КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-12196/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Добрянська Я.І.
Суддя-доповідач: Федорова Г. Г.
У Х В А Л А
Іменем України
"20" березня 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: суддів: при секретарі: за участю:Федорової Г.Г., Данилової М.В., Ключковича В.Ю., Петриченко Ю.П., представника апелянта -ОСОБА_5, представника відповідача -ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційними скаргами Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮВАН ТА»та Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 вересня 2011 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮВАН ТА»до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва про визнання дій протиправними, -
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2011 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮВАН ТА»(далі - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва (далі - відповідач), в якому просило визнати протиправними дії ДПІ у Святошинському районі м. Києва:
- щодо призначення та проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ «ЮВАН ТА»за наслідками якої було складено Акт від 08.06.2011 року № 154/23-50/36703501 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ЮВАН ТА з питань дотримання вимог податкового законодавства по податку на додану вартість за березень 2011 року;
- щодо визнання податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2011 року ТОВ «ЮВАН ТА»недійсною;
- щодо визнання угод та взаємовідносин ТОВ «ЮВАН ТА»з контрагентами за березень 2011 року нікчемними;
- щодо складення Акту від 03.06.2011 року № 268/23-50/36703501 про відсутність ТОВ «ЮВАН ТА»за податковою адресою.
- щодо встановлення відсутності у ТОВ «ЮВАН ТА»трудових та матеріальних ресурсів, виробничої бази та складських приміщень, необхідних для ведення господарської діяльності;
- щодо викладення в Акті від 08.06.20011 року № 154/23-50/36703501 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ЮВАН ТА»з питань дотримання вимог податкового законодавства по податку на додану вартість за березень 2011 року наступних висновків:
1. ТОВ «ЮВАН ТА»у зв'язку із незнаходженням за податковою адресою порушено вимоги пп. 16.1.11 п. 16.1 ст. 16, п. 45.2 ст. 45 Податкового кодексу України, ст. 93 Цивільного кодексу України, ст. 1, 9, 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»(зі змінами та доповненнями);
2. Враховуючи те, що у ТОВ «ЮВАН ТА»відсутні основні фонди, технічний персонал, виробничі активи, складські приміщення, транспортні засоби, підприємство не знаходиться за місцезнаходженням, на підставі висновку спеціаліста Святошинського РУ відділу організації роботи з ТКЗ ОВС НДЕКЦ при ТУ МВС України в м. Києві від 17.05.2011 р. № 765, в якому зазначено, що підписи від імені ОСОБА_6 (директора та засновника ТОВ «ЮВАН ТА») виконані не громадянином ОСОБА_6, а іншою невстановленою особою та прийнятого пояснення ОСОБА_6 1967 р.н., про те, що він не має ніякого відношення до фінансово-господарської діяльності ТОВ «ЮВАН ТА»згідно з частинами 1, 5 ст. 203, ст. 215, ст. 216, ст. 228 Цивільного кодексу України угоди та взаємовідносини з контрагентами за березень 2011 року є нечинними.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.09.2011 року провадження у справі № 2а-12196/11/2670 в частині позовних вимог щодо:
- визнання протиправними дій ДПІ у Святошинському районі м. Києва щодо визнання угод та взаємовідносин ТОВ «ЮВАН ТА»з контрагентами за березень 2011 року нікчемними;
- визнання протиправними дій ДПІ у Святошинському районі м. Києва щодо складення Акту від 03.06.2011 р. № 268/23-50/36703501 про відсутність ТОВ «ЮВАН ТА»за податковою адресою;
- визнання протиправними дій ДПІ у Святошинському районі м. Києва щодо встановлення відсутності у ТОВ «ЮВАН ТА»трудових та матеріальних ресурсів, виробничої бази та складських приміщень, необхідних для ведення господарської діяльності;
- визнання протиправними дій ДПІ у Святошинському районі м. Києва щодо викладення в Акті від 08.06.20011 року № 154/23-50/36703501 про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ЮВАН ТА»з питань дотримання вимог податкового законодавства по податку на додану вартість за березень 2011 року наступних висновків:
1. ТОВ «ЮВАН ТА»у зв'язку із незнаходженням за податковою адресою порушено вимоги пп. 16.1.11 п. 16.1 ст. 16, п. 45.2 ст. 45 Податкового кодексу України, ст. 93 Цивільного кодексу України, ст. 1, 9, 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»(зі змінами та доповненнями);
2. Враховуючи те, що у ТОВ «ЮВАН ТА»відсутні основні фонди, технічний персонал, виробничі активи, складські приміщення, транспортні засоби, підприємство не знаходиться за місцезнаходженням, на підставі висновку спеціаліста Святошинського РУ відділу організації роботи з ТКЗ ОВС НДЕКЦ при ТУ МВС України в м. Києві від 17.05.2011 р. № 765, в якому зазначено, що підписи від імені ОСОБА_6 (директора та засновника ТОВ «ЮВАН ТА») виконані не громадянином ОСОБА_6, а іншою невстановленою особою та прийнятого пояснення ОСОБА_6 1967 р.н., про те, що він не має ніякого відношення до фінансово-господарської діяльності ТОВ «ЮВАН ТА»згідно з частинами 1, 5 ст. 203, ст. 215, ст. 216, ст. 228 Цивільного кодексу України угоди та взаємовідносини з контрагентами за березень 2011 року є нечинними було закрито.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 вересня 2011 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮВАН ТА»задоволено частково.
