Вирок № 22652654, 02.04.2012, Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
02.04.2012
Номер справи
1-200/11
Номер документу
22652654
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 1-200/11

02 квітня 2012 року м. Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківскої області

в складі: головуючого - судді Грещука Р.П.

секретаря - Клекот Л.М.,

з участю прокурора - Демяника В.В.

захисників підсудного ОСОБА_1: адвокатів - ОСОБА_2, ОСОБА_3,

захисника підсудного ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_5

підсудних - ОСОБА_1, ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу, в якій обвинувачуються

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець та житель АДРЕСА_1, на час вчинення злочинів- перебував на посаді голови Пасічнянської с/ради, в даний час працює на тимчасових заробтках, одружений, на утриманні одна неповнолітня дитина, з вищою освітою, українець, громадянин України, згідно ст. 89 КК України не судимий, у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст.367 ч.2, 191 ч.3, 366 ч.1 КК України,-

ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженець та житель АДРЕСА_2, директор МПП «Іманд», одружений, на утриманні одна неповнолітня дитина, з повною загальною середньою освітою, українець, громадянин України, несудимий, у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст.191 ч.3, 366 ч.1 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

Підсудний ОСОБА_1 вчинив дії, що полягали у невиконанні ним, як службовою особою своїх службових обовязків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки. Крі того, здійснив дії, які виразились в привласненні та заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені за попередньою змовою групою осіб. Також ОСОБА_1 вчинив службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, складання і видачу завідомо неправдивих документів.

ОСОБА_4 вчинив дії, які виразились в привласненні та заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені за попередньою змовою групою осіб. Крім того, ОСОБА_6 вчинив службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, складання і видачу завідомо неправдивих документів.

Злочини вчинено ними при наступних обставинах.

У звязку з паводком, що стався 23-27 липня 2008року в Івано-Франківській області та інших областях і спричинив великомасштабні руйнування та пошкодження значної кількості житлових будинків та інших будівель, з метою захисту життя та здоровя людей і надання їм ефективної допомоги для якнайшвидшої нормалізації екологічної обстановки, видано Указ Президента України від 28.07.2008року про оголошення окремих територій Івано-Франківської області, зокрема і Надвірнянського району, зонами надзвичайної екологічної ситуації. Після чого органами державної виконавчої влади вживалися невідкладні заходи по ліквідації стихійного лиха і найбільш постраждалим виділялись бюджетні кошти на допомогу. Виконання функцій по формуванню списків потерпілих від повені осіб було покладено на органи місцевого самоврядування.

Зокрема 23-27 липня 2008р. в с. Пасічна, Надвірнянського району сталося стихійне лихо повінь.

ОСОБА_1, будучи Пасічнянським сільським головою, в період 26 липня - 6 серпня 2008р., несумлінно ставлячись до своїх службових обовязків, в порушення вимог п. 2 Розпорядження Кабінету Міністрів України № 1008-р від 28.07.2008р «Про виділення коштів для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року», вимог п. п. 2,3,4,5,7 «Порядку обстеження майна, пошкодженого внаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008р.», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 688 від 30.07.2008р., вимог п. 14 Порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міському бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 689 від 02.08.2008р., безпідставно та незаконно вніс в список потерпілих від повені осіб ОСОБА_7 для виплати останньому грошової допомоги. В подальшому ОСОБА_1 особисто погодив список постраждалих громадян мешканців села Пасічна, де було внесено ОСОБА_7 та подав їх до Надвірнянської РДА.

Так, ОСОБА_1 будучи Пасічнянським с/головою, проявляючи безконтрольність за ходом складання списків потерпілих внаслідок стихії, проявляючи службову недбалість, тобто неналежно виконуючи свої службові обовязки через несумлінне ставлення до них, знаючи що будинок ОСОБА_7 не має усіх необхідних документів, які би підтверджували реєстрацію будинку як житлового 27.07.2008р. у своєму кабінеті, безпідставно вніс в список осіб, які постраждали внаслідок стихії ОСОБА_7, який проживає в с. Пасічна, вул. Довбуша, в якого відсутня інвентарна справа на житловий будинок та житловий будинок не значиться в погосподарських книгах села Пасічна.

Складені ОСОБА_1 списки постраждалих внаслідок стихії жителів с. Пасічна, в які було незаконно включено мешканця с. Пасічна ОСОБА_7., були направлені до Надвірнянської РДА та затверджені головою Надвірнянської РДА, після чого передані до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації для виплати вищевказаним громадянам грошової допомоги внаслідок стихійного лиха повені.

Протягом серпня-вересня 2008р. на підставі списка Пасічнянської сільської ради, підписаного і затвердженого Пасічнянським сільським головою ОСОБА_1, управлінням праці та соціального захисту населення Надвірнянської РДА, були складені відомості на виплату грошової допомоги особам, які постраждали від стихійного лиха, та перераховано грошові кошти у Надвірнянське відділення ВАТ «Ощадний банк України»та відділення поштового звязку в с. Пасічна.

Крім того, ОСОБА_1 будучи на посаді Пасічнянського сільського голови недбало виконуючи свої посадові обовязки, усвідомлюючи той факт, що згідно постанови Кабінету Міністрів України № 689 від 02.08.2008р., що була прийнята після складання та подання ним списків потерпілих внаслідок стихії, до яких було включено ОСОБА_7, розуміючи, що ОСОБА_7 не мав права на отримання матеріальної допомоги за пошкодження будинку не вжив заходів, спрямованих на забезпечення належного виконання постанови Кабінету Міністрів України № 689 від 02.08.2008р., не виключив ОСОБА_7 з вказаних списків, незважаючи на те, що в райдержадміністрації розяснювався порядок формування списків постраждалих внаслідок стихії.

Згідно акту контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області №370-21/21 від 03.12.2010р. та довідки зустрічної звірки використання коштів №370-21/56 від 10.11.2010р. встановлено, що будинок ОСОБА_7 в експлуатацію не введений, інвентарна(будинкова) книга відсутня, в по господарській книзі будинок за даною адресою не зареєстрований. Згідно даних Управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської РДА ОСОБА_7 отримав допомогу в сумі 85 тис.грн.

