КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-12235/09/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Келеберда В.І.
Суддя-доповідач: Шелест С.Б.
ПОСТАНОВА
Іменем України
"05" квітня 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуюча суддя : Шелест С.Б.
Судді: Пилипенко О.Є., Романчук О.М.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Комунального підприємства «Київський іподром»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.04.11р. у справі №2а-12235/09/2670 за позовом Державної фінансової інспекції в м. Києві (правонаступник - Контрольно-ревізійного управління в м. Києві) до Комунального підприємства «Київський іподром»про стягнення заборгованості
В С Т А Н О В И В:
КРУ в м. Києві звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про вилучення до загального фонду бюджету коштів у розмірі 136 100 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.04.11р. адміністративний позов задоволено у повному обсязі.
Не погоджуючись з вказаною постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, у якій просить суд скасувати постанову з мотивів порушення судом норм матеріального та процесуального права та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову.
Свої вимоги апелянт мотивує тим, що судом першої інстанції безпідставно не взято до уваги той факт, що сплата частини орендної плати нараховується та здійснюється після сплати відповідачем ПДВ у розмірі 20%, що становить 22683,33 грн., а тому відповідач повинен був сплатити 113416,67 грн., а не 136 100 грн. Крім того, апелянт зауважив на невірне спрямування судом стягуваних коштів в дохід державного бюджету України, замість загального фонду бюджету м. Києва.
04.04.12р. через канцелярію Київського апеляційного адміністративного суду позивачем подано заперечення на апеляційну скаргу та клопотання про здійснення процесуального правонаступництва Контрольно-ревізійного управління в м. Києві на Державну фінансову інспекцію в м. Києві.
Отже, з урахуванням реорганізації Контрольно-ревізійного управління в м. Києві, позивачем у справі слід вважати Державну фінансову інспекцію в м. Києві.
В судове засідання учасники процесу не з'явились, хоча належним чином були повідомлені про дату, час і місце судового засідання, докази чого наявні в матеріалах справи, у зв'язку з чим розгляд апеляційної скарги було проведено в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 197 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та апеляційну скаргу відповідача, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції позивачем проведено ревізію фінансово-господарської діяльності з метою перевірки дотримання законодавства при використанні і збереженні фінансових ресурсів та активів у Комунальному підприємстві «Київський іподром»за період з 01.04.07р. по 2009 рік, за результатами якої складено акт № 10-30/426 від 27.04.09р.
Ревізією встановлено, що Комунальне підприємство «Київський іподром»засноване на комунальній власності територіальної громади м. Києва і підпорядковується КМДА.
Підприємство протягом 2007-2008 року здавало в оренду приміщення, проте в порушення п. 41 рішення Київської міської ради «Про бюджет м. Києва на 2007 рік»від 28.12.06 № 531/588, п. 43 рішення Київської міської ради «Про бюджет м. Києва на 2008 рік»від 17.01.08р. № 3/4475, п. 38 рішення Київської міської ради «Про бюджет м. Києва на 2009 рік»від 06.03.09р. № 124/1179, не сплачувало визначений цими рішеннями певний відсоток загальних надходжень від орендної плати до загального фонду бюджету м. Києва.
На підставі акту перевірки та у зв'язку з вказаними порушеннями, позивачем було пред'явлено вимогу від 13.05.2009р. №26-10-14-14/3219 про усунення виявлених ревізією порушень законодавства та забезпечення перерахування до бюджету м. Києва коштів у загальній сумі 136 100 грн. до 27.05.2009.
Акт ревізії відповідачем підписаний без зауважень та заперечень, вимога КРУ у встановленому законом порядку не оспорювалась, проте підприємством не виконана.
Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що вказана вимога КРУ є законною, а тому підлягає виконанню шляхом перерахування вказаних коштів на користь держави.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, проте вважає, що постанова суду підлягає зміні у зв'язку з помилковим стягненням судом першої інстанції вказаних коштів в доход державного бюджету України, замість загального фонду бюджету м. Києва.
Відповідно до пунктів 7, 10 ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» № 2939-ХІІ (надалі - Закон № 2939-ХІІ), Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право: пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
В силу частини 2 статті 15 Закону № 2939-ХІІ, законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Матеріалами справи підтверджується законність вимоги КРУ від 13.05.2009р. №26-10-14-14/3219 про усунення виявлених ревізією порушень законодавства та забезпечення перерахування до бюджету м. Києва коштів у загальній сумі 136 100 грн.
