КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-15970/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Костенко Д.А.,
Суддя-доповідач: Ісаєнко Ю.А.
У Х В А Л А
Іменем України
"04" квітня 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого -судді Ісаєнко Ю.А.;
суддів: Борисюк Л.П., Собківа Я.М.,
за участю секретаря: Прищепчука А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 грудня 2011 року у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Екостандарт»до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків про скасування податкового повідомлення -рішення від 10.08.2011 року №0000884110,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Публічне акціонерне товариство «Екостандарт», звернувся до окружного адміністративного суду м. Києва із адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків про скасування податкового повідомлення -рішення від 10.08.2011 року №0000884110.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 грудня 2011 року позов задоволено частково, податкове повідомлення -рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків від 10.08.2011 року №0000884110 скасовано в частині нарахування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2991,50 грн.
Не погоджуючись із вказаною постановою, відповідач подав апеляційну скаргу з підстав порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 грудня 2011 року та ухвалити нове судове рішення про відмову у задоволенні позову.
В судовому засіданні представник відповідача підтримав вимоги апеляційної скарги та просив їх задовольнити.
Представник позивача у судовому засіданні заперечував проти задоволення апеляційної скарги посилаючись на те, що судом першої інстанції було ухвалене законне та обґрунтоване рішення, а підстави для його зміни чи скасування відсутні.
Заслухавши суддю -доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, постанову суду першої інстанції -без змін, з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, 10.05.2011 року позивачем до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків подано податкову декларацію з екологічного податку за І квартал 2011 року з додатками №1 і №4, якою нараховано екологічного податку на загальну суму 7248144,64 грн., у т.ч. за об'єктами оподаткування:
- 2752509,64 грн. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (додаток №1);
- 4495635,00 грн. за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах (додаток №4).
Нараховані суми екологічного податку за І квартал 2011 року були помилково сплачені позивачем на рахунок №33118362700205, призначений для зарахування надходжень за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, що підтверджується платіжними дорученнями від 22.02.2011 року №649, від 18.03.2011 року №129, від 20.04.2011 року №832 та від 10.05.2011 року №876, а також листами від 21.03.2011 року №02/447 та від 24.03.2011 року №02/467 про уточнення реквізитів платежу та перерахунок сплачених сум зі збору за забруднення навколишнього середовища на екологічний податок.
21.07.2011 року посадовою особою Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків проведена невиїзна перевірка позивача з питання своєчасності сплати екологічного податку за І квартал 2011 року; за наслідками перевірки складений акт від 26.07.2011 року №594/41-10/21661022.
Актом перевірки встановлено порушення термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання із екологічного податку, що справляється за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах.
10 серпня 2011 року Спеціалізованою державною податковою інспекцією у м. Києві по роботі з великими платниками податків винесено податкове повідомлення -рішення №0000884110, яким на підставі акту перевірки за порушення п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України за затримку на 27 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання в розмірі 29925,00 грн. ПАТ «Екостандарт»зобов'язано сплатити штраф з екологічного податку у розмірі 10% у сумі 2992,50 грн.
Задовольняючи адміністративний позов частково, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем порушені терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання із екологічного податку, що справляється за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, але при цьому відповідачем неправомірно визначено розмір штрафу.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач є платником екологічного податку, оскільки під час провадження своєї господарської діяльності на території України розміщує відходи у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах.
Відповідно до пп. 240.1.3 п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання -юридичні особи, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюється розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини.
Відповідно до пп. 242.1.3 п. 242.1 ст. 242 Податкового кодексу України об'єктом та базою оподаткування є обсяги та види (класи) відходів, що розміщуються у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах протягом звітного кварталу, крім обсягів та видів (класів) окремих відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на збирання і заготівлю окремих видів відходів як вторинної сировини і провадять статутну діяльність із збирання і заготівлі таких відходів;.
Відповідно до пп. 250.2.1 п. 250.2 ст. 250 Податкового кодексу України платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації за розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел.
Відповідно до п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 126.1 ст. 126 зазначеного Кодексу у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Проте, відповідно до пункту 7 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України», (набрав чинності 06.08.2011 року) який був чинний на час винесення оскаржуваного податкового повідомлення -рішення, підрозділ 10 розділу ХХ Податкового кодексу України доповнено пунктом 11 такого змісту:
«Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).»
Таким чином, враховуючи, що позивачем порушення податкового законодавства здійснено у період з 20.05.2011 року по 16.06.2011 року (дата граничного терміну сплати податкового зобов'язання та дата сплати з порушенням строків податкового зобов'язання), колегія суддів вважає, що в даному випадку штрафні санкції застосовуються з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, що вірно встановлено судом першої інстанції.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правомірно дійшов висновку про часткову протиправність податкового повідомлення -рішення від 10.08.2011 року №0000884110.
Відповідно до частини 1 статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, з повним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, у зв'язку з чим підстави для скасування або зміни постанови суду першої інстанції відсутні.
Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд апеляційної інстанції, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків залишити без задоволення, постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 грудня 2011 року -без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
(Ухвалу у повному обсязі складено 09.04.2012 року)
Головуючий суддя Ісаєнко Ю.А.
Судді: Борисюк Л.П.
Собків Я.М.