Внаслідок таких протиправних дій ОСОБА_1, який на той час був Пасічнянським сільським головою, з державного бюджету незаконно та безпідставно використано кошти на загальну суму 85 000 грн., чим спричинено тяжкі наслідки державі.

При цьому допущені ОСОБА_1 службові порушення перебувають у причинному звязку з наслідками, які наступили.

Також, 01.06.2009 року між МПП «Іманд»в особі директора ОСОБА_4 та Пасічнянською сільською радою Надвірнянського району в особі голови ОСОБА_1 укладено договір підряду № 9, згідно з умовами якого виконавець робіт МПП «Іманд»зобов'язувалось виконати будівельно-монтажні роботи по будівництву роздягалки та трибун на сільському стадіоні с. Пасічна Надвірнянського району, згідно проектної документації, а замовник робіт Пасічнянська с/рада відповідно зобов'язувалась оплатити договірну вартість робіт що становить 279332 грн.

На виконання умов зазначеного договору, Пасічнянською с/радою платіжними дорученнями № 30 від 04.06.2009, № 50 від 22.07.2009, № 30 від 16.09.2009 та № 159 від 10.12.2009 перераховано МПП «Іманд»бюджетні кошти на загальну суму 269601,32 грн.

Замовник робіт протягом усього періоду будівництва забезпечує технічний нагляд об'єкта контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва такого об'єкта і це передбачено порядком здійснення технічного нагляду об'єкта архітектури, затвердженого Постановою КМУ № 903 від 11.07.2007 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури».

На виконання умов договору підряду від 01.06.2009, МПП «Іманд»проведено роботи по будівництву роздягалки та трибун на сільському стадіоні с. Пасічна Надвірнянського району. Однак, директор МПП «Іманд»ОСОБА_4 всупереч умов договору підряду від 01.06.2009 та п. 3.3.10. Правил визначення вартості будівництва ДБН Д. 1.1-1-2000, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 року № 174, згідно з яким вартість прямих витрат при взаєморозрахунках за обсяги виконаних робіт визначається на підставі нормативних витрат трудових і матеріально-технічних ресурсів, виходячи з фізичних обсягів виконаних робіт та уточнених цін ресурсів, передбачених в договірній ціні, маючи на меті привласнити бюджетні кошти, не виконав взяті на себе зобов'язання в повному обсязі, а саме роботи по встановленню віконних блоків в кількості 5,24 м.кв, дверних блоків в кількості 7,58 м.кв, установлення блоків у перегородках в кількості 1,68 м.кв., поліпшеному фарбуванню підлог в кількості 53,5 м.кв., високоякісному штукатуренню косяків в кількості 47,2 м.кв., пофарбуванню фасадів в кількості 76,84 м.кв., високоякісному штукатуренню стель в кількості 62,8 м.кв., вапняному фарбуванню в кількості 157,34 м.кв., облицюванню стін керамічними плитками в кількості 30 м.кв., зальна вартість перечислених невиконаних робіт становить 23797,20 грн.

ОСОБА_1 маючи на меті привласнити та заволодіти бюджетними коштами, зловживаючи своїм службовим становищем, не забезпечивши здійснення технічного нагляду за будівництвом роздягалки та трибун на сільському стадіоні с. Пасічна Надвірнянського району, перебуваючи в злочинній змові з директором МПП «Іманд»ОСОБА_4, діючи умисно з метою власного збагачення, всупереч умов договору підряду від 01.06.2009 та порядку «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури», який затверджено Постановою КМУ № 903 від 11.07.2007, достовірно знали, що роботи, які передбачені проектно-кошторисною документацією в повному обсязі не виконані.

З метою доведення свого злочинного умислу до кінця, направленого на привласнення та заволодіння бюджетними коштами, виділеними для проведення будівельно-монтажних робіт по будівництву роздягалки та трибун на сільському стадіоні с. Пасічна, діючи в корисливих цілях, Пасічнянський сільський голова ОСОБА_1 та директор МПП «Іманд»ОСОБА_4 знаючи що в акти прийняття виконаних підрядних робіт форми КБ-2в за вересень 2009 року та за грудень 2009 року внесено завідомо неправдиві відомості про об'єми виконаних робіт вартістю 23797,20 грн., усвідомлюючи протиправність своїх дій, підписали зазначені акти і такими діями як виконавець ОСОБА_4 здав, а ОСОБА_1 як замовник прийняв виконані роботи, внаслідок чого в злочинній змові привласнили та заволоділи коштами в сумі 23797,20 грн., чим спричинили матеріальну шкоду територіальній громаді с. Пасічна Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Крім того, Пасічнянський с/голова ОСОБА_1 та директор МПП «Іманд»ОСОБА_4 будучи службовими особами, наприкінці вересня 2009 року підписали акт № 185-0-1-1 приймання виконаних підрядних робіт форми КБ-2в по реконструкції сільського стадіону з будівництвом роздягалки з трибунами в с. Пасічна Надвірнянського району за вересень 2009 року, достовірно знаючи що в ньому відображено завідомо-неправдиві відомості про проведені МПП «Іманд»роботи, а саме встановлення віконних блоків в кількості 5,24 м.кв та встановлення дверних блоків в кількості 7,58 м.кв., а також наприкінці грудня 2009 року підписали акт № 185-0-1-1 приймання виконаних підрядних робіт форми КБ-2в по реконструкції сільського стадіону з будівництвом роздягалки з трибунами в с. Пасічна Надвірнянського району за вересень 2009 року, достовірно знаючи що в ньому відображено завідомо-неправдиві відомості про проведені МПП «Іманд»роботи, а саме установлення блоків у перегородках в кількості 1,68 м.кв., поліпшеному фарбуванні підлог в кількості 53,5 м.кв., високоякісному штукатуренню косяків в кількості 47,2 м.кв., пофарбуванню фасадів в кількості 76,84 м.кв., високоякісному штукатуренню стель в кількості 62,8 м.кв., вапняному фарбуванню в кількості 157,34 м.кв., облицюванню стін керамічними плитками в кількості 30 м.кв.

