Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-12271/11/6/0170
21.03.12 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Щепанської О.А.,
суддів Горошко Н.П. ,
Привалової А.В.
секретар судового засідання Міщенко М.М.
за участю сторін:
представника позивача, Малого підприємства "Каштак"- Арнаутова Сергія Володимировича,
представник відповідача, Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим- не з'явився,
розглянувши апеляційну скаргу Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Латинін Ю.А.) від 17.11.2011 у справі № 2а-12271/11/6/0170
за позовом Малого підприємства "Каштак" (вул. Евпаторийская, 51-В, с. Уютне, Сакський район, Автономна Республіка Крим, 96555)
до Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим (вул. Курортна, 57, м. Саки, Сакський район, Автономна Республіка Крим, 96500)
про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 17.11.2011 адміністративний позов задоволено. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим №0002401503, №0002411503, №0002391503 від 26.09.2011. Стягнуто з Державного бюджету України на користь Малого підприємства "Каштак" 3,40 грн. судового збору.
Не погодившись з рішенням суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 17.11.2011 та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити.
У судовому засіданні, призначеному до розгляду на 21.03.2012, представник позивача заперечував проти задоволення апеляційної скарги, просив рішення суду першої інстанції залишити без змін. Відповідач явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно, про причини неявки суд не повідомив.
Згідно з ч. 4 ст. 196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.
На підставі та за правилами ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи, встановила наступне.
Позивач - Мале підприємство "Каштак", звернувся до суду з позовом до Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Суд першої інстанції позовні вимоги задовольнив.
Судова колегія, вислухавши пояснення представника позивача, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, Посадовими особами Сакської ОДШ в АР Крим 26.09.2011 проведено камеральні перевірки податкової звітності по екологічному податку, по платі за користування надрами та зі збору за спеціальне використання води за перший квартал 2011 року.
За результатами перевірки складено акти перевірок № 1011/1503/20732544, №1012/1503/20732544, №1013/1503/20732544 від 26.09.2011 (а.с.7,9,11).
У висновках зазначених актів зафіксовано порушення п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасне подання декларації по екологічному податку, по платі за користування надрами та зі збору за спеціальне використання води, граничний строк подання яких, по екологічному податку - 10.05.2011, фактично подано -26.07.2011, кількість днів затримки - 79 днів; по платі за користування надрами -10.05.2011, фактично подано - 27.07.2011, кількість днів затримки - 80 днів; зі збору за спеціальне використання води - 10.05.2011, фактично подано - 27.07.2011, кількість днів затримки - 80 днів.
На підставі актів перевірки Сакською ОДПІ в АР Крим прийняті податкові повідомлення -рішення від 26.09.2011 № 0002401503, №0002411503, №0002391503 згідно з яким позивачу донараховані штрафні (фінансові) у сумі 1020,00 грн. (а.с. 8, 10, 12зв.).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (далі по тексту -ПК України).
Пунктом 4.1.1 ст. 4 ПК України встановлено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цім Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Пунктом 16.1 ст. 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п. 46. 1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі -податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПК України).
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно з п. 49.18 ст. 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) -протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Як вірно встановлено судом першої інстанції, позивачем 26.07.2011 подано до Сакської ОДПІ в АР Крим податкову декларацію по екологічному податку за перший квартал 2011 року та 27.07.2011 подані декларації по платі за користування надрами та зі збору за спеціальне використання води за перший квартал 2011 року, граничний строк подання яких 10.05.2011.
Як вбачається з матеріалів справи, вищевказані декларації МП «Каштак»подані з затримкою на 79 та 80 календарних днів.
Відповідно до податкових повідомлень-рішень від 26.09.2011 № 0002401503, №0002411503, №0002391503 відповідач визначає платнику податків суму штрафних санкцій на підставі п. 120.1 ст. 120 ПК України, яким встановлено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн., за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Однак, суд зауважує, що позивачем порушено терміни подання податкової звітності у травні 2011 року, у зв'язку з несвоєчасним поданням податкової звітності за 1 квартал 2011 року, що зафіксовано в актах перевірки від 26.09.2011.
Пунктом 7 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України встановлено, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 грн. за кожне порушення, що не було взято до уваги відповідачем при складанні спірних повідомлень -рішень.
Враховуючи викладене суд першої інстанції дійшов вірного висновку, щодо задоволення позовних вимог та визнання протиправними та скасування повідомлень-рішень Сакської ОДПІ в АР Крим №0002401503, №0002411503, №0002391503 від 26.09.2011.
Судове рішення є законним і обґрунтованим та не може бути скасовано з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.
Все вищенаведене дає судовій колегії право для висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим - залишити без задоволення.
2. Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 17.11.2011 у справі № 2а-12271/11/6/0170 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 26 березня 2012 р.
Головуючий суддя підпис О.А.Щепанська
Судді підпис Н.П.Горошко
підпис А.В.Привалова
З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.А.Щепанська