Визнано протиправними дії Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва щодо визнання податкової декларації за податку на додану вартість за березень 2011 року ТОВ «ЮВАН ТА»недійсною.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
Присуджено на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮВАН ТА»судові витрати в сумі 1,70 грн. судового збору з державного бюджету України.
Позивач не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що судом порушено вимоги ст. ст. 86, 159 КАС України щодо належної оцінки доказів у справі та прийняття законного і обґрунтованого рішення, в зв'язку з чим просить постанову суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позовних вимог скасувати та прийняти в цій частині нове рішення, яким задовольнити заявлені позовні вимоги.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, відповідач також звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що оскаржувана постанова суду не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно з'ясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в зв'язку з чим просить скасувати постанову суду першої інстанції в частині визнання протиправними дій ДПІ у Святошинському районі м. Києва щодо визнання податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «ЮВАН ТА»за березень 2011 року недійсною та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити.
Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, які з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Згідно ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Як вбачається із матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, 06.03.2011 року на підставі направлення від 03.06.2011 року № 1825/23-50П, виданого ДПІ у Святошинському районі м. Києва та Наказу начальника ДПІ у Святошинському районі м. Києві від 03.05.2011 року № 1780 службовими особами ДПІ у Святошинському районі м. Києві було здійснено виїзд за податковою адресою ТОВ «ЮВАН ТА»для проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ЮВАН ТА»з питань підтвердження правомірності формування податкових зобов'язань та податкового кредиту за березень 2011 року. Проте, за податковою адресою (м. Київ, вул. Перемоги, 9) ТОВ- «ЮВАН ТА»було відсутнє, його посадові особи за вказаною адресою не знаходилися, в звязку з чим службовими особами ДПІ у Святошинському районі м. Києві було складено акт від 03.06.2011 року № 268/23-50/36703501 «Про невстановлення місцезнаходження платника податків (посадових осіб платника податків) та неможливість розпочати документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «ЮВАН ТА»з питань підтвердження правомірності формування податкових зобов'язань та податкового кредиту за березень 2011 року».
03.06.2011 року начальником інспекції ДПІ у Святошинському районі м. Києві було прийнято рішення, оформлене наказом № 1783, про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ЮВАН ТА»тривалістю 5 робочих днів з питань підтвердження правомірності формування податкових зобов'язань та податкового кредиту за березень 2011 року.
08 червня 2011 року на підставі Наказу начальника інспекції ДПІ у Святошинському районі м. Києві від 03.06.2011 року № 1783, службовими особами ДПІ у Святошинському районі м. Києві було здійснено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «ЮВАН ТА»з питань підтвердження правомірності формування податкових зобов'язань та податкового кредиту за березень 2011 року, за результатами якої було складено акт № 154/23-50/36703501.
Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи колегія суддів зважає на наступне.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби (пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України).
Згідно п. 79.2 ст. 79 Податкового кодексу України, документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Відповідно до норм статей 77, 78, 86 розділу II Податкового кодексу України та статті 8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», з метою забезпечення єдиного порядку відображення результатів документальних перевірок платників податків - юридичних осіб (резидентів і нерезидентів) та їх відокремлених підрозділів наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 року № 984 було затверджено Порядок оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства (далі - Порядок), який зареєстровано в Міністерстві юстиції України12.01.2011 року за № 34/18772.
Відповідно до п. 1 Розділу 1 Порядку, результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень - довідка.
Акт - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
У разі відмови посадових осіб платника податків або його законних представників у допуску посадових (службових) осіб органу державної податкової служби до проведення перевірки або неможливості проведення перевірки складається відповідний акт, який засвідчує такий факт (п. 10 Розділу 1 Порядку).