Всього, внаслідок внесення до актів форми №Кб-2в завідомо неправдивих відомостей, ОСОБА_1 та ОСОБА_4 заподіяно матеріальну шкоду територіальній громаді с. Пасічна Надвірнянського району Івано-Франківської області на суму 23797,20 грн.

Допитаний в якості підсудного ОСОБА_1 в судовому засіданні винним себе у предявлених обвинуваченнях не визнав, заперечив також щодо задоволення цивільного позову УПСЗН Надвірнянської РДА. Суду пояснив, що він будучи на посаді голови Пасічнянської с/ради не складав і не вносив в списки громадян, потерпілих внаслідок стихії ОСОБА_7 та особисто не погоджував ці списки, тому в подальшому і не міг виключити його із зазначеного списка. Також зазначає, що на момент проведення обстеження будинку ОСОБА_7 та складання акту »Порядок обстеження майна, пошкодженого внаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27.07.2008 року, який затверджений ПКМ України №688 від 30.07.2008 року ще не був прийнятий. Також не діяв і не був затверджений ПКМ України за №689 від 02.08.2008 року «Порядок використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міському бюджету м.Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27.08.2008 року». Крім того, стверджує, що з висновку проведеної почеркознавчої експертизи не можна встановити чи підпис в списку належить йому чи іншій особі. Просить суд виправдати його у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.367 КК України за недоведеністю його вини, і, відповідно відмовити в задоволенні цивільного позову.

Що стосується предявлених йому обвинувачень за ст.ст.191 ч.3 та 366 ч.1 КК України суду пояснив, що в 2009 році він, як голова Пасічнянської с/ради та МПП «Іманд»в особі ОСОБА_4 уклали договір підряду на проведення робіт по будівництва роздягалки та трибун сільського стадіону в с. Пасічна та була виготовлена відповідна документація, погоджено кошторис.

Згідно умов договору, строк виконання робіт завершувався 30.09.2009 року. Сума договору становила 279332 грн.

Стверджує, що роботи не були закінчені у встановлені терміни, оскільки не було враховано що повз стадіон протікає потік і наявність вологи та води у ґрунтах перешкоджало вчасному здійсненню робіт, які були зазначені як виконані. Пояснює, що всі його дії були спрямовані на розвиток села, а не на привласнення коштів за попередньою домовленістю, як обвинувачує його слідство.Просить суд виправдати його за ст. 191 ч.3 КК України, однак в своєму останньому слові ОСОБА_1 зазначив, що в обвинуваченні його за ст.366 ч.1 КК України він себе винним визнає, оскільки підписуючи акти прийняття виконаних робіт знав, що не всі роботи виконані. Просить його суворо не карати за вказаною статтею.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_4 винним себе у предявлених обвинуваченнях визнав частково. Зокрема невизнав предявлене йому обвинувачення за ст.191 ч.3 КК України.

Суду пояснив, в 2009 році він, як керівник МПП «Іманд»та голова Пасічнянської с/ради в особі ОСОБА_1 уклали договір підряду №9 на проведення робіт по будівництва роздягалки та трибун сільського стадіону в с. Пасічна, надвірнянського р-ну. Відповідно була виготовлена документація та погоджено кошторис.

За умовами договору, строк виконання робіт завершувався 30.09.2009 року. Пояснив, що зазначені роботи на час складання актів прийняття виконаних робіт дійсно були невиконані, оскільки у зв'язку з відсутністю даху трибун та роздягалки (ці роботи повинні були виконувались не МПП «Іманд», а Пасічнянська сільська рада підшукувала іншого підрядника для цього) було недоцільно здійснювати фарбування, штукатурення та встановлювати двері та вікна, оскільки погодні умови одразу б пошкодили ці роботи. Пасічнянському с/голові ОСОБА_1 на час підписання актів прийняття виконаних робіт було відомо про роботи, які ним не було виконано на той час і з яких причин вони не виконувались.

Зазначає, що після виявлення ревізором недовиконання робіт на суму 23797грн.20 коп. він добровільно сплатив зазначені кошти в держбюджет. Наміру привласнення грошових коштів, змови, у нього не було, ним керували спонукання зберегти обєкт. Свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ст. 366 ч.1 КК України визнає, просить суд суворо його не карати.

Однак, незважаючи на часткове визнання ОСОБА_1 та ОСОБА_4 своєї вини у предявлених обвинуваченнях, їх винність у скоєнні злочинів доводиться зібраними по справі та перевіреними в судовому засіданні доказами.

Так, допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_8 суду пояснив, що з 1998року по 2010рік він являвся депутатом Пасічнянської сільської ради.

Після стихії яка відбулася 23-27 липня 2008р. Пасічнянський с/голова ОСОБА_1 25.07. 2008 року розпорядженням створив комісію по ліквідації наслідків стихійного лиха. Комісія повинна була провести обстеження шляхом подвірного обходу господарств села з визначенням завданих повінню збитків та відповідним складенням актів пошкодження, в склад комісії були включені депутати сільської ради с. Пасічна, в тому числі і він.

Десь 23-27 липня сільський голова ОСОБА_1 в Надвірнянській РДА отримав вказівку, щодо необхідності створення комісії по ліквідації наслідків стихійного лиха та складання актів пошкодження домогосподарств, про що довів до відому працівників с/ради та депутатів.

Він, як депутат, описував усі наявні пошкодження будинковолодінь на вулицях Стуса та Довбуша.

28.07.2008року, в приміщенні сільської ради він, згідно своїх записів, разом з іншими членами комісії, складав акти пошкодження домогосподарств.

В актах пошкодження домогосподарств вказувалося дата складання, прізвище, імя, по-батькові голови домогосподарства або їх членів, вулицю на якій знаходиться домогосподарство, вказували характер пошкодження. Після, акт підписувався головою та членами комісії, після чого Пасічнянський с/голова ОСОБА_1 мав затвердити даний акт.

Зазначив, що 28.07.2008року, після обходу всіх вулиць, у приміщенні Пасічнянської с/ ради він разом з іншими членами комісії підписав акт обстеження житлового будинку громадянина ОСОБА_7, який розташований по вул. Довбуша.

