Ухвала суду № 23597063, 05.10.2011, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.10.2011
Номер справи
2а-13956/10/17/0170
Номер документу
23597063
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-13956/10/17/0170

05.10.11 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Омельченка В. А.,

суддів Ілюхіної Г.П. ,

Цикуренка А.С.

при секретарі судового засідання Саматової М.А.

за участю сторін:

представник позивача, Акціонерного товариства закритого типу "Аспект"- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

представник відповідача, Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Папуша О.В. ) від 11.01.11 у справі № 2а-13956/10/17/0170

за позовом Акціонерного товариства закритого типу "Аспект" (вул. Самохвалова, буд. 19, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95022)

до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим (вул. Мате Залки, буд. 1/9, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95053)

про скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 11.01.11 у справі № 2а-13956/10/17/0170 позовні вимоги Акціонерного товариства закритого типу "Аспект" задоволені частково, а саме: визнані протиправними дії Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим з невизнання податковою звітністю декларації з податку на додану вартість Акціонерного товариства закритого типу "Аспект" за вересень 2010року, стягнуто з Державного бюджету України на користь Акціонерного товариства закритого типу "Аспект" 03,40грн. зі сплати судового збору, в решті позовних вимог відмовлено.

Постанова суду мотивована тим, що оскільки на момент направлення позивачем декларації з податку на додану вартість за вересень 2010р. відповідачу та відмови відповідача визнати її податковою декларацією, рішення відповідача щодо анулювання реєстрації позивача як платника податку на додану вартість було визнано протиправним рішенням суду, через що відсутні підстави вважати позивача таким, що на час подання податкової звітності за вересень 2010 року він не був зареєстрований платником відповідного податку.

Не погодившись з зазначеною постановою відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою, в який просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 11.01.11 та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, апелянт посилається на те, що його дії щодо не визнання поданої позивачем декларації по податку на додану вартість за вересень 2010р. є правомірними та вказує на те, що позивач не є платником відповідного податку, а також на те що ним порушено пп.1.1, пп.1.2 п.1 наказу Державної податкової адміністрації України від 30.05.97р. №166. Також, відповідач вказує, що підставою для внесення до реєстру запису про відміну анулювання реєстрації є рішення суду, що набрало законної сили, яке має бути подано з копіями відповідних документів до Державної податкової адміністрації України для розгляду та внесення відповідних змін до реєстру.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 18.06.2011 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим.

На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши справу, судова колегія встановила наступне.

Позивач -суб'єкт господарювання, юридична особа, здійснює свою діяльність відповідно до Статуту, нова редакція якого затверджена загальними зборами засновників 01.09.00р. протокол №3 та зареєстрована виконавчим комітетом Київської районної ради м. Сімферополя №04055564ю0021287; ідентифікаційний код 22278196.

Відповідач -суб'єкт владних повноважень входить до системи органів державної податкової служби, діє на підставі Положення про державну податкову інспекцію в районі, місті без районного поділу, районі в місті, міжрайонну, об'єднану державну податкову інспекцію, іншу спеціалізовану державну податкову інспекцію, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 25.06.08р. № 412 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.07.08р. за № 633/15324), у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

20.10.2010р. позивачем у справі -АТЗТ "Аспект" до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим подана податкова декларація з податку на додану вартість за вересень 2010р.

Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі Автономної Республіки Крим повідомлено позивача листом №45337/10/18-4 від 21.10.10р. про не визнання податкової декларації по податку на додану вартість за вересень 2010р. з тих підстав, що, в порушення вимог пп.1.1, 1.2 п.1 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.97р. №166, вона подана позивачем -АТЗТ "Аспект" який не зареєстрований платником відповідного податку.

Відповідно до Закону України "Про систему оподаткування", норми якого є загальними і визначають основні принципи оподаткування в Україні, загальні права та обов'язків платників податку тощо, до обов'язків платників податків і зборів (обов'язкових платежів), віднесені, зокрема, такі зобов'язання, як: подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни (ст.9 Закону).

Податок на додану вартість, в силу п.1 ч.1 ст.14 Закону, віднесено до загальнодержавного податку, порядок зарахування якого, згідно ч.3 цієї норми, визначається законами України.

Так, п.9.3 ст.9 Закону України "Про податок на додану вартість", встановлено, що особи, які підпадають під визначення п.2.3. ст.2 Закону, зобов'язані зареєструватися як платники податку у податковому органі за їх місцезнаходженням (місцем проживання). При цьому, в силу п.9.2 ст.9 Закон, особі, яка реєструється як платник податку на додану вартість, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для справляння цього податку; згідно п.9.8 Закону, реєстрація діє до дати її анулювання.

Позивач був зареєстрований платником податку на додану вартість з присвоєнням йому індивідуального податкового номеру 222781901280.

Між тим, 30.09.09р. відповідачем прийнято рішення, яке зафіксовано актом №190/15-2, яким реєстрація позивача як платника податку на додану вартість анульована згідно п.9.8. ст.9 Закону.

Однак, постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 11.12.09р. у справі №2а-11985/09/10/0170 за позовом АТЗТ "Аспект" до ДПІ у м. Сімферополі АР Крим визнано протиправним та скасовано рішення ДПІ у м. Сімферополі про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість АТЗТ "Аспект", оформлене актом №190/15-2 від 30.09.09р.

Вказана постанова залишена без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 27.09.10р. і з цієї дати, в силу ч.3 ст.254 КАС України, є таким, що набрало законної сили. Тобто відповідна постанова набрала законної сили до подання позивачем декларації з податку на додану вартість за вересень 2010р. та вчинення відповідачем дій щодо не визнання такої декларації.

Обов'язковість виконання відповідних судових актів ухвали визначена ч.5 ст.124 Конституції України, відповідно до якої судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно пп.4.1.1. п.4.1. ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, визначених Законом. Прийняття такої декларації, відповідно до пп.4.1.2 п.4.1. ст.4 Закону, є обов'язком контролюючого органу. Також, вказаною нормою визначено, що податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, що заповнена ним всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, може бути не визнана таким контролюючим органом як податкова декларація, якщо в ній не зазначено обов'язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків.

Вимоги до форми податкової декларації по податку на додану вартість та порядку її заповнення і подання визначені наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.97р. №166 (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 09.07.97р. №250/2054).

При цьому, пункт п.4.3. Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, який затверджений вказаним наказом, містить аналогічне ст.4 вищевказаного Закону положення, відповідно до якого податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, що заповнена ним всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, може бути не визнана таким контролюючим органом як податкова декларація, якщо в ній не зазначено обов'язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків.

На підставі викладеного, судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції, оскільки дії відповідача щодо анулювання реєстрації позивача як платника податку на додану вартість визнано протиправними постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 11.12.09р., яка набрала законної сили, тобто позивача не можна вважати таким, що не зареєстрований як платник податку на додану вартість. Отже, дії відповідача щодо не визнання відповідної податкової декларації по податку на додану вартість за вересень 2010р. з підстав порушення вимог пп.1.1, 1.2 п.1 Порядку, є неправомірними.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Керуючись ст.195; ст.196; п.1 ч.1 ст.198; ст.200; п.1 ч.1 ст.205; ст.206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 11.01.11 у справі № 2а-13956/10/17/0170 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 10 жовтня 2011 р.

Головуючий суддя підпис В.А.Омельченко

Судді підпис Г.П.Ілюхіна

підпис А.С. Цикуренко

З оригіналом згідно

Головуючий суддя В.А.Омельченко