Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-15480/10/17/0170
05.10.11 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Омельченка В. А.,
суддів Цикуренка А.С. ,
Ілюхіної Г.П.
при секретарі судового засідання Саматової М.А.
за участю сторін:
представник позивача, Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим - не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
представник відповідача, Відкритого акціонерного товариства "Сімферопольське АТП № 14354"- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
розглянувши апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Сімферопольське АТП № 14354" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Папуша О.В. ) від 11.01.11 у справі № 2а-15480/10/17/0170
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополь АР Крим (вул. Київська, буд. 125-б, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95034)
до Відкритого акціонерного товариства "Сімферопольське АТП № 14354" (вул. Буденного, буд. 32, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95053)
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 11.01.11 у справі № 2а-15480/10/17/0170 позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополь АР Крим задоволені в повному обсязі, а саме: стягнуто з Відкритого акціонерного товариства "Сімферопольське АТП № 14354" заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсії, призначених на пільгових умовах сумою 763,84 грн.
Не погодившись з зазначеною постановою відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою, в який просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 11.01.11 та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.
Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, відповідач посилається на те, що оскільки загальними зборами акціонерів діяльність призупинена шляхом ліквідації, відкрита ліквідаційна процедура, через що на адресу позивача направлено відповідний лист про зняття САТП-14354 з обліку. Апелянт, посилаючись на проведену позивачем перевірку питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, повноти та своєчасності перерахування авансових платежів у вигляді сум страхових внесків, за результатами якої складено акт від 05.08.10 р. № 188 зазначив, що порушень діючого законодавства з боку відповідача не встановлено.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 10.06.2011 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Відкритого акціонерного товариства "Сімферопольське АТП № 143544" .
На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши справу, судова колегія встановила наступне.
Відкрите акціонерне товариство "Сімферопольське автотранспортне підприємство № 14354" зареєстровано Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради Автономної Республіки Крим юридичною особою 30.09.1996 року, ідентифікаційний код 03117493, про що свідчить копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та копія довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.5-6).
Відповідач, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим, реєстраційний номер 14-04-0259 на підставі поданої заяви про реєстрацію платником страхових внесків (а.с.8).
Закон України від 05.11.1991 року № 1788-ХП "Про пенсійне забезпечення" відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій, спрямований на те, щоб повніше враховувалася суспільно корисна праця як джерело зростання добробуту народу і кожної людини, встановлює єдність умов і норм пенсійного забезпечення робітників, членів колгоспів та інших категорій трудящих, а також гарантує соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки.
Відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" Пенсійний фонд України призначає незалежно від місця останньої роботи на пільгових умовах пенсію за віком. Стаття 8 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачає, що виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України, який є самостійною фінансово - банківською системою, не входить до складу державного бюджету України, формується за рахунок коштів, що відраховуються підприємствами і організаціями (в тому числі й тими, що використовують працю громадян за угодами цивільно-правового характеру) на заходи соціального страхування за тарифами, диференційованими залежно від небезпечності, шкідливості, тяжкості робіт та стану інших умов праці, страхових внесків громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, обов'язкових страхових внесків громадян, а також коштів державного бюджету України.
Закон України від 09.07.2003 року № 1058-ІУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та регулює відповідні правовідносини.
Згідно частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих (пільгових) пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом. Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 розділу XV Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсій призначених згідно з пунктами "а", "б-з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а саме сума до сплати, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам за списком №1,2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003р. № 36.
Розрахунки суми відшкодування розраховуються відповідно до підпункту 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 (далі - Інструкція).
Пунктом 6.4 зазначеної Інструкції встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
На адресу відповідача, відповідно до п. 6 Інструкції, позивачем був направлений розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій на пільгових умовах за період з 01.10.2010 р. по 25.10.2010 р. (а.с.7), який отримано відповідачем 22.10.10 року.
Згідно розрахунку, фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсії ОСОБА_2 за жовтень 2010 року складає 1 298,20 грн.
Таким чином, судова колегія приходить до висновку про безпідставність доводів апеляційної скарги, так як позивачем заявлено вимогу про стягнення залишку заборгованості по пенсії за жовтень 2010 року, відкриття ліквідаційної процедури не позбавляє обов'язку відшкодування обов'язкових платежів до Пенсійного фонду України, а зняття з реєстраційного обліку є можливим лише після погашення відповідачем заборгованості, що обліковується за ним по особовому рахунку.
У зв'язку з викладеним, судова колегія, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.
Керуючись ст.195; ст.196; п.1 ч.1 ст.198; ст.200; п.1 ч.1 ст.205; ст.206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Сімферопольське АТП № 14354" залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 11.01.11 у справі № 2а-15480/10/17/0170 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 10 жовтня 2011 р.
Головуючий суддя підпис В.А.Омельченко
Судді підпис А.С. Цикуренко
підпис Г.П.Ілюхіна
З оригіналом згідно
Головуючий суддя В.А.Омельченко