Свідок ОСОБА_9 суду пояснила, що що після стихії яка відбулася 23-27 липня 2008р. Пасічнянський с/голова ОСОБА_1 25.07.2008 року розпорядженням створив комісію по ліквідації наслідків стихійного лиха яка повинна була провести обстеження шляхом подвірного обходу господарств села з визначенням завданих повінню збитків та відповідним складенням актів пошкодження, в склад комісії були включені депутати сільської ради с. Пасічна, так як я депутата сільської ради, її також було включено в склад даної комісії.

23.07.2008 року у сільську раду звернувся громадянин ОСОБА_7.з проханням обстежити його житловий будинок, який було пошкоджено внаслідок повені. За вказівкою сільського голови с. Пасічна ОСОБА_1 та поданого списку депутата від вулиці Довбуша, вона особисто заповнила бланк акту обстеження про пошкодження житлового будинку та затоплення подвіря громадянина ОСОБА_7 Після складання даного акту підписала його особисто, а також його підписали депутат ОСОБА_8, голова комісії ОСОБА_10, та затвердив сільський голова ОСОБА_1

В подальшому їй стало відомо, що гр. ОСОБА_7 згідно вказаного акту обстеження отримав допомогу в розмірі 85 000 грн., оскільки його будинок був віднесений до ІІ-ї категорії пошкодження.

Свідок ОСОБА_7 суду пояснив, що з 2004 року проживає АДРЕСА_3, разом з дружиною та сином.

Так, після стихії, яка мала місце на території Надвірнянського району 23-27 липня 2008 року, його житловий будинок, було пошкоджено. 24-25 липня на його вулиці депутати сільської ради проводили огляд підтоплених господарств та складали список пошкодженого майна. Склавши список пошкодженого майна депутати повідомили, що буде проводитьсь виплата компенсації за пошкодження майна. В подальшому у сільській раді йому стало відомо про те, що його віднесено до ІІ категорії постраждалих від стихії.

Через деякий час, приблизно в кінці серпня 2008р., листоноша принесла йому частину грошей, тобто допомогу за пошкодження господарства, житлового будинку. В подальшому він ще приблизно 3 рази отримував грошову допомогу. В загальному ним було отримано грошову допомогу в загальній сумі 85000 грн.

Отримані гроші він вклав в будівельні матеріали для відшкодування втрат завданих в наслідок стихії.

Також, пояснив, що даний будинок ним побудовано самовільно у 2000 році. В експлуатацію будинок не введений, інвентарна (будинкова) книга відсутня, в погосподарській книзі будинок не зареєстрований. Дану адресу АДРЕСА_3, йому надала Пасічнянська с/рада під час виготовлення документів на підведення електроенергії.

Свідок ОСОБА_10 пояснив, що з 2006 року по 2010 рік працював секретарем Пасічнянської сільської ради. Протягом 28 липня 02серпня 2008року, на основі складених депутатами актів пошкодження домогосподарств, сільський голова спільно з членами комісії, без його участі, в своєму кабінеті складали загальний список потерпілих внаслідок стихійного лиха. Дані списки він не підписував.

Також зазначив, що акт від 26.07.2008р. на обстеження домогосподарства ОСОБА_7 він не складав, з ним ознайомлений не був, та в ньому також не підписувався. Даний житловий будинок ОСОБА_7 був побудований самовільно, оскільки частина територія села являється зоною гірничого відводу НГВУ «Надвірнанафтогаз», без належних на те документів. Будинок в експлуатацію введений не був, інвентарна(будинкова) книга на даний будинок відсутня, в погосподарській книзі будинок за даною адресою не зареєстрований.

Свідок ОСОБА_11 пояснив, що з 2008року працює на посаді головного державного інспектора інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області. В його функціональні обовязки входить здійснення державного контролю за дотриманням вимог будівельного законодавства. Підтвердив, що житловий будинок ОСОБА_7, що розташований за адресою с. Пасічна, вул. Довбуша, побудований на відстані приблизно 7-8 метрів від русла річки «Бистриця-Надвірнянська», та знаходиться в водоохоронній зоні, а також на даний будинок відсутні правовстановлюючі документи, тобто даний будинок збудований самовільно. Оскільки будинок знаходиться в водоохоронній зоні, то згідно закону України «Про забудову та планування території»не підлягає узаконенню.

У відповідності до п. 14 «Порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міському бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 689 від 02.08.2008р., матеріальна допомога повинна виплачуватись власникам житлових будинків на сімю. Згідно даної постанови, будинок ОСОБА_7 не підлягав відшкодуванню, оскільки збудований самовільно, без відповідних документів, та з порушенням діючих будівельних норм.

Свідок ОСОБА_12 пояснила, що з 11.08.2005 року працює на посаді головного спеціаліста організаційного відділу апарату Надвірнянської РДА.

Після стихійного лиха що сталося 23-27 липня 2008р. її відділом здійснювався прийом списків постраждалих осіб внаслідок стихії, після чого дані списки подавались на затвердження голові РДА та направлялись до управління праці та соціального захисту населення.

Згідно «Порядку використання у 2008році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей міському бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008року», затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 02.08.2008р. № 689, субвенція спрямовується на виплату часткової допомоги сімям, які постраждали в наслідок стихійного лиха, проведення медичних, санітарних заходів, часткове відшкодування збитків сільськогосподарських установ.

Для надання допомоги, списки громадян складались комісіями, створеними при сільських, селищних, міських радах, які затверджувались відповідними головами та направлялись для затвердження голові райдержадміністрації. На підставі зазначених списків орган соціального захисту населення райдержадміністрацій, оформлюють в установленому порядку документи, необхідні для перерахування коштів за бажанням одержувача допомоги Українському державному підприємству поштового звязку «Укрпошта»або Ощадному банку.

Згідно п.14. «Порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей міському бюджету м.Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008року»допомога виплачується власникам житлових будинків чи квартир на сімю.

Головою Пасічнянської с/ради було видане розпорядження про створення комісії, для обстеження будинків та формування списків потерпілих в наслідок повені. Після складених та затверджених комісією та головою комісії списків, голова Пасічнянської сільської ради затвердив їх своїм підписом та печаткою та направив до райдержадміністрації.

Напередодні подання списків постраждалих осіб внаслідок стихії до Надвірнянської РДА постанова Кабінету Міністрів від 02 серпня 2008р. № 689 була доведена до відома міському, селищним та сільським головам. На засіданні колегії РДА головам були роздані копії вказаної постанови.

