ч.1 ст.198; ст.200; п.1 ч.1 ст.205; ст.206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 08.07.10 у справі № 2а-6921/10/15/0170 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 17 жовтня 2011 р.

Головуючий суддя підпис В.А.Омельченко

Судді підпис Г.П.Ілюхіна

підпис А.С. Цикуренко

З оригіналом згідно

Головуючий суддя В.А.Омельченко