Постанова № 23549421, 28.03.2012, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2012
Номер справи
2а-0770/547/12
Номер документу
23549421
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2a-0770/547/12

Ряд статзвітності № 8.1.5

Код 05

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 березня 2012 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилка С.Є.

при секретарі судового засідання Скуби В.І.

за участю сторін:

представника позивача -не з'явився;

представника відповідача -не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до Приватного підприємства «Спиртвин»про стягнення податкового боргу у розмірі 8819,39 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 28 березня 2012 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 02 квітня 2012 року.

До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Закарпатської області з позовною заявою до Приватного підприємства «Спиртвин», якою просить, стягнути з Приватного підприємства «Спиртвин»податковий борг у розмірі 8819,39 грн..

Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує, що 20 вересня 2011 року Перечинським відділенням Ужгородської МДПІ було проведено перевірку відповідача. За результатами перевірки складено акт № 0224/07/01/23/36541983 від 20 вересня 2011 року, на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002252303 від 07 жовтня 2011 року, яким визначено зобов'язання в розмірі 341 грн. та рішення про застосування фінансових санкцій № 2105/23-3/36541983/7893, яким відповідачу визначено зобов'язання в розмірі 8480 грн..

28 березня 2012 року до суду надійшла заява представника позивача, якою останній просить розглянути справу без участі представника позивача за наявними матеріалами (а.с. 27).

В судові засідання, що проходили 05 березня 2012 року та 28 березня 2012 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано.

Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.

Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що Приватне підприємство «Спиртвин»було зареєстроване 25 червня 2009 року виконавчим комітетом Ужгородської міської ради Закарпатської області, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 598803 (а.с. 6).

Згідно вказаного свідоцтва про державну реєстрацію та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців № 2040рс4180 від 16 грудня 2011 року (а.с.а.с. 7, 8) місцезнаходженням відповідача є: 88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Гранітна, 1.

20 вересня 2011 року працівниками ДПІ у м. Ужгороді Закарпатської області було проведено перевірку магазину, що розташований за адресою: м. Перечин, вул.. Червоноармійська, 22, який належить суб'єкту господарської діяльності Приватному підприємству «Спиртвин». Перевірка проведена в присутності продавця ОСОБА_1.

За результатами перевірки був складений акт № 0224/07/01/23/36541983 від 20 вересня 2011 року, згідно якого перевіркою встановлено порушення: пунктів 1, 6 та 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06 липня 1995 року; статті 15 та 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP; постанову Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв»від 30 жовтня 2008 року № 957 (а.с.а.с. 10, 11).

На підставі вказаного акту перевірки позивачем було прийнято:

- податкове повідомлення-рішення № 0002252303 від 07 жовтня 2011 року, яким до відповідача застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 341 грн. (а.с. 12).

- рішення про застосування фінансових санкцій № 2105/23-3/36541983/7893 від 07 жовтня 2011 року, яким застосовано суму фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 5000 грн., за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, та 3480 грн. за здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензії, що становить 200 відсотків вартості отриманої партії товару (а.с.а.с. 13, 14).

Вказані податкове повідомлення-рішення та рішення про застосування фінансових санкцій 07 жовтня 2011 року отримав директор підприємства Кан В.В., що підтверджується його підписами на корінці податкового повідомлення-рішення та рішенні про застосування фінансових санкцій.

Згідно розрахунку заборгованості приватного підприємства «Спиртвин»сума заборгованості по податковому повідомленні-рішенні № 0002252303 від 07 жовтня 2011 року становить 339,39 грн., а по рішенні про застосування фінансових санкцій № 2105/23-3/36541983/7893 від 07 жовтня 2011 року становить 8480 грн., що підтверджується також обліковою карткою платника (а.с.а.с. 22, 24).

Таким чином, загальна сума податкового боргу відповідача становить 8819,39 (339,39+8480) грн..

Директором Приватного підприємства «Спиртвин»Кан В.В. 13 жовтня 2011 року було отримано податкову вимогу за № 690, про що свідчить підпис останнього на корінці податкової вимоги (а.с. 15).

Відповідно до статті 3 пунктів 1, 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06 липня 1995 року № 265/95 (надалі Закон України № 265/95) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення.

Відповідно до статті 17 пункту 1, 3 Закон України № 265/95 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

- у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання, вчинене вперше - 1 гривня;

- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або незберігання розрахункових книжок протягом встановленого терміну.

Відповідно до статті 25 Закон України № 265/95 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до статті 54 пункту 54.3 підпункту 54.3.1 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Згідно статті 13 частини 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP (надалі Закон України № 481/95-BP) норми втрат і виходу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв затверджуються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв»від 30 жовтня 2008 р. № 957 установлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв згідно з додатком.

Відповідно до статті 15 частини 11 Закон України № 481/95-BP роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Відповідно до статті 17 частини 2 абзаців 5, 11 Закону України № 481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень; оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень.

На підставі наведеного та керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до Приватного підприємства «Спиртвин»-задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Спиртвин»(88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Гранітна, будинок 1, ідентифікаційний код 36541983) податковий борг у розмірі 8819,39 (восьми тисяч восьмиста дев'ятнадцяти грн. 39 коп.) грн..

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий Гаврилко С.Є.