Свідок ОСОБА_13 пояснила, що з 1986р працює в управлінні праці та соціального захисту населення Надвірнянської РДА, з 1995 на посаді головного бухгалтера.

Згідно «Порядку використання у 2008році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей міському бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008року», затвердженого ПКМ України від 02.08.2008р. № 689, субвенція спрямовується на виплату часткової допомоги сімям, які постраждали в наслідок стихійного лиха, проведення медичних, санітарних заходів, часткове відшкодування збитків сільськогосподарських установ.

Для надання допомоги, сільськими, селищними та міською радами складалися списки громадян, що потребували допомоги, затверджувалися їхніми головами та подавалися на затвердження головою райдержадміністрації. На підставі зазначених списків органи соціального захисту населення райдержадміністрації, оформлюють в установленому порядку документи, необхідні для перерахування коштів за бажанням одержувача допомоги УДППЗ «Укрпошта»або Ощадному банку.

Допомога виплачується власникам житлових будинків чи квартир на сімю, згідно зазначеного вище «Порядку використання у 2008 році субвенцій…»

Головою Пасічнянської с/ради було видане розпорядження про створення комісії, для обстеження будинків та формування списків потерпілих в наслідок повені. Після складених та затверджених комісією та головою комісії списків, голова Пасічнянської с/ради затвердив їх своїм підписом та печаткою та направив до райдержадміністрації. Складені та затверджені списки громадян з с. Пасічна, при поступленні до РДА, були затверджені головою РДА та направлені до управління праці та соціального захисту населення для проведення виплати. В якому порядку проводилось затвердження списків громадян та чи перевірялись списки на правильність визначення категорії вона не знає.

При поступленні списків громадян до управління праці та соціального захисту населення, вона їх реєструвала в «Журналі реєстрації списків постраждалих», де зазначала число поступлення, населений пункт, кількість постраждалих та необхідну суму до виплати, категорію постраждалих та куди передано списки для виплати та в розрізі видів виплат. Після чого групувала списки по транжах та по категоріях постраждалих, відповідно до їх поступлення та частини виплати. До списків готувала платіжні доручення, затверджувала їх своїм підписом, підписом заступника начальника управління та печаткою управління. Один примірник списків по категоріях відправила в ощадбанк та відділення поштового звязку, а другий примірник разом з платіжними дорученнями до Управління казначейства в Надвірнянському районі.

При поступленні списків та платіжних доручень до Управління казначейства, згідно розпорядження РДА для виплати субвенцій, державні кошти перераховують для виплати до ощадного банку та відділення поштового звязку згідно списків та платіжних доручень. При виплаті допомоги ощадним банком чи відділенням поштового звязку постраждалим, останні підписуються в списках про отримання. Після чого ощадний банк та відділення поштового звязку складають звіти про виплату станом на перше число наступного місяця, та управлінням праці та соціального захисту населення проводиться звірка фактичної виплати допомоги.

Представник цивільного позича -УПСЗН Надвірнянської РДА Козубяк Н.В. суду пояснила, що управління було розпорядником коштів, виділених на ліквідацію наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27.07.2008 року. Зокрема, в 2008 році було відкрито розрахунковий рахунок для виплат допомог потерпілим, згідно ПКМ України № 689 та № 707 і виплачено з державного бюджету 85 000 грн. Дані кошти в звязку з відсутністю контролю з боку голови Пасічнянської с/ради були безпідставно використані для виплати особам, які не не мали правових підстав на їх отримання. Просить суд задоволити цивільний позов в повному обсязі та стягнути з підсудного ОСОБА_1 в користь держави 85000грн. спричинених його діями збитків.

Оголошеними в судовому засіданні показаннями свідків ОСОБА_15 та ОСОБА_16, які відсутні в судовому засіданні підтверджено, що в червні 2009 року МПП «Іманд»розпочало роботи в с. Пасічна по будівництву роздягалки та трибун сільського стадіону. Роботи велися протягом шести місяців, також в цей час роботи паралельно проводились на інших об'єктах. Задіяно на будівництві зазначеного об'єкту близько 15 чоловік, кожен з яких виконував свою роботу.

Вина підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_4 в скоєнні злочинів також доводиться:

- актом ревізії № 370-21/21 від 03.12.2010р. яким підтверджується, що в звязку з відсутністю належного контролю з боку Пасічнянського с/голови ОСОБА_7 неправомірно виплачені грошові кошти, як постраждалому внаслідок стихії ( т.с. 1 а.с. 4-13);

- довідкою зустрічної звірки використання коштів, виділених на ліквідацію наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 та 7.07. 2010років, з яких видно, що ОСОБА_7 не мав право на отримання грошової компенсації, оскільки його будинок на території Пасічнянської с/ради був побудований самовільно (т.с. 1 а.с. 14-16 );

- актом обстеження зсувних земельних ділянок в межах населених пунктів Пасічнянської с/ ради від 08.08.2008року, (т.с. 1 а.с.17-18);

- списком громадян жителів с Пасічна постраждалих внаслідок стихійного лиха 23-27 липня 2008 року для виплати першої частини матеріальної допомоги сімям, які відселені з житлових будинків, що підлягають капітальному ремонту, віднесених до ІІ категорії (т.с. 1 а.с. 143 );

- рапортами працівників СДСБЕЗ Надвірнянського РВ УМВС про те, що ними виявлений злочин, за фактом привласнення посадовими особами Пасічнянської сільської ради та МПП «Іманд»коштів в сумі 23797 грн. 20 коп. та службового підроблення (т. 1 а.с. 3-4);

- гарантійним листом МПП «Іманд», з якого вбачається, що МПП «Іманд»гарантує виконання робіт, згідно припису КРУ в Івано-Франківській області, тобто визнає невиконаними взяті на себе зобов'язання (т. 1 а.с. 10);

- протоколом зборів Пасічнянської сільської ради від 18-27 квітня 2006 року та розпорядженням № 71 від 16.11.2010 р., яким підтверджено, що ОСОБА_1 обраний Пасічнянським сільським головою і на час вчинених інкримінованих йому дій виконував повноваження голови (т. 1 а.с. 61-66);

