Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Постанова
Іменем України
Справа № 2а-8609/10/14/0170
05.03.12 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Єланської О.Е.,
суддів Ілюхіної Г.П. ,
Кукти М.В.
секретар судового засідання Бєланова О.О.
за участю сторін:
представник позивача - Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" - ОСОБА_2, довіреність № 02-07/269 від 01.02.12 року;
представник позивача - Кримської республіканської філії Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк"- ОСОБА_2, довіреність № 02-07/269 від 01.02.12 року;
представник відповідача - Євпаторійської об`єднаної державної податкової інспекції в АР Крим - ОСОБА_3, довіреність № 23/10/10-024 від 23.02.12 року;
розглянувши апеляційні скарги Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим та Кримської республіканської філії Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кірєєв Д.В.) від 19.07.11 року у справі №2а-8609/10/14/0170
за позовом Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" (вул. Ковпака, 29, м. Київ 4, 01004) в інтересах Кримської республіканської філії Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" (пр-т. Кірова, 36, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95000)
до Євпаторійської об`єднаної державної податкової інспекції в АРК (вул. Дм. Ульянова, 2/40, м. Євпаторія, Автономна Республіка Крим, 97416)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кірєєв Д.В.) від 19.07.2011 року у справі № 2а-8609/10/14/0170 адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" в інтересах Кримської республіканської філії Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" до Євпаторійської об`єднаної державної податкової інспекції в АРК про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення 11.04.06 року №0000072200/0/0 в частині основного платежу в розмірі 14,90 грн. та штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170,00 грн.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, представник позивача подав на адресу суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 19.07.2011 року та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, представник Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим подав на адресу суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 19.07.2011 року та прийняти нову постанову, якою в задоволені позовних вимог відмовити у повному обсязі.
Апеляційні скарги мотивовані тим, що суд першої інстанції, при вирішенні спору по суті, грубо порушив норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Розглянувши справу в порядку статей 195, 196 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права та відповідність висновків суду обставинам справи, судова колегія встановила наступне.
Матеріали справи свідчать, що з 01.03.2006 року по 22.03.2006 року посадовими особами Євпаторійської ОДПІ була проведена виїзна позапланова документальна перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного і іншого законодавства Євпаторійською філією Акціонерно-комерційного банку соціального розвитку «Укрсоцбанк»за період з 01.07.2005 року по 20.01.2006 року.
Перевіркою було встановлено порушення позивачем ст.11 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 року № 56-93 «Про місцеві податки та збори», ст.16 Закону України «Про рекламу»від 3 липня 1996 року № 270/96-ВР, ст.ст.2,6 Положення «Про податок з реклами», затвердженого рішенням Євпаторійської міської ради від 19.06.1998 року № 23/3-153, а саме: заниження податку з реклами у загальній сумі 14,9 грн., у тому числі по строкам: 3 квартал 2005 року -7,45 грн., 4 квартал 2005 року -7,45 грн..
Також було встановлено порушення п.п.6.9 ст.6 рішення Євпаторійської міської ради № 23-26/7 від 27.07.2001 року «Про терміни надання розрахунків по місцевим податкам та зборам»та п.п.17.1.1 пункту 17.1 статті17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181, а саме, до податкової інспекції не представлені розрахунки податку на рекламу по термінам здачі щоквартально.
29.03.2006 року за наслідками перевірки був складений акт № 7/22-0/09324075 та відповідачем було винесено податкове повідомлення-рішення від 11.04.2006 року №0000072200/0, відповідно до якого у відношенні Євпаторійської філії АКБ соціального розвитку «Укрсоцбанк»було визначено податкове зобов'язання по податку з реклами у розмірі 524,9 грн., з якого 14,9 грн. основного платежу та 510 грн. штрафних (фінансових) санкцій.
Під час перевірки було встановлено, що позивач на території м. Євпаторії (кут пересічення проспектів Перемоги/Леніна, вул. Сімферопольська, вул. Чапаєва, вул. Ескадронна) розміщує рекламні споруди (щити), на які у 2004 році надані паспорта. Загальна площа розміщення 38,2 кв.м., загальна площа рекламного полотна 68,4 кв.м., однак щоквартальні розрахунки з податку з реклами за період 2003-2005 роки позивач до податкового органу не надав і податок з реклами не сплачував: за 3 квартал 2005 року -7,45 грн., за 4 квартал 2005 року -7,45 грн.
Факт замовлення товариству з обмеженою відповідальністю «КРИЛ»розміщення у місті Євпаторія реклами банку у 2004 і 2005 роках підтверджується договорами, рахунками на оплату послуг і позивачем не заперечується.
Податок з реклами встановлюється п.1 ч.1 ст.15 Закону України «Про систему оподаткування», статтями 11 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 року № 56-93 «Про місцеві податки і збори»(дали -Декрет № 56-93).
Відповідно до ст..11 Декрету № 56-93 об'єктом податку з реклами є -вартість послуг за встановлення та розміщення реклами, платниками податку з реклами є -юридичні особи та громадяни.
Податок з реклами сплачується з усіх видів оголошень і повідомлень, які передають інформацію з комерційною метою за допомогою засобів масової інформації, преси, телебачення, афіш, плакатів, рекламних щитів, інших технічних засобів, майна та одягу; на вулицях, магістралях, майданах, будинках, транспорті на інших місцях.
Граничний розмірі податку з реклами не повинен перевищувати 0,1 відсотка і вартості послу за розміщення одноразової реклами та 0,5 відсотка за розміщення реклами на тривалий час.
Податок з реклами сплачується під час оплати послуг за встановлення та розміщення реклами.
Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок. Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції мають право запроваджувати пільгові податкові ставки, повністю. Відміняти окремі місцеві податки і збори або звільняти від їх сплати певні категорії платників та надавати відстрочки у сплаті місцевих податків та зборів (ст.18 Декрету № 56-93).
Місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством (ст.19 Декрету № 56-93).
Відповідно до ст.22 Декрету № 56-93, відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати місцевих податків і зборів до бюджету місцевого самоврядування, покладається на платників відповідно до чинного законодавства. Контроль за сплатою місцевих податків і зборів здійснюється державними податковими інспекціями.
Рішенням Євпаторійської міської Ради від 19.06.1998 року № 23-3/153 було затверджено Положення про податок з реклами.
Відповідно до п.3.1 цього Положення об'єктом оподатк4ування є вартість робіт та послуг (по виготовленню та розповсюдженню реклами власної продукції (товарів, робіт, послуг).
Згідно п..2.1 Положення, платники податку з реклами зокрема є підприємства та організації незалежно від форм власності.
Рекламодавці сплачують податок з реклами під час оплати послуг по виготовленню, встановлення, розміщення реклами. Податок з реклами отримується рекламними агентствами (розповсюджувачими реклами) при розрахунками з рекламодавцями та включається при оформленні розрахункових документів відокремленим рядком (п.п.6.2, 6.3 Положення).
Перерахування коштів податку з реклами рекламними агентствами (розповсюджувачими реклами) проводиться щомісячно не пізніш 15 числа наступного місяця (п.6.7 Положення).
Відповідно до п.6.9 Положення розрахунок уплати податку з реклами рекламні агентства (розповсюджувачи реклами) надають у Державну податкову інспекцію у м.Євпаторії одночасно із наданням квартального звіту.
Податок з реклами відноситься на собівартість продукції (робіт, послуг) рекламодавців (п.7 Положення).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про рекламу»зовнішня реклама -реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкриті вій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.
З урахуванням викладеного суд першої інстанції правильно дійшов до висновку, що ЄФ УКБ «Укрсоцбанк»є платником податку на рекламу.
Згідно «Ставок платежів за тимчасове та постійне використання місць розміщення спеціальних зовнішніх рекламних конструкцій та зовнішньої реклами на території м.Євпаторії», затв. Рішенням виконавчого комітету міської ради від 25.03.2005 року № 126, позивач повинен сплачувати в місцевий бюджет за розміщення реклами 496,60 грн. щомісяця (13,00 грн. х 38,2 кв.м.), де 38.2 кв.м. загальна площа розміщення, а 13.00 грн. -ставка (при розміщенні зовнішньої реклами на спеціальних конструкціях приналежних юридичним і фізичним особам, застосовується коефіцієнт 0,5 від ставки 26 грн.).
Платник податку надає податковий розрахунок податку з реклами за формою, встановленою наказом ДПА України № 624 від 24.12.2003 року, до органу державної податкової служби за місцем реєстрації у строки, встановлені рішенням органу місцевого самоврядування.
Відповідно до п.п.6.9 п.6 Положення про податок з реклами розрахунок сплати податку з реклами розповсюджувачі реклами надають до ДПІ в м. Євпаторії одночасно з наданням квартального звіту.
При проведенні перевірки було встановлено порушення ст..11 Декрету, ст..16 Закону про рекламу, ст..2,6 Положення про податком зх. Реклами, п.п.6.9 ст.6 рішення Євпаторійської міської ради № 23-26/7 від 27.07.2001 року «Про строки надання розрахунків по місцевим податкам та зборам», а саме в податкову інспекцію не представлені розрахунки податку з реклами у терміни здачі щоквартально.
Підпунктом 17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-Ш від 21.12.2000 року (із змінами та доповненнями), у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, встановлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податковий періодів, що минули.
Відповідно до пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону № 2181 платник, що не подає податковій декларації у терміни, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Подання розрахунку податку з реклами до органів державної податкової служби здійснюється платниками податку.
Таким чином, позивач у вказаних правовідносинах виступає як у якості рекламодавця так і у якості рекламорозповсюджувача, який відповідно до діючого законодавства є платником податку з реклами. Послуги з надання носіїв для рекламних щитків, а також послуги по виготовленню рекламного щита є послуги за встановлення та розміщення реклами.
З урахуванням викладеного колегія суддів дійшла до висновку, що позивач повинен був сплачувати податок з реклами за перевіряємий період і податкове повідомлення-рішення №0000072200/0 від 11.04.2006 року прийняте обґрунтоване, відповідно до діючого законодавства.
Відповідно до частини 1 пункту 4 статті 202 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення, є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Судова колегія не погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає вимоги позивача необґрунтованими. Правова оцінка, суду першої інстанції суперечить вимогам процесуального і матеріального права, а доводи апеляційної скарги Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим щодо їх неправильного застосування є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 195, 196, ч. 1 п. 3 ст. 198, 202, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Кримської республіканської філії Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кірєєв Д.В.) від 19.07.11 року у справі №2а-8609/10/14/0170, залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кірєєв Д.В.) від 19.07.11 року у справі №2а-8609/10/14/0170, задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кірєєв Д.В.) від 19.07.11 року у справі №2а-8609/10/14/0170, скасувати.
Прийняти нову постанову.
В задоволенні адміністративного позову Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк", відмовити у повному обсязі.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанову може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 12 березня 2012 р.
Головуючий суддя підпис О.Е.Єланська
Судді підпис Г.П.Ілюхіна
підпис М.В. Кукта
З оригіналом згідно
Суддя О.Е.Єланська