Як було встановлено в судовому засіданні, 06.03.2011 року на підставі направлення від 03.06.2011 року № 1825/23-50П, виданого ДПІ у Святошинському районі м. Києва та Наказу начальника ДПІ у Святошинському районі м. Києві від 03.05.2011 року № 1780 службовими особами ДПІ у Святошинському районі м. Києві було здійснено виїзд за податковою адресою ТОВ «ЮВАН ТА»для проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ЮВАН ТА»з питань підтвердження правомірності формування податкових зобов'язань та податкового кредиту за березень 2011 року. Проте, за податковою адресою (м. Київ, вул. Перемоги, 9) ТОВ- «ЮВАН ТА»було відсутнє, його посадові особи за вказаною адресою не знаходилися.
Враховуючи викладене, службовими особами ДПІ у Святошинському районі м. Києві було складено акт від 03.06.2011 року № 268/23-50/36703501 «Про невстановлення місцезнаходження платника податків (посадових осіб платника податків) та неможливість розпочати документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «ЮВАН ТА»з питань підтвердження правомірності формування податкових зобов'язань та податкового кредиту за березень 2011 року»(а.с. 48).
З огляду на зазначене, 03.06.2011 року начальником інспекції ДПІ у Святошинському районі м. Києві було прийнято рішення, оформлене наказом № 1783, про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ЮВАН ТА»тривалістю 5 робочих днів з питань підтвердження правомірності формування податкових зобов'язань та податкового кредиту за березень 2011 року.
На підставі вказаного наказу службовими особами ДПІ у Святошинському районі м. Києві 08.06.2011 року було здійснено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «ЮВАН ТА»з питань підтвердження правомірності формування податкових зобов'язань та податкового кредиту за березень 2011 року, за результатами якої було складено акт № 154/23-50/36703501.
Відповідно до п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється, зокрема, якщо виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.
Крім цього, колегія суддів зазначає, що видання керівником податкового органу наказу про призначення позапланової перевірки зазвичай не створює небезпеки інтересам відповідного платника податків, оскільки сам собою факт проведення перевірки не може безпосередньо заподіяти майнову чи іншу шкоду особі, не призводить до настання невідворотних негативних наслідків. Проведення перевірки є лише процедурою встановлення обставин, які необхідні для контролю за правильністю нарахування і сплати податків та інших обов'язкових платежів.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що позивачем не було надано доказів, які б підтверджували протиправність дій відповідача під час призначення та проведення документальної невиїзної перевірки ТОВ «ЮВАН ТА».
Щодо вимог позивача про визнання протиправними дії ДПІ у Святошинському районі м. Києва щодо невизнання податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2011 року ТОВ «ЮВАН ТА»як податкової звітності колегія суддів зазначає наступне.
Як вбачається з листа ДПІ у Свяошинському районі м. Києва від 06.05.2011 року № 10366/10/28-323, декларація з податку на додану вартість за березень 2011 року відповідачем не була визнана як податкова звітність з підстав відсутності платника за місцезнаходженням (а.с. 51).
Відповідно до пп. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання.
Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.
Обов'язкові реквізити - це інформація, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків.
Податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток посадових осіб платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності) (ст. 48 Податкового кодексу України).
Відповідно до пп. 4.3. п. 4 Методичних рекомендацій щодо централізованого приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України, затверджених наказом ДПА України від 31.12.2008 року № 827, із змінами та доповненнями, (далі -Методичні рекомендації), податкова звітність має бути: надана адресату звітності за формами встановленого зразка, що діють на момент подання документа, з обов'язковими додатками; повністю заповненою, а саме: наявні обов'язкові реквізити та значення показників, що не заповнюються через відсутність інформації, мають бути прокреслені; документи податкової звітності, що подаються на паперових носіях, мають бути заповнені чорнилом, пастою кулькових ручок, за допомогою друкарських машинок, принтерів, засобів механізації або інших засобів, які забезпечують збереження записів протягом установленого терміну зберігання звітності; без підчисток, помарок, малопомітних виправлень; підписана відповідними посадовими особами, скріплена печаткою платника податків.
Підпунктом 4.5. п. 4 Методичних рекомендацій передбачено, що у разі, якщо надана органу ДПС платником податків податкова звітність заповнена ним з порушенням правил, зазначених у затвердженому порядку заповнення, то вона може бути не визнана таким органом ДПС як податкова декларація, а саме: у ній не зазначено обов'язкових реквізитів або не проставлено прочерк у показниках, які не заповнюються; її не підписано відповідними посадовими особами (факсиміле не дозволяється); не скріплено печаткою платника податків; відсутні обов'язкові додатки до податкової звітності, передбачені порядком заповнення відповідної звітності; неможливо прочитати текст або цифри внаслідок пошкодження (наприклад, документи, залиті чорнилом або іншою рідиною, потерті); наявні порвані аркуші, підчищення, помарки, виправлення, дописки і закреслювання; подана ксерокопія звітних документів; звітність з податку на додану вартість, подана неплатником ПДВ.