- наказом № 10 від 11.02.1998, згідно з яким ОСОБА_4 призначений на посаду директора МПП «Іманд»(т. 1 а.с. 69);

- статутом МПП «Іманд», яким підтверджено, що ОСОБА_4 був службовою особою, так як наділявся організаційно-розпорядчими і адміністративно - господарськими обовязками (т. 1 а.с. 70-74);

-актом ревізії складання і виконання бюджету Пасічнянської с/ради за період з 01.07.2006 по 30.09.2010, яким підтверджується недовиконання робіт МПП «Іманд»на суму 23797,20 грн. (т. 2 а.с. 6-39);

-постановою, протоколом та матеріалами виїмки у Пасічнянській с/раді оригіналів документів, з приводу будівництва трибун та роздягалки сільського стадіону (т. 2 а.с. 58-62);

-постановою, протоколом та матеріалами виїмки у МПП «Іманд»оригіналів документів, щодо будівництва трибун та роздягалки сільського стадіону (т. 2 а.с. 89-90);

-висновком експерта № 09/03-307 почеркознавчої експертизи, яким підтверджується, що досліджувані акти прийняття виконаних робіт підписані ОСОБА_4 та ОСОБА_1 (т. 2 а.с. 98-100);

-протоколом огляду трибун та роздягалки сільського стадіону в с. Пасічна, а також фототаблицею, в яких відображено які саме роботи МПП «Іманд»не виконані (т. 2 а.с. 107-112);

-протоколом огляду документів, які було вилучено в Пасічнянській с/раді та МПП «Іманд»та постановою визнання їх речовими доказами, (т. 2а. с. 113-117).

Таким чином, оцінюючи в сукупності здобуті докази, суд прийшов до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 та ОСОБА_4 у вчиненні злочинів.

Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст.ст. 367 ч.2, 191 ч.3, 366 ч.1 КК України, оскільки він вчинив дії, що полягали у невиконанні ним, як службовою особою своїх службових обовязків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки. Крі того, здійснив дії, які виразились в привласненні та заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені за попередньою змовою групою осіб. Також ОСОБА_1 вчинив службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, складання і видачу завідомо неправдивих документів.

Дії ОСОБА_4 слід кваліфікувати за ст.ст. 191 ч.3, 366 ч.1 КК України, оскільки він вчинив дії, які виразились в привласненні та заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені за попередньою змовою групою осіб. Крім того, ОСОБА_6 вчинив службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, складання і видачу завідомо неправдивих документів.

Показання підсудного ОСОБА_1 про його непричетність до вчинення діянь, передбачених ст.ст. 191 ч.3, 367 ч.2 КК України та що його діями не заподіяні збитки державі, а також твердження ОСОБА_4 про відсутність в його діях складу злочину, передбаченого ст.191 ч.3 КК України, не заслуговують на увагу і на думку суду дані ними з метою уникнення від кримінальної відповідальності за вчинене діяння. Вони спростовуються показаннями свідків даними, як на досудовому слідстві так і в судовому засіданні та письмовими доказами, які зібрані органами досудового слідства.

При призначенні покарання підсудним ОСОБА_1, ОСОБА_4 суд врахував ступінь тяжкості вчинених ними злочинів, особи винних та помякшуючі покарання обставини.

До обставин, які помякшують покарання підсудному ОСОБА_1 суд врахував те, що на утриманні у нього є неповнолітня дитина.

До обставин, що помякшують покарання підсудному ОСОБА_4 суд врахував добровільне відшкодування ним заподіяних злочином збитків, те, що на утриманні у нього є неповнолітня дитина, його активну участь у громадському житті.

Підсудний ОСОБА_1 по місцю проживання характеризується позитивно.

По місцю проживання підсудний ОСОБА_4 характеризується виключно позитивно.

Враховуючи всі обставин справи, суд прийшов до висновку, що підсудним ОСОБА_1, ОСОБА_4 слід призначити покарання необхідне і достатнє для їх виправлення та попередження нових злочинів і що їх виправлення і перевиховання ще можливе без ізоляції від суспільства, а тому є всі підстави застосувати до ст.75 КК України і звільнити їх від відбування основного покарання у вигляді позбавлення волі.

Під час іспитового строку на підсудних ОСОБА_1, ОСОБА_4 слід покласти обовязки, передбачені ст.76 КК України, а саме: не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи чи навчання, періодично зявлятися в органи кримінально-виконавчої системи для реєстрації.

Підсудному ОСОБА_1 також слід призначити додаткове покарання у вигляді позбавлення права займати посади в органах місцевого самоврядування, повязані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

Враховуючи наявність декількох обставин, що помякшують покарання та істотно зменшують ступінь тяжкості вчиненого підсудним ОСОБА_4 злочину, беручи до уваги дані про його особу , те, що він виключно позитивно характеризується, здібний і добросовісний підприємець, майже 10 років очолює МПП »Іманд», має подяки за сумлінну працю, суд прийшов до висновку про доцільність при призначенні додаткового покарання за вчинення злочинів, передбачених ст.191 ч.3, 366 ч.1 КК України застосувати ст.69 КК України і не призначити підсудному ОСОБА_4 додаткове покарання у вигляді позбавлення права займатись підприємницькою діяльністю.

Цивільний позов Управління Праці та Соціального Захисту населення Надвірнянської РДА до ОСОБА_1 про стягнення 85000 грн. спричиненої злочином шкоди підлягає задоволенню.

З ОСОБА_1 на користь користь НДЕКЦ при УМВС в Івано-Франківській області, р/р 31255272210165, код 25574765, МФО 836014, банк одержувача УДК Івано-Франківської області за проведення експертизи № 09/03-269 слід стягнути 450 грн.24 коп., за експертизу № 09/03-268 -450 грн.24 коп., за експертизу №09/03-267 450 грн.24 коп., за експертизу №09/03-266- 450 грн. 24 коп., всього - 1800 грн. 96 копійок.

