Ухвала суду № 23583595, 26.12.2011, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.12.2011
Номер справи
2а-1094/11/0108
Номер документу
23583595
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

Справа № 2а-1094/11/0108

26.12.11 м. Севастополь Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Курапової З.І.,

суддів Привалової А.В. ,

Лядової Т.Р.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Керченської міської ради на постанову Керченського міського суду Автономної Республіки Крим (суддя Захарова К.П.) від 03.03.11 у справі № 2а-1094/11/0108

за позовом Прокурора м. Керчі (вул. Радянська, 12, м.Керч, Автономна Республіка Крим, 98300) в інтересах ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)

до Управління праці та соціального захисту населення Керченської міської ради (вул.Кірова,5, м.Керч, Автономна Республіка Крим, 98300)

про стягнення недоотриманої суми допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

ВСТАНОВИВ:

Постановою Керченського міського суду АР Крим від 03.03.2011 у справі №2а-1094/11/0108 (суддя Захарова К.П.) позов Прокурора м.Керчі у інтересах ОСОБА_2 - задоволено частково.

Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Керченської міської ради нарахувати та сплатити ОСОБА_2 недоотриману щомісячну виплату на утримання дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі передбаченому п. 8 ст.30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи із мінімального заробітної плати передбаченого ст.53 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»- за період з липня по грудень 2010 року з урахуванням отриманого.

Решту позовних вимог - залишено без розгляду.

Стягнуто з Управління праці та соціального захисту населення Керченської міської ради судовий збір на користь держави (місцевий бюджет м. Керчі рахунок 31417537700019 за кодом бюджетної класифікації доходів 22090100 банк - Головне управління Державного казначейства України в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740946) у розмірі 1 (одна) грн. 40 копійок.

Зобов'язано Управління пенсійного фонду України в м.Керчі Автономної Республіки Крим надати суду у порядку встановленому абзацом 7 п. 4 ч. 1 ст. 163 КАС України звіт про виконання цієї постанови протягом місяця з моменту надбання постановою законної сили.

Не погодившись з постановою суду, Управління праці та соціального захисту населення Керченської міської ради звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Керченського міського суду АР Крим від 03.03.2011 у справі №2а-1094/11/0108 та прийняти нову постанову суду.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом порушені норми матеріального та процесуального права.

Відповідно до частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження, якщо всі особи, які беруть участь у справі, заявили клопотання про вирішення справи за їхньої відсутності.

Враховуючи наявні у справі матеріали, судова колегія визнала можливим розглянути справу в порядку письмового провадження, без виклику сторін.

Колегія суддів, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, на підставі вимог ч. ч. 1 та 2 ст.36-1, п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України «Про прокуратуру», ч. 2 ст. З Конституції України, п. 2 ст. 60 КАС України у інтересах громадянина ОСОБА_2, який є особою, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи інвалідом 2 групи, 1 категорії. Оскільки вважає, що відповідач сплачує ОСОБА_2 грошову допомогу на утримання дітей які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: - доньці ОСОБА_3 та сину - ОСОБА_4, у розмірі, меншому, чим передбачено п. 8 ст. 30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме у розмірі 32 грн. на місяць за період з травня 2010 року. Сплачувану відповідачем суму грошової допомоги позивач вважає незаконною оскільки Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", не передбачено обмеження виплат наявністю певних коштів чи фінансування з бюджету.

ОСОБА_2 доповнив позовні вимоги прокурора вимогою про стягнення недоотриманої грошової компенсації на дітей за червень та липень 2010 року, просив поновити йому пропущений строк на звернення до адміністративного суду.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 є громадянином, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, визнаний інвалідом 2 групи внаслідок захворювання, отриманого під час ліквідації аварії, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1 (а.с. 6), а також має дітей шкільного віку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які також мають статус осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, підтверджується посвідченнями НОМЕР_2 та НОМЕР_3 (а.с. 7).

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на соціальний захист визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно з вимогами пункту 8 частини 1 статті 30 якого (в редакції, яка діяла до 28 грудня 2007 року) потерпілим дітям, зазначеним у пунктах 1-6 статті 27 цього Закону, та їх батькам надаються гарантовані державою компенсації та пільги, зокрема, щомісячна виплата мінімальної заробітної плати на кожну дитину шкільного віку, яка стала інвалідом або перебуває на диспансерному обліку по захворюванню внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також дітям шкільного віку, батьки яких стали інвалідами І або II групи чи померли внаслідок Чорнобильської катастрофи, замість виплати, передбаченої пунктом 6 цієї статті, якщо вказана дитина не перебуває на повному державному забезпеченні. Необхідність взяття дитини на такий диспансерний облік визначається лікарською консультаційною комісією.

Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що вихідним критерієм обчислення цих виплат є мінімальна заробітна плата. Розмір мінімальної заробітної плати на 2010 рік встановлений ст. 53 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік».

Водночас суми, з яких здійснювався розрахунок виплат позивачу визначалися згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2007 року N 649 «Про встановлення розмірів виплат деяким категоріям громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою установлено конкретні розміри такої допомоги в твердій грошовій сумі.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог частини 4. ст. 9 КАС України «У разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт який має вищу юридичну силу».

Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що входячи із загальних засад пріоритетності законів над урядовими нормативними актами при вирішенні даного спору підлягає застосуванню ст. 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Таким чином неспроможними є доводи відповідача щодо невизначеності законодавством джерела надходження коштів для виплати вказаного виду допомоги та порядку й розміру її виплати, скільки реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних відносин нормативно-правових актах не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань. Тобто посилання органами влади на відсутність коштів, як на причину невиконання зобов'язань не може бути прийняте до уваги.

Частиною 2 ст. 11 КАС України передбачено, «Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.»Однак, оскільки позивачем заявлені позовні вимоги, яки не відповідають вимогам ст.105 КАС України, судова колегія вважає за необхідне зобов'язати відповідача нарахувати та сплатити ОСОБА_2 недоотриману суму грошової допомоги у розмірі передбаченому п. 8 ст. 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи із мінімального розміру заробітної плати, передбаченого ст. 53 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»за період з липня по грудень 2010 року.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга Управління праці та соціального захисту населення Керченської міської ради на постанову Керченського міського суду АР Крим від 03.03.2011 у справі №2а-1094/11/0108 задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, 200, п.1 ч.1 ст.205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Керченської міської ради на постанову Керченського міського суду АР Крим від 03.03.2011 у справі №2а-1094/11/0108 залишити без задоволення.

Постанову Керченського міського суду АР Крим від 03.03.2011 у справі №2а-1094/11/0108 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвалу може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя підпис З.І.Курапова

Судді підпис А.В.Привалова

підпис Т.Р.Лядова

З оригіналом згідно

Суддя З.І.Курапова