Дані вимоги також визначені положенням п. 48.7 ст. 48, п. 49.11 ст. 49 Податкового кодексу України, в якому зокрема передбачено, що звітність, складена з порушенням норм цієї статті, не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених пунктом 46.4 статті 46 цього Кодексу. У разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби, у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, зобов'язаний протягом п'яти робочих днів з дня її отримання надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.
Прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають п. 49.8 ст. 49 (Податкового кодексу України).
Дослідженням матеріалів справи встановлено, що декларація з податку на додану вартість за березень 2011 року підписана посадовою особою та скріплена печаткою позивача із зазначенням усіх обов'язкових реквізитів та показників.
Не визнання декларації з податку на додану вартість за березень 2011 року року з підстав зазначення у вступній частині декларації недостовірного обов'язкового реквізиту «місцезнаходження платника податку»колегія суддів вважає протиправним з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 21 Податкового кодексу України, посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватись Конституції України а діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами та не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій.
Органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом (пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України).
Згідно з п. 1.17 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджені Наказом ДПА України № 355 від 27.05.2008 року (далі -Методичні рекомендації), у разі неможливості розпочати перевірку у зв'язку з відсутністю платника податків (посадових осіб платника податків) за його місцезнаходженням, складається акт довільної форми, в якому викладаються причини неможливості розпочати перевірку у терміни, визначені в направленні на її проведення, та робиться відповідний запис про здійснення зазначеної перевірки після усунення причин, які призвели до неможливості її проведення. Цей акт фіксується у спеціальному журналі реєстрації актів відповідно до встановленого порядку оформлення та реалізації матеріалів перевірок органами державної податкової служби.
Відповідно до п. 1.15 Методичних рекомендацій, при встановленні відсутності платника податків за місцезнаходженням, складається акт перевірки щодо не встановлення місцезнаходження платника податків та підрозділу податкової міліції передається окремий запит на встановлення місцезнаходження платника податків. У свою чергу цей підрозділ здійснює оперативно-розшукові заходи щодо встановлення місцезнаходження платника податків. Не пізніше 10 календарних днів з дня отримання запиту на встановлення місцезнаходження підрозділ податкової міліції в обов'язковому порядку письмово повідомляє підрозділ, який здійснює перевірку, та підрозділ обліку платників податків про результати здійснених заходів щодо встановлення місцезнаходження платника податків та (або) його посадових осіб, залучення їх до проведення перевірки шляхом вручення платнику податків (посадовим особам платника податків) письмового запрошення про необхідність явки до органу ДПС для ознайомлення з підставами проведення перевірки та датою початку її проведення. У разі не встановлення підрозділом податкової міліції протягом 10 календарних днів місцезнаходження платника податків та його посадових осіб, підрозділ податкової міліції продовжує здійснювати вичерпні заходи до моменту залучення такого платника до проведення перевірки, про що повідомляє підрозділ органу ДПС, що надавав запит.
Частиною 1 ст. 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Як на доказ відсутності ТОВ «ЮВАН ТА»за фактичним місцезнаходженням платника податків відповідач посилається на акт від 03.06.2011 року № 268/23-50/36703501 «Про невстановлення місцезнаходження платника податків (посадових осіб платника податків) та неможливість розпочати документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «ЮВАН ТА»з питань підтвердження правомірності формування податкових зобов'язань та податкового кредиту за березень 2011 року».
Однак, як вбачається зі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 252956 та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців місцезнаходженням ТОВ «ЮВАН ТА»є: 03170, м. Київ, вул. Перемоги, 9 (а.с. 38, 87-90).
Крім цього, відповідачем не було надано доказів дотримання ним п. 1.15 Методичних рекомендацій.
Вказане дає підстави вважати про порушення відповідачем порядку прийняття податкової звітності платника податку, зокрема в частині, що стосується процедури неприйняття декларації з податку на прибуток підприємства, зміст якої не відповідає встановленим законом вимогам.
Таким чином, з огляду на вищевикладене, апеляційна скарга Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва до задоволення не підлягає.
Згідно зі ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права. Доводи апеляційних скарг висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому підстав для скасування постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 вересня 2011 року не вбачається.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮВАН ТА»та Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 вересня 2011 року -залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 вересня 2011 року -залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Аліменко В.О.
Судді: Данилова М. В.
Ключкович В.Ю.
Повний текст постанови складено та підписано -26.03.12р.