Речові доказипо справі - договір підряду № 11 від 29.10.2009 укладений між Пасічнянською с/р та МПП «Іманд», платіжне доручення № 159 від 02.11.2009 на суму 20050,80 грн.зведений кошторис «Зовнішнє електропостачання роздягалки сільського стадіону в с. Пасічна та зовнішнє освітлення прилеглої території», на суму 20050,80 грн., від 29.10.2009, дефектний акт (кошторис) від 29.10.2007р., затверджений сільським головою ОСОБА_1, кошторис з розрахунком договірної ціни № 215-0-1-1 «Зовнішнє електропостачання роздягалки сільського стадіону в с. Пасічна та зовнішнє освітлення прилеглої території»від 29.10.2009, на суму 20050,80 грн., акт № 215-0-1-1 приймання виконаних підрядних робіт за жовтень 2009 року, об'єкт «Зовнішнє електропостачання роздягалки сільського стадіону в с. Пасічна та зовнішнє освітлення прилеглої території», на суму 20050,80 грн., дефектний акт, не затверджений, без назви об'єкта, без підпису реквізитів замовника на 1-му аркуші, договір підряду№9

Також з ОСОБА_4, ОСОБА_1 на користь користь НДЕКЦ при УМВС в Івано-Франківській області, р/р 31255272210165, код 25574765, МФО 836014, банк одержувача УДК Івано-Франківської обл. слід стягнути за проведення експертизи 09/03-307- 450 грн.24 коп.-по 225 грн.12 коп.

від 01.06.2009 укладений між Пасічнянською с/р та МПП «Іманд». Зведений кошторис на об'єкт «Будівництво роздягалки та трибун на сільському стадіоні в с. Пасічна»від 09.06.2009. І Кошторис з розрахунком договірної ціни № 1254-1255-1256 від 09.06.2009, на 8-ми арк.,платіжне доручення № 30 від 16.09.2009 на суму 56287,20 грн., довідка про вартість виконаних підрядних робіт за липень 2009 року № 185-0-1-1на суму 56287,20 грн., платіжне доручення № 50 від 22.07.2009 на суму 89306,40 грн.,довідка про вартість виконаних підрядних робіт за червень 2009 року № 185-0-1-2 на суму 89306,40грн.,акт № 185-0-1-2 приймання виконаних підрядних робіт за червень 2009 року на 4 арк. , об'єкт «сільський стадіон в с. Пасічна», сума згідно акту 89306,40 грн.,платіжне доручення № 30 від 04.06.2009 на суму 83799,72 грн., рахунок фактура № ГМ-0000016 від 04.06.2009 на суму 83788,72, довідка про вартість виконаних робіт за червень 2009 року № 185-0-1-1, на суму 83799,72 грн., акт № 185-0-1-1 приймання виконаних робіт за червень 2009 року, всього на 3 арк., на суму 83799,72 арк., договір підряду № 9 від 01.06.2009 укладений між Пасічнянською с/р та МПП «Іманд», платіжне доручення № 159 від 10.12.2009 на суму 40208 грн. з відтиском печатки «Оплачено»на 1-му арк., акт № 185-0-1-1 приймання виконаних підрядних робіт за вересень 2009 року, на З-х арк., на суму 56287,20 грн., довідка про вартість виконаних підрядних робіт за грудень 2009 року № 185-0-1-1 на суму 40208 грн., акт № 185-0-1-1 приймання виконаних підрядних робіт за грудень 2009 року на 4 арк., на суму 40208 грн., зведений кошторис, на об'єкт «будівництво роздягалки з трибунами на сільському стадіоні в с. Пасічна», на суму 40944 грн., кошторис з розрахунком договірної ціни № 219-0-1-1 на об'єкт «будівництво роздягалки з трибунами на сільському стадіоні в с. Пасічна», на суму 40944 грн., проект «роздягалки та трибун на сільському стадіоні с. Пасічна Надвірнянського району», виконаний госпрозрахунковим проектно-виробничим архітектурно-планувальним бюро відділу архітектури і містобудування Надвірнянської РДА - слід повернути Пасічнянській с/раді.

Речові докази по справі - договір підряду № 9 від 01.06.2009 укладений між Пасічнянською с/р та МПП «Іманд», зведений кошторис на об'єкт «Будівництво роздягалки та трибун на сільському стадіоні в с.Пасічна»від 09.06.2009, кошторис з розрахунком договірної ціни №1254-1255-1256 від 09.06.2009 року на 8-ми арк., довідка про вартість виконаних підрядних робіт за грудень 2009 року №185-0-1-1 на суму 40208 грн., акт №185-0-1-1 приймання виконаних підрядних робіт за грудень 2009 року, на 4-х аркушах- необхідно повернути МПП «Іманд».

Керуючись ст.ст. 323, 324,327 КПК України, суд, -

З А С У Д И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст. 191 ч.3, ст. 366 ч.1 ст. 367 ч.2 КК України та призначити покарання:

-за ст. 191 ч.3 КК України 3 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати виборні посади в органах місцевого самоврядування повязані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій терміном на 2 роки

-за ст. 366 ч.1 КК України 1 рік обмеження волі з позбавленням права обіймати виборні посади в органах місцевого самоврядування повязаних з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій терміном на 1 рік.

-за ст. 367 ч.2 КК України 2 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати виборні посади в органах місцевого самоврядування повязаних з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій терміном на 1 рік 6 місяців.

На підставі ст. 70 КК України ОСОБА_1 призначити остаточне покарання шляхом поглинання менш суворого більш суворим - 3 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати виборні посади в органах місцевого самоврядування повязаних з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій терміном на 2 роки

На підставі ст. 75 КК України звільнити підсудного ОСОБА_1 від основного покарання з випробовуванням з іспитовим строком терміном на 2 роки.

ОСОБА_4 винним у вчиненні злочинів, передбачених ст. 191 ч.3, ст. 366 ч.1 КК України та призначити покарання:

-за ст. 191 ч.3 КК України 3 роки позбавлення волі із застосуванням ст.69 КК України без позбавлення права займатись підприємницькою діяльністю.

-за ст. 366 ч.1 КК України 1 рік обмеження волі із застосуванням ст.69 КК України без позбавленням права займатись підприємницькою діяльністю.

На підставі ст. 70 КК України ОСОБА_4 призначити остаточне покарання шляхом поглинання менш суворого більш суворим - 3 роки позбавлення волі без позбавленням права займатись підприємницькою діяльністю.