Так, як вбачається з матеріалів справи, а саме, договорів оренди приміщень (копії у матеріалах справи) загальна площа наданих в оренду приміщень станом на 01.03.2009 складала 843,9 кв.м., орендна плата за які визначалась на підставі Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади м. Києва, затвердженої рішенням Київської міської ради від 09.2006 №34/91, виходячи з експертних оцінок приміщень.
Станом на 01.04.2007 на балансі Іподрому обліковувалась дебіторська заборгованість по розрахунках з орендної плати та пальних послуг у сумі 16,5 тис. гривень.
За період з 01.04.2007 по 01.03.2009 КП «Київський іподром» виставлено рахунків-фактур за орендну плату та комунальні послуги на загальну ну суму 580,9 тис.грн., в тому числі: з 01.04.2007 по 01.01.2008 - 7 тис.грн., у 2008 році - 391,4 тис.грн. та в січні-лютому 2009 року - 55,8 тис. гривень.
Орендарями за оренду приміщень та комунальні послуги сплачено на загальну суму 533,2 тис.грн., у тому числі: з 01.04.2007 по 01.01.2008 -23,0 тис.грн., у 2008 році - 334,8 тис.грн. та в січні-лютому 2009 року -75,4 тис. гривень.
Станом на 01.03.2009 на балансі відповідача обліковувалась дебіторська заборгованість по розрахунках з орендної плати та комунальних послуг у загальній сумі 64,2 тис. гривень.
Відповідно до рішень Київської міської ради «Про бюджет м. Києва 2007 рік»від 28.12.2006 №531/588 та «Про бюджет м. Києва на 2008 від 17.01.2008 №3/4475, у 2007-2008 роках комунальні підприємства зобов'язані сплачувати 30% загальних надходжень від здачі в оренду приміщень до загального фонду бюджету м. Києва.
У 2009 році, згідно з рішенням Київської міської ради «Про бюджет м. Києва на 2009 рік»від 06.03.2009 №124/1179, сплата від здачі в оренду приміщень до загального фонду бюджету м. Києва визначена у розмірі 50% загальних надходжень.
Проте, за період, що ревізувався, відповідачем не нараховано та не сплачено частину надходжень від здачі в оренду приміщень на загальну суму 136 100 грн., чим порушено п. 41 рішення Київської міської ради «Про бюджет м. Києва на 2007 рік»від 28.12.2006 №531/588, п. 43 рішення Київської міської ради «Про бюджет м. Києва на 2008 рік»від 17.01.2008 № 3/4475 та п.38 рішення Київської міської ради «Про бюджет м. Києва на 200 рік»від 06.03.2009 №124/1179.
Вищевказаними рішеннями Київської міської ради установлено розмір обов'язкових зарахувань від загальної суми надходжень від оренди нерухомого та іншого індивідуально визначеного майна комунальної власності територіальної громади міста Києва, без зменшення її на суму витрат на експлуатацію цього майна.
Суми надходжень від оренди нерухомого та іншого індивідуально визначеного майна комунальної власності територіальної громади міста Києва, що включають ПДВ в ціні послуг підлягають зарахуванню до загального фонду міста у встановлених рішеннями ставках без зменшення їх на суми обов'язкових платежів, а тому доводи апелянта не заслуговують на увагу.
Приймаючи до уваги те, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, висновки суду доводами апелянта не спростовані, колегія суддів дійшла висновку про відсутність правових підстав для задоволення апеляційної скарги, відтак, відповідно до п.1 ч. 1 ст. 201 КАС України постанова суду першої інстанції підлягає зміні у резолютивній її частині у зв'язку з помилковим стягненням судом першої інстанції вказаних коштів в доход державного бюджету України, замість загального фонду бюджету м. Києва.
Керуючись ст.ст. 195, 197, п.1 ч. 1 ст.201, 205, 207 КАС України Київський апеляційний адміністративний суд
П О С Т А Н О В И В:
апеляційну скаргу Комунального підприємства «Київський іподром» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.04.11р. у справі №2а-12235/09/2670 - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.04.11р. у справі №2а-12235/09/2670 змінити у резолютивній частині, виклавши її у наступній редакції.
Стягнути з Комунального підприємства «Київський іподром»до загального фонду бюджету м. Києва кошти у сумі 136 100 грн., за кодом бюджетної класифікації доходів 22080402, банк одержувача ГУДК України у м. Києві, код банку (МФО) 820019 одержувач УДК у Голосіївському районі м. Києва, код ЄДРПОУ 26077879, р/р 33210850700002.
В іншій частині постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.04.11р. у справі №2а-12235/09/2670 -залишити без змін.
Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Шелест С.Б.
Судді: Романчук О.М
Пилипенко О.Є.