На підставі ст. 75 КК України звільнити підсудного ОСОБА_4 від основного покарання з випробовуванням з іспитовим строком терміном на 1 рік.

Згідно ст. 76 КК України покласти на підсудних ОСОБА_1, ОСОБА_4 слід покласти обовязки, а саме: не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи чи навчання, періодично зявлятися в органи кримінально-виконавчої системи для реєстрації.

Запобіжний захід ОСОБА_1 та ОСОБА_4 до вступу вироку в законну силу залишити попередні підписку про невиїзд.

Позов Управління Праці та Соціального Захисту населення Надвірнянської РДА до ОСОБА_1 Миколайовича- задоволити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління Праці та Соціального Захисту населення Надвірнянської РДА 85 тис. грн. спричиненої злочином шкоди.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь користь НДЕКЦ при УМВС в Івано-Франківській області, р/р 31255272210165, код 25574765, МФО 836014, банк одержувача УДК Івано-Франківської області за проведення експертизи № 09/03-269 - 450 грн.24 коп., за експертизу № 09/03-268 -450 грн.24 коп., за експертизу №09/03-267 450 грн.24 коп., за експертизу №09/03-266- 450 грн. 24 коп., всього - 1800 грн. 96 копійок.

Речові доказипо справі - договір підряду № 11 від 29.10.2009 укладений між Пасічнянською с/р та МПП «Іманд», платіжне доручення № 159 від 02.11.2009 на суму 20050,80 грн.зведений кошторис «Зовнішнє електропостачання роздягалки сільського стадіону в с. Пасічна та зовнішнє освітлення прилеглої території», на суму 20050,80 грн., від 29.10.2009, дефектний акт (кошторис) від 29.10.2007р., затверджений сільським головою ОСОБА_1, кошторис з розрахунком договірної ціни № 215-0-1-1 «Зовнішнє електропостачання роздягалки сільського стадіону в с. Пасічна та зовнішнє освітлення прилеглої території»від 29.10.2009, на суму 20050,80 грн., акт № 215-0-1-1 приймання виконаних підрядних робіт за жовтень 2009 року, об'єкт «Зовнішнє електропостачання роздягалки сільського стадіону в с. Пасічна та зовнішнє освітлення прилеглої території», на суму 20050,80 грн., дефектний акт, не затверджений, без назви об'єкта, без підпису реквізитів замовника на 1-му аркуші, договір підря

Стягнути з ОСОБА_4, ОСОБА_1 на користь користь НДЕКЦ при УМВС в Івано-Франківській області, р/р 31255272210165, код 25574765, МФО 836014, банк одержувача УДК Івано-Франківської області за проведення експертизу 09/03-307- 450 грн. 24 коп.- по 225 грн.12 коп.

ду № 9 від 01.06.2009 укладений між Пасічнянською с/р та МПП «Іманд». Зведений кошторис на об'єкт «Будівництво роздягалки та трибун на сільському стадіоні в с. Пасічна» від 09.06.2009. І Кошторис з розрахунком договірної ціни № 1254-1255-1256 від 09.06.2009, на 8-ми арк.,платіжне доручення № 30 від 16.09.2009 на суму 56287,20 грн., довідка про вартість виконаних підрядних робіт за липень 2009 року № 185-0-1-1 на суму 56287,20 грн., платіжне доручення № 50 від 22.07.2009 на суму 89306,40 грн.,довідка про вартість виконаних підрядних робіт за червень 2009 року № 185-0-1-2 на суму 89306,40грн.,акт № 185-0-1-2 приймання виконаних підрядних робіт за червень 2009 року на 4 арк. , об'єкт «сільський стадіон в с. Пасічна», сума згідно акту 89306,40 грн.,платіжне доручення № 30 від 04.06.2009 на суму 83799,72 грн., рахунок фактура № ГМ-0000016 від 04.06.2009 на суму 83788,72, довідка про вартість виконаних робіт за червень 2009 року № 185-0-1-1, на суму 83799,72 грн., акт № 185-0-1-1 приймання виконаних робіт за червень 2009 року, всього на 3 арк., на суму 83799,72 арк., договір підряду № 9 від 01.06.2009 укладений між Пасічнянською с/р та МПП «Іманд», платіжне доручення № 159 від 10.12.2009 на суму 40208 грн. з відтиском печатки «Оплачено»на 1-му арк., акт № 185-0-1-1 приймання виконаних підрядних робіт за вересень 2009 року, на З-х арк., на суму 56287,20 грн.,довідка про вартість виконаних підрядних робіт за грудень 2009 року № 185-0-1-1 на суму 40208 грн., акт № 185-0-1-1 приймання виконаних підрядних робіт за грудень 2009 року на 4 арк., на суму 40208 грн., зведений кошторис, на об'єкт «будівництво роздягалки з трибунами на сільському стадіоні в с. Пасічна», на суму 40944 грн., кошторис з розрахунком договірної ціни № 219-0-1-1 на об'єкт «будівництво роздягалки з трибунами на сільському стадіоні в с. Пасічна», на суму 40944 грн., проект «роздягалки та трибун на сільському стадіоні с. Пасічна Надвірнянського району», виконаний госпрозрахунковим проектно-виробничим архітектурно-планувальним бюро відділу архітектури і містобудування Надвірнянської РДА - повернути Пасічнянській с/Раді.

Речові докази по справі-договір підряду № 9 від 01.06.2009 укладений між Пасічнянською с/р та МПП «Іманд», зведений кошторис на об'єкт «Будівництво роздягалки та трибун на сільському стадіоні в с.Пасічна»від 09.06.2009, кошторис з розрахунком договірної ціни №1254-1255-1256 від 09.06.2009 року на 8-ми арк., довідка про вартість виконаних підрядних робіт за грудень 2009 року №185-0-1-1 на суму 40208 грн., акт №185-0-1-1 приймання виконаних підрядних робіт за грудень 2009 року, на 4-х аркушах - повернути МПП «Іманд».

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом 15 днів з часу його проголошення шляхом подачі апеляції через Надвірнянський районний суд.

Суддя Грещук Р.П.